9th Age

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

9th Age

Post autor: Hoops »

Cześć
Dla tych co chcą mieć minimalny chociaż wpływ na nowo powstający podręcznik do naszej armii jest mała ankieta do wypełnienia.
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... #post24574

Swoją drogą namawiam do jakiegoś wypowiadania się na forum 9th Age.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Niby ok ,ale wyskakuje info brak dostępu :wink:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Musisz mieć konto.

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Chyba powinienem, mam juz trzy bitwy na dziewiatke rozegrane...
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Dziś zagrałem pierwszy mini turniej na 9th age. Wrażenia bardo dobre z powodu dobrych wyników oraz te trochę gorsze spowodowane wieloma dziwnymi rzeczami które znaleźliśmy w zasadach. CO do samej Brety to ma zajebiste opcje teraz, zmienia się geografia booka mocno (słabsze ptaszyska, słabsze trebki) acz i tak jest czym grać :wink:

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

No, ja akurat uważam odwrotnie: zasady podstawowe są dobre, ale lista bretonska dostała tyle samo nerfa, co wzmocnien.

A treby i tak sa wyborem automatycznym w zasadzie: Jak np bez trebusza radzic sobie z Arachnarokami?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Proszę Cię, po prostu trzeba trochę poszukać i pokombinować z rozpą. Arachnaroki zabijałem w cc :wink:

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Konkrety Kolego, konkrety. Autobus pełen herosów jak w 8?
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Byłeś na tym samym turnieju co ja, więc widziałeś :wink:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Konkrety są takie, ze biorąc pod uwagę co orki mają w rarach to ten pająk jest na bretą chyba najsłabszym wyborem. Raz, ze kosztuje, dwa, że zabija max 1-2 rycków, to na dodatek nie może odejść ani na krok od gienka i bsbka, bo w brecie łamie go wszystko co tylko go zaszarżuje. Do tego ta wielka podstawka, do której można dostawić praktycznie całą armię.
8 ataków siła 5 z unitu za 200 pkt, bez reroli to hit, to dla bretki free frag.
Pomijam już, ze szef z 1+ save z rerolem siłą 7 i d3 woundy kroi tego pająka jak chce, to jeszcze masz od groma innych możliwości by tego dokonać.
Możesz go napocząć heavensem, potem wpadasz 6 grali ławą i nie ma co zbierać. Możesz rzucać dzidę z beasta, a jeśli będzie scrolował, to potem najpewniej zboostujesz sobie lorda 6 lub 0, do tego atrybut i tniesz pająka na mielone w 2 fazy walki. Jak nie to to wpadasz gralami, wrzucasz frenzy, do tego +1 do siły na championa z sygnatury i wiadrem ataków zabijsz go w oka mgnieniu. Jak to mało, to łapiesz eterycznym templarem z 2 rakiem i sukcesywnie, wound po woundzie kroisz, dobijając coś z beasta, może atrybucik, albo 6 i do tego +1 do siły z atrybutu.
U mnie pierwszy szereg lancy to szef s7 d3 woundy 1+ z rerolem, bsb 1+ z rerolem i eteryczny templar z 2rakiem, do tego ataki ryców, nawet realmów i z pająka w fazę nie ma co zbierać.

Z mojego punktu widzenia pająk, jako problem, to czysta abstrakcja.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Czyli autobus z bohaterami, czyli to, co grało w ósmą. Fajnie, ale od "nowego, zbalansowanego systemu" oczekiwałbym jednak więcej niż jednej kombinacji (z mutacjami). Zieeeew.

Poza tym jest jednak dość szybki, a na górze morze siedzieć szef z battleaxem - wtedy "1-2 rycerzy" to jest jak ma słabe rzuty :p

Tym niemniej dzięki za odpowiedź Dębku. :)

@Bretonnian, nie widziałem, Ty mi czytałeś rozpę bo była ładnie i czytelnie zrobiona, ale ja nie miałem szansy :p Poza tym byłem zajęty tancem z demonami, skutecznym całkiem skądinąd. Tak więc się pochwal ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nigdzie nie napisałem, że tylko autobus. Podałem to już jako ostateczną opcję, jeśli wcześniejsze wydają się za moło pewne.
Grałem z Gąsiorem przeciw VCtom i poprostu pojechałem się z nim lać. Naprawdę dostaliśmy bardzo dużego boosta. Nerfy, o których mówisz są na poziomie grania, rozpy i odpowiedniego deploya łatwie do przełknięcia. Z kolei to co dostaliśmy powoduje, że możemy niemal w dowolny sposób grać praktycznie z każdą armią, nie tylko, tak jak w poprzedniej edycji, bronić się w narożniku i kontrować lancami.

