9th age bretka

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: 9th age bretka

Post autor: Zielony »

To ja tez sie wypowiem.
Imo problemem tej armii jest jej monotonia. Co sie zapytam gracza bretki to ma w rospie wlasciwie to samo. Kazda rospiska to niemal copy paste. Nawet Janus, ktory dopiero co przeczytal booka sklecil cos podobnego. Niewazne czy kotrzy beda mieli stompy, grindy czy inne devastating szarze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Milczek pisze:Nikt nie mówi, że się nie znacie :P Po prostu wasze opinie (o ile rzeczywiście były) są równoważne z opiniami osób, które grają tą armią.
Zdania mogą być różne ale nie ma co narzekać jak się wybrało taką specyficzną armię.
No wlasnie np. moija opinia jest taka, ze:
- armia cala na kawalerii nie moze byc armia z odpowiedziami na wszystko. Wtedy bowiek oddzial kotrow (grali takze) jest dobry na wszystko a wiec no brainerem. Takie rzeczy z zalozenia maja byc mocniejsze i gorsze na cos.
- To, ze oddzial kotrow jest za dobry na swoje punkty to juz udowadnial debek. jelsi jest lepszy od oddzialow w innych armiach za takie punkty, to dosc latwo to tego dowodzi.
- Wmawianie komukolwiek rzeczy tak idiotycznych jak "stompy sa przegiete" jest rownoznacznei z twierdzeniem, ze "irongutami sie nie da grac, bo nie moge pojsc na pale do przodu i wygrac ze wszystkim" (tak. Takie stwierdzenie tez padlo)
- W grze nie chodzi o tworzenie deathstarow tylko o ich ograniczenie.
- Z bretka gralem i udalo mi sie wygrac. Nawet chyba z nienajgorszym graczem (choc troche niedzielnym, musze przyznac). Wiec z armia da sie grac, co nie zmiania faktu, ze uwazam, ze jest powyzej sredniej (ergo za mocn i powinna byc troche nizej). Inna sprawa, ze chyba nie ma armii z ktora sie nie da grac (nawet we, ktore sa najmocniejszym bookiem wg mnie)
I już nie rzucamy w siebie pociskami bo wykorzystam uprawnienia ;)
powialo groza ;)

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Shino w oczekiwaniu na rozpy spamujesz forum ? ;)

Jestem ciekaw co ludzie wymyślili - zwłaszcza czy potwierdzi się teza o copy-paste rozpiskach brety i czy Wyrwenie udało się skopiować Twoją rozpiskę w 100% ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie udalo sie :D mamy dosc rozne rozpiski, mimo ze w obu sa kaszkiety i giganty :D

inna sprawa, ze zarowno on zna moja jak i ja znam jego rozpe ;)

i nie spamuje. Po prostu interesuje sie innymi armiami. Chcialbym zmienic armia na jakas slaba, a slyszalem, ze akurat bretka jest jedna ze slabszych, tkorymi sie nie da grac ;)

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Weź lepiej Ogry.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nieeee, Dzis wyszedl sneak peek do ogrow. Widziales jak chca zboostowac ta armie?

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Właśnie przeczytałem.
Bombardierzy już się pojawiali w rozpiskach, które zajęły dobre miejsca na turniejach na Zachodzie (Melbourne czy Ohio), teraz będą tańsi i lepsi...
Horda piesełów z wysokim Ld też będzie ciekawa.
No hitem mimo wszystko będą parry save'y....

W marcu dużo się zmieni. Ciekawe ile uda się Dębkowi w bretce zmienić. Czekam na nowych Questów....

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Panowie nie chciałbym przerywać jakże porywającej konwersacji, ale otwieram ten temat z myślą że ktoś coś napisał na temat Bretki w 9th Age, a nie komu udało się skopiować rozpiskę i jaką armią ma grać :P
No offence, ale idźcie sobie pogadać gdzieś indziej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Pokaż rozpę na 9th, którą ostatnio zagrałeś :P

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Do Dębka i innych trochę się interesujących nie tylko power levelem bretki ale designem booka:
Porzućcie nadzieję, że sam review cokolwiek da albo, że RT czy BB jakoś się przygotowali do niego.
Dębek nie spogląda na orcze forum raczej to zamieszczam mu tutaj więcej: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 8#p1404978
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

W telegraficznym skrócie. Tak jak napisał Śliwek. Koniec końców zrobią wszystko po swojemu.
Nie spodziewajcie się rewolucji w stosunku do v.11
Raczej wywalą rzeczy, które ich zdaniem nie pasują do tej armii i tyle.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

heh... Podziękowali chociaż, za wasz poświęcony czas? Z drugiej strony wydaje mi się, że oni się zwyczajnie boją łyknąć to co im przedstawia ABC poszczególnych armii bojąc się przegięć.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie bardzo, ale nie mam z tym problemu. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, skoro w moim ABC był koleś, który zrobił opcję 3+ warda z rerolem na 2 bohaterach w armii i 5+ warda z rerolem na jednej lancy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

No dokładnie. Moim zdaniem zamierzenie powinno być takie, że ABC jest kopalnią pomysłów, która wymyśli jednostki pod stylistykę armii a ruleteam to zweryfikuje pod kątem zasad i chyba tak to funkcjonuje.

