TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Glegut »

Tak btw :
Audacity
One of a Kind
The bearer ignores Fear, has +1 Offensive Skill, -1 Defensive Skill and Multiple Wounds (2, Towering Presence).
Czyli co rozumiem że bycie questingiem nie da już z bazy MW na potworki ?

W związku z powyższym Agi 5 na questingach którzy uzywaja w szarzy dwuraków jako Light Lance juz nie jest jakaś OP...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

No nie:)

Ale koleś z questingiem i audacity bije z 7Agi trafia na 2+ wszystkie potwory. Jeżeli dodać do tego +3siły z echantu broni to zabija każdego potwora w grze (chyba że ma regene) zanim ten zdąży pierdnąć.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Z czego to trafianie na 2+???

Podobają mi się zmiany, fajnie będzie na nowo pokombinować przy rozpach.

Edit. Nie było pytania. Questing vow vs Fear daje +1 to hit.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Wszystko rozbije się o koszt.

Dodatkowo. Grale będą mogli biegać w 9. Relikwia będzie miała mniej tafa i HP. Będzie dawała oddziałowi +1 Asv i możliwe , żę blessing, także troche słabo ;)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

9 grali to potwierdzone info czy zostaje na "wishliście" ?

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Glegut pisze:9 grali to potwierdzone info czy zostaje na "wishliście" ?
Zajrzyj sobie na liste nowych przedmiotów dla wampirów i przestań już gadać brzdury że 9 grali to wishlista.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

"Potwierdzone". Po ostatniej gównoburzy na forum T9A, raczej zaczną nam dawać niż odbierać, więc bedzie trzeba domalować tego 9 ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Fajnie, bo akurat mam 2x9 grali. Wizualnie dużo lepiej to wygląda.
Nawet wszedłem ostatnio na forum 9th age by zobaczyć co się szykuje, ale słabo się to czyta bo zupełnie nie idzie się przebić przez te stosy lamentu.

Ciekawi mnie co zrobią z aspirantami. W ich przypadku nowe frenzy to jednak spory nerf. Po cichu liczę na devastating charge z +1 do siły i ataków. Wyjdzie takie samo jebnięcie jak teraz, ale z pełną kontrolą nad unitem.

Wiadomo coś o przedmiotach i grail vow?

Nowi queści bardzo ciekawie rozwiązani. Wreszcie będzie można wykorzystać 4 inicjatywy.
Co z pedziami?
Realmi jak rozumiem bez zmian.
No i jeszcze interesuje mnie Green Knight.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Na razie nie wiadomo. Ponoć nasz book został ostatni do zrobienia (jak zawsze niechciane dziecko) a po lamentach maja zmienic cnoty. Nie wiem jak to całościowo wygląda, ale oni chyba naprawdę nie mają jakiejś wizji tej armii....

Pedzie ponoc traca skirmish a Green Knight wraca do slotu hero.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Obrazek

Nowy weed najt dla tych, co nie są na bieżąco z forum 9tki. Do tego Claymore'y, nowe bronie dla Questów. W pierwszej fazie combatu można je wykorzystać jako light lance lub spear. BTW nie ma ktoś może lancy questów na zbyciu? :D
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Norba miniatures ma :)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Najświeższe newsy:

Virtue of Audacity - One of a Kind
Attacks made by the bearer that are allocated towards models of Large Size must reroll failed to-hit rolls. Attacks made by the bearer that are allocated towards models with Towering Presence must reroll both failed to-hit and failed to-wound rolls


Virtue of Renown - One of a Kind
Close Combat Attacks made by the bearer that roll a natural '6' to wound gain Multiple Wounds (D3), and Special Saves cannot be taken against them.

Virtue of Daring - One of a Kind
When the bearer's unit rolls for Charge Range, and when a friendly unit rolls for Charge Range towards an enemy unit in base contact with the bearer, roll one additional D6 and discard the lowest D6 rolled

WEAPON ENCHANTMENTS

Tristan’s Resolve - Hand Weapon enchantment.


When using this weapon, the wielder gains +1 Strength, +1 Armour Penetration, +1 Attack Value, and Magical Attacks. After a successful to-hit roll, the attacker may discard one of the hits with this weapon and choose a Weapon Enchantment carried by the model the attack was allocated towards. The chosen Weapon Enchantment cannot be used for the rest of the battle.

Wyrmwood Core - Lance enchantment.
The wielder gains Breath Attack (Str 5, AP 0, Flaming Attacks). Attacks made with this weapon gain Magical Attacks and Flaming Attacks

Divine Judgement - Lance enchantment.
Attacks made with this weapon gain Magical Attacks and Devastating Charge (Multiple Wounds (D3+1))
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Wydaje mi się czy Renown i Audacity zostały znerfione? I to tak po całości.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Pytanie ile bedą kosztować. Złożenia na myśl przychodzą spoko.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Tristan to taki bane koksów :) HE spear będzie niszczony , mieczyk wampirzy takze . Jest potencjał ,ale poczekajmy na wycene własnie .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Widzę, że w ostatniej chwili są poważne zmiany. W tej wersji booka, którą dostałem z przecieku :oops: Renown i Audacity były dużo słabsze.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Był bunt! Audacity jest znerfione i mam nadzieję, że nie bedzie kosztować więcej niż 50 pts. Zabrali stubborn i trochę uniwersalności. Mam nadzieję, ze rydwany będą large bo inaczej to z lordem beastmeńskim sobie nie powalczymy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ten z krową na pewno będzie large, bo sama krowa jest large.
Pytanie czy rydwan z mućką nadal będzie taki op.

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Przeczytaj jeszcze raz jak działa obecnie audecity a jak będzie działał po zmianach i przestań się wydurniać.

Widocznie skoro uważacie że mój generał lub Bsb na chariocie ma prawo przyjąć szarże grali bo tak i jeszcze obecnie próbujecie przyskrzynić jedynego kolesia który ma szansę z tym kolesiem to wybacz mi ale to jest nie poważne podejście.

Co to znaczy special saves?

Czy renown stracił KB?

Kangur
spróbuj zabić jakiekolwiek koksa z siła 5. Powodzenia

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

as1 pisze:Co to znaczy special saves?
Cokolwiek innego niż save. Regena lub ward w tym przypadku.
as1 pisze:Czy renown stracił KB?
A czy widzisz tam zapis lethal strike? Najwidoczniej stracił z tego co widać.
as1 pisze:Kangur
spróbuj zabić jakiekolwiek koksa z siła 5. Powodzenia
Nie chodzi o zabijanie tych koksów tylko neutralizowanie ich uber klamek. =P~
Obrazek

ODPOWIEDZ