Jak się dostaje ward save'a

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

Zablokowany
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Jak się dostaje ward save'a

Post autor: Myth »

Witam serdecznie dzielnych rycerzy,
Mam bardzo ważne pytanie dotyczące zasad rządzących przyznaniem ward save'a dla armii bretońskiej. Mam okazję bardzo często grac przeciwko tej armii (sam gram imperium), bardzo interesuje mnie jak to dokładnie jest z przyznaniem tego save'a.
Otóż podręcznik podaje w stosownym momencie, że przed bitwą rycerstwo pada na kolana prosząc panią jeziora o błogosławieństwo, które jest im automatycznie przyznawane. Tyle jeśli chodzi o fluff a teraz do sedna.
Pytanie brzmi- czy gracz bretoński musi poświęcic swoją pierwszą turę na tą modlitwę? Mój kolega z którym gram upiera się przy wersji, że po prostu bretonia oddaje pierwszeństwo przeciwnikowi- to on rusza się pierwszy (w ten sposób ignorowany jest rzut kością na kolejnośc graczy). Gdyby nie to, że natknąłem się na oficjalnej stronie GW na opis taktyki dla tej armii, mógłbym się zgodzic (chociaż jako anglista mam pewne wątpliwości co do tego a nie mam polskiej wersji army booka). Na tej stronie widnieje opis taktyki, który sugeruje, że bretonia poświęca swoją pierwszą turę. Czy to oznacza, że bretonia się w swojej pierwszej turze nie rusza? A teraz co się dzieje, jeśli bretonia po rzutach kostką na kolejnośc ruchu na początku gry okazuje się ruszac jako druga a chce miec warda? Czy przeciwnik wykonuje dwie tury (najpierw swoją- w końcu on miał więcej na kościach przy decyzji o kolejności ruchu, po niej bretonia deklaruje modlitwę, a potem jeszcze raz przeciwnik)? Czy może jakoś inaczej? I w związku z tym jak jest z ostrzałem przeciwko bretonii w tej sytuacji? Piewrsza tura bez save'a (jeszcze się nie modlili), druga już biorąc go pod uwagę?
Proszę o poważną i konkretną odpowiedź na to pytanie.

Proszę też nie traktowac braku "c z kreską" jako czegoś wielkiego, po prostu go nie mam przez coś dziwnego w moim windowsie.

Jeszcze tylko słowo dla admina- nie wiedziałem gdzie wepchnąc tego posta więc jest tam gdzie jest :wink: W razie potrzeby proszę o stosowne upomnienie i przeniesienie posta do odpowiedniego działu.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Myth pisze: Pytanie brzmi- czy gracz bretoński musi poświęcic swoją pierwszą turę na tą modlitwę?
Nie.
Myth pisze:Mój kolega z którym gram upiera się przy wersji, że po prostu bretonia oddaje pierwszeństwo przeciwnikowi
Mozna to tak ująć... ale też moze byc taki przypadek ze po rozstawieniu wojsk, okazuje sie ze przeciwnik(ktory wygral rzut na zaczynanie) stwierdza ze bretka jednak zacznie i w tym momencie ma warda i zaczyna. Przypadek baaardzo rzadki ale da się go spotkać ;)
Myth pisze:Czy to oznacza, że bretonia się w swojej pierwszej turze nie rusza? A teraz co się dzieje, jeśli bretonia po rzutach kostką na kolejnośc ruchu na początku gry okazuje się ruszac jako druga a chce miec warda? Czy przeciwnik wykonuje dwie tury (najpierw swoją- w końcu on miał więcej na kościach przy decyzji o kolejności ruchu, po niej bretonia deklaruje modlitwę, a potem jeszcze raz przeciwnik)? Czy może jakoś inaczej? I w związku z tym jak jest z ostrzałem przeciwko bretonii w tej sytuacji? Piewrsza tura bez save'a (jeszcze się nie modlili), druga już
Bretka zawsze moze wziąć warda, nie daje to zadnych bonusów przeciwnikowi poza tym, ze moze zacząć. ma warda na pierwszą turę etc.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Ok, rozumiem, dzięki serdeczne, to rozwiązuje mój problem.

Zablokowany