Raven's GameBoard

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Raven's GameBoard

Post autor: Raven's GameBoard »

Czołem!

Od jakiegoś czasu zajmuje się grafiką 3d i zaczynam powoli rozkręcać działalność związaną z produkcją rozmaitych modeli do rozmaitych systemów. Druk 3d to jednak nie taki spacerek, jak się z pozoru wydaje i jeszcze dużo rzeczy muszę przetestować, jednakże już w tej chwili wykonuję pierwsze wydruki. Dodam, że pod kursor biorą tak miniatury, jak i makiety.

Wkrótce będzie wychodziła pierwsza linia pieszych rycerzy, stąd też podrzucam kilka zdjęć. Po pierwszy: piszcie śmiało, co sądzicie (dodam ponadto, że modele będą miały jeszcze różne uzbrojenie - w tej chwili są same miecze, ale w planach mam zrobienie morgenszternów, toporków i jakiejś buławy dla czempiona... plus sztandar i trąbka dla reszty FCG). Po drugie: jako że Furion odkopał trochę rycerskich piechurów, to chętnie zbiorę ewentualne zamówienia. Co ciekawe (a przynajmniej tak mi się wydaje) w tej chwili nie złożyłem jeszcze żadnych zestawów, więc zamówienia zbieram zupełnie indywidualnie - do każdego wzoru można dobrać dowolną broń itp.

W sumie podbiję do tego pytanie, które swego czasu zadał Rasti - jakich modeli Bretonni potrzeba na rynku? Wiem, że ostatnio trochę się zmieniło ze względu na upadek oficjalnego Warhammera i zmiany, jakie wprowadza same środowisko, więc może przydałoby się jeszcze raz przejrzeć listę potrzebnych modeli.

Podobne wątki powstaną również w tematach innych armii z modelami dedykowanymi dla nich, aczkolwiek na razie dochodzą tylko Tomb Kings, ale wkrótce pojawi się coś nowego.


I w sumie tyle. Dzięki za wszelki odzew.

PS
Aha! Nie wiem, który rycerz ma najlepszy materiał, ale nie mogłem się zdecydować i ustawiłem różne. Dajcie znać, który najlepszy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ech, nie wiem, czy te zdjęcia nie są trochę za małe... jeśli tak, to dajcie znać, wrzucę większe. Nie chciałem, żeby się strona rozjechała. A wrzucę jeszcze makietkę. Szkoda, żebyście biegali po działach za jednym zdjęciem.

Obrazek

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Życzę Ci na wstępie aby Twój zapał sie wyczerpał co najmniej po pierwszej parti wydrukowanych figsów. ;)

Co do samych miniatur to nie pasują mi proporcje. Chłopaki bardziej wyglądają jak krasnoludy. Za krótkie nogi w stosunku do korpusu. Pokaz rycerzy z innej perspektywy.

Powodzenia w tworzeniu

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Rycerzom trochę brakuje kolan. Poza tym bardzo w porządku. :) Makieta wygląda przednio.

Raven's GameBoard
Warzywo
Posty: 16

Post autor: Raven's GameBoard »

Życzę Ci na wstępie aby Twój zapał sie wyczerpał co najmniej po pierwszej parti wydrukowanych figsów. ;)
Dzięki, dzięki. Ale w sumie tak się wkręciłem, że na razie raczej nie zrezygnuję :)
Co do samych miniatur to nie pasują mi proporcje. Chłopaki bardziej wyglądają jak krasnoludy. Za krótkie nogi w stosunku do korpusu. Pokaz rycerzy z innej perspektywy.
Niestety to jest kolejna wada druku 3d w porównaniu do klasycznego rzeźbienia - nie ma absolutnej pewności, jak będą wyglądać stworzone w programie modele, kiedy zostaną wydrukowane. Już jeden stworzyłem, który był dosyć realistycznie wyrzeźbiony w programie, ale po wydruku okazało się, że kompletnie nie widać detali. Stąd teraz próbuję pogłębić detale i robić modele tak, by wyglądały na bardziej przysadziste, bo po wydruku możliwe, że będą wyglądać po prostu normalnie. Z tym że to ciągle faza testów.

Podrzucam zdjęcie tego ,,realistycznego":
Obrazek

A to rycerz z innej perspektywy:
Obrazek

I dwa rodzaje przedstawienia całego oddziału:
Obrazek

Obrazek

Rycerzom trochę brakuje kolan. Poza tym bardzo w porządku. :) Makieta wygląda przednio.
Dzięki. Z tymi kolanami ewentualnie coś pokombinuję :)

ODPOWIEDZ