8 ed kojaży mi się z paroma parringami, w których gdzieś tam jechałem i ogromnej większości, gdzie stałem w rogu, strzelałem i czarowałem ile wlezie, by potem na końcu coś pokombinować w hth.

Ja osobiści to co było do tej pory pamiętam jako zieeew, który skłonił mnie do kupienia drugiej armii. To co dostałem teraz skłania mnie, by o tamtej drugiej armii na długi czas zapomnieć.

IMO znerfione zostały pegazy i trebki, ale to dotknęło wszystkie jednostki tego typu. Straciliśmy 100 pkt i drugiego scrolla, co boli. Zyskaliśmy jednak baaardzo dużo w zamian.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Dębek + 1 :wink:

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Oczywiscie nadal mam nadzieje, ze pare rzeczy ulegnie zmianie. To jest book w fazie testów i licze na więcej magicznym przedmiotów
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Najważniejsze chyba utrzymalismy. Choc przydałyby się bandery, furionowe były fajne :)

@Debek: faktycznie, opcji jest mnostwo, ja sie zreszta powaznie zastanawiam, czy jest.wielku sens brac pegazy przy ich obcietej mobilności. No i cieszę się, ze tez uwazasz autobus za zieeew...

Mam natomiast pytanie do Kolegów: czy ktoś widzi sens brac Gralowcow w duzym oddziale? Kosztuja sporo punktow, w lancy ataków wszystkich nie wypłacą, w tyralierze tracą na szeregach (no i szerocy są). Owszem, fajnie mieć parę ciał "zapasu", niemniej po 35 pkt to te ciała dość kosztowne jak na "magnes dla dział".
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

4+ ward, kula z armaty zatrzymuje się na modelu którego nie zabije, sila jest połowiona do 5 Ap (2). Armaty to nie te same maszynki co w 8 ed. Sam mam problem z pegazami - brak vanguarda, 20 cali marszu oraz skirmisza powoduje że to już nie ten sam oddział, myślę ze pazie na koniach zaczną pojawiać siew naszych rozpiskach. 5 kosztuje 60 pkt wiec za pkt z pegazów wchodzą 3 oddziały + lanca grali, można robić nimi fajne schodki bez obawy ze wywołają panikę na lancy.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2015, o 19:08 przez r@fix, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Prawda, 5 kosztuje 60, ale jak by tu dać tarczę, muzyka, zbroję... to się łatwo do stówki dobija, a kusi ;)

Z drugiej strony w bitwie z orkami najwięcej krwi mi pospuły właśnie goblińskie przeszkadzajki w cenie 50 pkt/5, w tej niezbyt chwalebnej, samobójczej roli taki tani oddział giermków sprawdziłby się wyśmienicie ;) (i właśnie dlatego wolałem ich tańszych, ale nie w coreach).

Armata to był akurat zabieg literacki, ale fakt, zostały przycięte.
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

oczywiscie 5 tesco, mozna tez wystawic horde 50 Preachersow z Flailami a pod to duzy light. Mamy nareszcie nowego booka a granice wyznacza tylko wasza wyobraznia :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Glonojad
Kretozord
Posty: 1715
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Glonojad »

Myślę, że z poważnymi decyzjami modelarskimi warto jeszcze poczekać do wydania pełnej książki - na sprzedaż domu, by kupić na ebayu 36 metalowych Questów jest jednak za wcześnie ;)
Uprawa warzyw od 1997 roku
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

erranci po 5 ławą z muzykiem i champem
realmi w lancach
queści w lancach
grale po 5 ławą

Ja 2x3 gołe pedzie wystawiam. Mimo wszystko się bardzo przydają do łączonych szarż nad innymi unitami by zablokować combat reform. IMO nadal warto, zwłaszcza, że nie trzeba już w tym celu wsadzać lorda na pegaza.
W ostatniej rozpie miałem 3x5 errantów z muzyami i champami, 2x gołe 3 pedziów, chyba 11 realmów, 5 grali, 2 treby i kadrę za tysiaka (magica, lord klepacz, templar i bsb ze stubbornem. Fajnie się to wszystko uzupełniało. W kolejnej rozpie myślę nad 2x5 errantów i 2x9 relmów w corach.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