9th age bretka

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: 9th age bretka

Post autor: Dębek »

Stan pisze:
Założenie jest właśnie takie, że ma ich bić 9. Koszt realma ma być dostosowany do kosztów imperialnej jazdy. Jeśli imperialny IC będzie po 24, a wszystko na to wskazuje, to mój realm ma kosztować tyle samo. blessing vs płyta, stała siła 4 vs thunderous charge i formacja lancy.
Nie wiem czy to dobre odniesienie, do wystawienia IC trzeba mieć marszałka plus można mieć tylko jeden taki unit.
Realmi nie są 0-1. Ta siła 7 to jakby za dużo, porównywalną mają tylko blood knights ale oni są rare. Goły unit 12 szt fcg wypłaca 13 ataków z s7.

Warda 6+ kosztuje teraz 5pkt, wychodzi stałe 5++ i 4++ na siłę 5, kosztuje to 20pkt mniej niż ward 5+ u innych.
Zresztą ward działa na noAS i KB, 1+ nie.

Doceniam wszystkie wyliczenia jakie zrobiliście, po prostu nie wiem czy punkt odniesienia jest słuszny.
U mnie realmi mają 3 siły z bazy i 6 w szarży.

Tak jak pisałem, poszperaj na forum 9th age. Są tam rozpisane wszystkie kombinacje sił z sejwami i bez sejwów z wynikiem jak się wtedy zachowa imperialista, a jak bretoniec.
W porównaniu, o którym pisałem wszystko jest uwzględnione, łącznie z KBami i no AS. Niby ward wydaje się lepszy, a potem okazuje się, że nie do końca. Zresztą najważniejszy w tej kwestii jest obecnie ward vs speary na ścierwo-unitach.
Imperialista ma 2+ save, bretoniec 3+ save, no i na każdą 6 może sobie na 6+ warda rzucić. Jak to zliczysz wychodzi lepiej dla imperialisty, bo jego przewaga jest przy każdym innym udanym rzucie na wound. To samo przy całym strzelaniu z siłą 3 lub 4 (ap1), której jest teraz od groma.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Debku tam oprocz opcji brania warda 5+ jest jeszcze opcja wziecia na herosie warda 6+ (ktory jest w cenie blota i trawy, bo nie robi nic) i posiadania ward 5+ i 4+ od sily duzej. Wtedy to wzzglednie latwo mozna skombowac z save 1+ na zwyklym herosie (lub save 2+ z rerolem takze na zwyklym herosie).

Dodatkowo bardzo ciekawym pomyslem jest wziecie warda od maszyn (4+ brzmi bardzo rozsadnie), choc tu tez tracisz mala nadwyzke i niewiadomo czy bedzie supremacja maszyn za jakis czas.

rozumiem, ze nawet nie chcesz patrzec na podstawki pegazow? jesli tak (czemu sie nie dziwie) to pamietaj, ze maja mniejszy front (oraz caly footprint), wiec powinni byc lekko drozszi od odpowiednikow na wiekszych podstawkach. Nie wiem jednak jak podstakwi sa wlicane w punkty w tej edycji.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jak pegazy dostaną po 3 woundy, tak jak odpowiedniki na większych podstawkach to wtedy pogadamy. :wink:
Tak na serio to póki co odpowiednikiem pegazów są terki i ripki w lizakach. Też latające na podstawkach 40x40.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Knights of the Realm 120 pts, 5 models, may add up to 10 models, 24 pts/model, cavalry, 25x50 mm base
M WS BS S T W I A Ld
4 4 3 4 3 1 3 1 8
Z tego co widzę jest 4, dlatego wychodzi mi s7.
Jeśli będzie to poprawione na s3 to znikają moje wątpliwości.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Więc jest błąd.
Już poprawiam.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ok. zajażyłem, co miał namyśli shino z blessingiem. Zmieniłem zapis, więc teraz ward na bohaterach powinien być bardziej racjonalnie wyceniony.
Intencje miałem dobre, zapis trochę zawiódł.
Obrazek
Obrazek

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

daj hipogryfa pod paladyna za 150. orki mają wywkę, woch ma mantikorę...