Różnica w bretońskim ABC wskazuje, jak mocno różne jest podejście graczy. Nie wiem jaką strategie rozwoju swojego projektu mają szwedzi, ale muszą myśleć zarówno o graczach turniejowych, jak i niedzielnych. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że znacznie większą rolę w rozwoju systemu bedą mieli hobbyści, którzy jarają się klimatem, figurkami, malują figsy i wrzucają je w neta, tworzą fluff, fanfiction i wszystkie duperelki, które są wokół samej gry. (Chyba większość ludzi nawet na tym forum jak bierze nowego Armybooka to najpierw ogląda grafiki, a później przystępuje do lektury zasad)
Niestety w ludzkiej świadomości lepsze jest równanie w górę niż równanie w dół ;). Uważam, ze system taki jak warhammer powinien na starcie mieć zasadę corów conajmniej 40%, jeden lord i hero. Koniec. Ale każdy jara się wlaśnie tym, jak mocne combo może złożyć, więc sorry Winetou. Ja, jako bretończyk chciałbym w straceńczej szarży rozgromić, główny oddział przeciwnika i w ostatniej chwili zmienić losy bitwy. Czytając bretonnia.org wiem, że większość ma podobne marzenia, ale stół i kostki to wszystko weryfikują :P

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

czemu chyba wszystkie AB maja machiny na okrągłych 60mm podstawkach a u nas jest 75?

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

wind_sower pisze:No dokładnie. Moim zdaniem zamierzenie powinno być takie, że ABC jest kopalnią pomysłów, która wymyśli jednostki pod stylistykę armii a ruleteam to zweryfikuje pod kątem zasad i chyba tak to funkcjonuje.

Różnica w bretońskim ABC wskazuje, jak mocno różne jest podejście graczy. Nie wiem jaką strategie rozwoju swojego projektu mają szwedzi, ale muszą myśleć zarówno o graczach turniejowych, jak i niedzielnych. Chyba każdy się ze mną zgodzi, że znacznie większą rolę w rozwoju systemu bedą mieli hobbyści, którzy jarają się klimatem, figurkami, malują figsy i wrzucają je w neta, tworzą fluff, fanfiction i wszystkie duperelki, które są wokół samej gry. (Chyba większość ludzi nawet na tym forum jak bierze nowego Armybooka to najpierw ogląda grafiki, a później przystępuje do lektury zasad)
Niestety w ludzkiej świadomości lepsze jest równanie w górę niż równanie w dół ;). Uważam, ze system taki jak warhammer powinien na starcie mieć zasadę corów conajmniej 40%, jeden lord i hero. Koniec. Ale każdy jara się wlaśnie tym, jak mocne combo może złożyć, więc sorry Winetou. Ja, jako bretończyk chciałbym w straceńczej szarży rozgromić, główny oddział przeciwnika i w ostatniej chwili zmienić losy bitwy. Czytając bretonnia.org wiem, że większość ma podobne marzenia, ale stół i kostki to wszystko weryfikują :P
Nie do końca tak. To mogło by być takie podejście i naprawdę nie było by źle. Problem jest taki, że założenia projektu są całkiem inne ale po prostu nierealizowane.
Obecnie jest tak, że AS mają zbierać z community pomysły, ABC ma je filtrować i projektowac jak book ma wyglądać, składać propozycje do RT który tak naprawdę w tym momencie miał by tylko zatwierdzać przy wsparciu BB aby nie było przegięć.
W praktyce: AS moderują rozmowy na forum (każdy AS działa inaczej), ABC wytwarza jakieś pomysły (bardziej lub mniej zgodnie), RT patrzy na to przelotnie i robi swoje rzeczy wraz z BB którzy tak naprawdę robią to samo co RT tylko mają mniej mocy decyzyjnej (nie, nie zajmują się balansem mimo, że to piszą w uzasadnieniach wyssanych z palca). Zmiany RT, BB są komunikowane do ABC i ABC ma naprawić to co nie zostało jeszcze do końca popsute w 10 propozycjach (limit wprowadzony po pierwszych review gdzie byli zalewani propozycjami). RT odpowiada na to i robi i tak jak chce bo nie muszą za bardzo się rozwodzić nad nie przyjęciem danych propozycji.

Różnica w bretońskim ABC nie jest wyznacznikiem. My w O&G mimo różnic zdań się naprawdę dogadujemy, wspólnie dostrzegamy problemy i staramy się znaleźć rozwiązanie może nie najlepsze dla poszczególnych osób ale globalnie najlepsze. Jeśli głosowanie nie przechodzi jednomyślnie to rozmawiamy o sprawie jeszcze raz. Mimo 4 osób udaje się znaleźć porozumienie i naprawdę byliśmy zadowoleni z tych propozycji które wytworzyliśmy jak i z całego booka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

U mnie szansa na kompromis w ramach ABC była mała. Co i tak w ostatecznym rozrachunku okazało się zupełnie nieistotne.
Np. pomysł z ostatniej chwili jednego z moich kolegów:
Każdy champion dowolnego unitu ciężkiej kawy może mieć zasadę wizard conclave.

Jak to przeczytałem, to mimo szczerych chęci nie znalazłem pola do dalszej dyskusji na temat takiej propozycji.

Mogę jedynie stwuierdzić, że z dwojga złego lepiej, gdy booka do brety zrobi BB i RT. Przynajmniej ma to jakieś ręce i nogi.
Obrazek
Obrazek

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

dagnus pisze:czemu chyba wszystkie AB maja machiny na okrągłych 60mm podstawkach a u nas jest 75?
Ponawiam pytanko bo chyba umknelo :) zamierzone to czy tylko błąd w AB? Bo ni cholery nie wiem na czym montować balisty i trebki

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

A próbowałeś zmieścić trebka na 60 mm podstawce? Jak tak to wygląda fatalnie :)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2016, o 19:34 przez kangur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

No ją mam 3 robione i wchodzą, problem pojawia się przy balistach, gdzie wszyscy maja na 60 a u nas na 75, może 2 osobne machinki zrobić w AB? Trebek na 75 a reszta na 60?

ODPOWIEDZ