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

No właśnie, może dałoby się jakoś istotnie ugrywalnić hipogryfa, jak o smoku musimy zapomnieć :-)

paulinka17
Kretozord
Posty: 1759

Post autor: paulinka17 »

Po kolei. Trochę językowych, trochę wycenowych uwag.

1. RAWowo Twój Blessing połączony z 2+WSv na ogień nagle daje 4+WSv na ogień.

Może tak:
The Blessing
Model​s with this special rule has 6+ ward save. In addition, models wih this special rule has 5+ ward save against attacks with strengh 5 or higher.​ If a model with Blessing benefits from other ward saves, it may be increased by 1, up to 4+.

Nie traci się blessingu?

2. Talisman of Roland. Olej to dzielenie i zaokrąglanie - za dużo pieprzenia. Daj jeden wound. Cena jest sensowna, bo to bardzo sytuacyjny przedmiot.

3. Wafers of Penitence Arcane Item. (25 pts) The bearer receives +1 casting modifier to dispelling rolls.
Popraw na The bearer receives +1 modifier to dispelling rolls.

Edit: Myślałem, że banner z impaktami za drogi, ale to może być sroga siłą jak masz wagon.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Czy w zamyśle autora byla możliwość wystawienia 30lukow z divine attacks?

Brak jakiejkolwiek ochronnej cnoty. Oriflame nikt nie wystawi na bsb 2+/6++

Gralowcy bez ikry. Wolalem droższych ale z divine Attack, ale to juz moja prywatna opinia.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

paulinka17 pisze:Po kolei. Trochę językowych, trochę wycenowych uwag.

1. RAWowo Twój Blessing połączony z 2+WSv na ogień nagle daje 4+WSv na ogień.

Może tak:
The Blessing
Model​s with this special rule has 6+ ward save. In addition, models wih this special rule has 5+ ward save against attacks with strengh 5 or higher.​ If a model with Blessing benefits from other ward saves, it may be increased by 1, up to 4+.

Nie traci się blessingu?

2. Talisman of Roland. Olej to dzielenie i zaokrąglanie - za dużo pieprzenia. Daj jeden wound. Cena jest sensowna, bo to bardzo sytuacyjny przedmiot.

3. Wafers of Penitence Arcane Item. (25 pts) The bearer receives +1 casting modifier to dispelling rolls.
Popraw na The bearer receives +1 modifier to dispelling rolls.

Edit: Myślałem, że banner z impaktami za drogi, ale to może być sroga siłą jak masz wagon.
RAWowo ward boostowany blessingiem nie może być lepszy niż 4+. Nieboostowany moze być sobie nawet 1+ z rerolem, jeśli ktoś takowy znajdzie w RB.
Mam nadzieję, że się nie mylę.

Traci się blessing. Musiałem skasować przez pomyłkę. Robię aktualki na 2 forach na pzremian i mogło się poje..ć.
Wafers poprawione.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

wind_sower pisze:Czy w zamyśle autora byla możliwość wystawienia 30lukow z divine attacks?

Brak jakiejkolwiek ochronnej cnoty. Oriflame nikt nie wystawi na bsb 2+/6++

Gralowcy bez ikry. Wolalem droższych ale z divine Attack, ale to juz moja prywatna opinia.

Pozdrawiam
łuki - nie było i nie ma takiej opcji. Bo divine ataki z RB działąją tylko na hth, chyba że jest wprost napisane, że działają na strzelanie, po drugie lord z divine atakami nie może wjeść do chłopów bo mają zasadę insignifficant.

Hard target jest obronną cnotą. Blessing też pomaga w tej kwestii.
Piety i upgrade do 3+ warda na strzelanie to najbardziej kontrowersyjna rzecz w v.11. Niezależnie co przyjmą w ostatecznej wersji to tak czy siak wyleci.
Grailstar w 99% rozp był dość wymowny.

Divine ataki mozesz dać gralom na 3 różne sposoby.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Divine Attacks
Succesful ward save taken against attack with this special rule, or against a Close Combat Attacks made by model parts
Przepraszam, że zawracam pupę,ale gdzie to jest napisane? Insignificant doczytałem :)

Hard target jest obronną cnotą. Blessing też pomaga w tej kwestii.
Chodziło mi bardziej o walkę. Wiem, że blessing pomaga, ale moim zdaniem ten bsb spada od byle czego w pierwszej turze kombatu. Sama idea oriflamme mi sie bardzo podoba, tylko moim zdaniem będzie sferze marzeń i fantazji, więc po co taki sztandar :)

Jeżeli chodzi Piety, jeżeli nie przejdzie do szkoda. Wystarczyło dać ograniczenie, że char musi mieć kinght Vow. Swoje to kosztowało.

Chłopki nie mogą korzystać z liderki jak oddział dał nogę. Mały pstryczek w nos ;)

Q.knights - Ambush spoko, flaile bardzo nie spoko. Znowu 6 będzie się bała wpaść w byle bandę elfów

Ogólnie Twoje propozycje są bardzo rozważne, mam nadzieję, że twórcy innych booków myśla tak samo :)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ten sztandar to autołamacz klocków. Zwłaszcza kloców taniej piechoty rankowej w liczbie 40+.
Ktoś wystawia 50-60 gobbosów z dzidami, które dzięki tej szmacie z problemu dla brety stają sie free fragiem.
Musi być jakakolwiek doza ryzyka.
Zauważyłeś 2+ save na questach - zawsze.
Rycerze-cykory nie inspirują.
Moje propozycje są rozważne, bo ja jestem rozważny i też mam nadzieję, ze inni myślą podobnie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Mnie się oriflamme bardzo podoba. Kwestia tego jak dostawisz bsbeka.
Lanca zazwyczaj ma z 5 szeregow to można łatwo łamać praktycznie wszystko.
Można też złapać herosa w challenge i dostawic bsbeka żeby się na pewno złamał.
Dorzuć fear z mieczyka i masz fajne combo.

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Z mojego punktu widzenia (a gram 10 lat bretką) ciągłe zmiany w army bookach spowodują dalszy odpływ graczy.
Komu się będzie chciało co chwile uczyć nowych itemów i złożeń? Ja sobie zagrałem w Gorzowie na 9ed wg obowiązującego AB a za chwilę on się zmieni.
I nie traktujcie tego jako krytykę, szanuję pracę jaką w to wkładacie, szanuję Twoją pracę Dębek.

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Taka drobnostka - podstawki war machines

Przeglądając inne booki zauważyłem że norma to round 75mm dla katapult i 60mm dla balist.

Nie powinniśmy się tego trzymać?

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Skąd questy maja 2+AS?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Tak jakby podwójny barding mają

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Stan pisze:Mnie się oriflamme bardzo podoba. Kwestia tego jak dostawisz bsbeka.
Lanca zazwyczaj ma z 5 szeregow to można łatwo łamać praktycznie wszystko.
Można też złapać herosa w challenge i dostawic bsbeka żeby się na pewno złamał.
Dorzuć fear z mieczyka i masz fajne combo.
Zależy czyja. Moja ma zazwyczaj max 4 jak wchodzi do walki.

POdstawki będą dopracowane w ostatnim rzucie. Pewnie będzie wszystko według jednego schematu.

Powtarzam jednak, to co tu piszę może mieć 0 wspólnego z ostateczną wersją booka. W ABC jest demokracja, a potem wezmą sie za to wyższe instancje.
Można to nazwać "moim wymażonym bookiem do brety". :wink:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