TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Ja nie wiem jak to robicie, ale mi te wardy nie chca isc?! :(

Awatar użytkownika
Shax
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Shax »

Brother Michal pisze:Ja nie wiem jak to robicie, ale mi te wardy nie chca isc?! :(
Pilnik do ręki i każdy ward save zdany:) :wink: :D

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Brother Michal pisze:Ja nie wiem jak to robicie, ale mi te wardy nie chca isc?! :(
Najwyraźniej Ty wyrównujesz statystykę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

kis1 pisze:Najwyraźniej Ty wyrównujesz statystykę :P
No wlasnie tego sie obawialem! :lol:

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

U mnie podstawowymi oddziałami są rycerze erranci. Na tysiac to jest 3x6 Errantów, 5 Kotr, 5GK, 2x10 łuczników i lekka+ 2 bohaterowie. Na 2k dodaję jakieś śmieci ;)
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Na 2k dodaję jakieś śmieci Wink
Ave

Posyciłeś tym tekstem

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Troyan pisze:U mnie podstawowymi oddziałami są rycerze erranci. Na tysiac to jest 3x6 Errantów, 5 Kotr, 5GK, 2x10 łuczników i lekka+ 2 bohaterowie. Na 2k dodaję jakieś śmieci ;)
Mieści Ci się na tysiąc 4 lance + Gralowie + 2* łucznicy + jołmeni (bo zakładam że to jest "lekka" i dwóch herosów? Jestem pod wrażeniem :D
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Nie to sie chyba nie mieści. A pozatym żadnej 9 knightów (8 + hero),masz małą siłe przebicia.Ja na tysiąc punktów ostatnio grałem czyms takim .

1000 pts
Gienek z lancą,shieldem i g.g.helmem,na koniku
BSB na koniku z v.o.Duty
8*Realmów z fcg
8*Errantów z fcg i erranty bannerem
3*Pegazy
6*Errantów
5*Yeomanów z muzykiem

Musze powiedziec że fajnie sie tym grało

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Zamieniłbym 9 na dodatkową 6-tkę. Ale jtak może i jest lepiej, tylko nie po mojemu.
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

No dziewczynki jak się nie mieści ? Załączcie AB i sprawdźcie :)

A czy lepiej jest mieć więcej czy mniej oddziałów ? Możemy się sczelendżować na jakimś turnieju :wink:
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Może i sie mieści ale ty nie mając pegazów ani magic itemów ,mało możesz zrobic .każda zabłąkana strzała może cie pozbawic bonusu za szereg .Do tego grając z inną armią mającą 16 cali szrży możesz sobie postrzela z bowmenów . :wink:

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Paladyn lanca tarcza knightly -> 101
Paladyn bsb goły knightly -> 95
3* 120 Erranci goli -> 360
5 KotRów goli -> 120
2* 10 gołych łuczników -> 120
5 Jołmeni goli -> 75
5 Grail Knights goli -> 190

1061 jeśli wszystko jest nagie. Mówiłem ;)
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

No troche mniej bo Paladyn goły kosztuje 80 pts z sh i lancą na koniu
A BSB na koniku 74 pts ,ale i tak sie nie mieści. :wink:

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Errantry War golasów się zmieści. Sprawdziłem ;) ciekawy pomysł
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Tak jakoś dziwnie bo w EW erraci muszą miec banner .I kosztują więcej wtedy ,ale jeśli tak to spoko.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Tak szczerze to wg mnie była ironia Troyana ;) :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Panowie... (już nie dziewczynki ;) ) 50pkt w tą czy w inną stronę :lol: Przecież nie takie wałki się na turniejach odprawia :)

Ja wychodzę z założenia że lepiej mieć więcej oddziałów. Bo przecież co da oddział 8 czy 9 rycerzy jeśli w niego od flanki coś wjedzie ? Przewagę liczebną zniweluję szarżą z boku i dodatkowo ja mam +1 za rząd. Ja lubię grać kombinacyjnie i mieć duży wybór działania a jak to w praktyce wygląda ? Kogo miałem sprać to sprałem na stole, już za stary jestem żeby sobie coś udowadniać na turniejach. Dla mnie jakoś prawdziwa gierka jest w domu, przy własnoręcznie zrobionym stole z fajnym kumplem i przy zgrzewce piwka. Wtedy można takie kombinacje na spokojnie wymyślać ze nawet Sun Tzu odpada ;)

Skończmy tą dywagację na temat mojej rozpy bo od tego jest inne podforum.

Jak widać ja preferuję rycerzy i to w ilości jak największej, oczywiście z zachowaniem odrobiny przyzwoitości. Jak w końcu dojedzie do mnie z Allegro oddział men-at-armsów to oczywiście znajdzie się na nich w mojej rozpie miejsce. Docelowo chcę mieć 2 takie oddziały- z halabardami i z włóczniami. Niestety wszystkie figurki mam z 5ed. więc troszkę to potrwa zanim uzbieram i pomaluję ilość potrzebną do sensownego oddziału. Taka sama sprawa jest z pegazami. Uparłem się ze będą one z 5ed. więc stać mnie tylko na jednego w m-cu a że na Allegro nie pojawiają się zbyt często to potrwa to pewno z jakiś rok czasu zanim ich wystawię. a wtedy pewnie zmieni się Army Book i pegazy odlecą na karty historii :lol: Ciężkie jest życie piątoedycyjnego bretończyka ;)
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Troyan pisze:Przecież nie takie wałki się na turniejach odprawia :)
Heh, to ja już wiem dlaczego masz stopień Wałkarza ;)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Ksin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Starogard Gd.

Post autor: Ksin »

Ja tam od 1000 pkt jako trzon armii wystawiam 8 grali z War Banner-em + BSB z Virtue of Duty do tego przynajmniej 2x10 łuczników. To się zawsze sprawdza. Łucznicy prawie zawsze się zwracają, a grale może nie do końca ale w większości bitew zostają na polu walki czego nie można powiedzieć o innych lancach, które przeważnie giną podczas ucieczki. Tak skonfigurowane grale przy odrobinie szczęścia wygrywają nie tylko wtedy kiedy szarżują ale też kiedy są szarżowane. Ostatnio wygrały z trolami(4), które ich zaszarżowały z boku. Natomiast łucznicy mają na swoim koncie kilka interesujących sukcesów. Np. na ostatnim turnieju 2x10 w czasie jednej bitwy zabiło generała elfickiego na koniu z as 1+, zadało 3 rany rydwanowi i zabiło 2 silver helmów i kilku elfickich łuczników zanim zginęli. W innej bitwie 10 w skirmiszu zaszarżowała na 16 skinek. Z s&s zginęło 6 ale reszta zdała panikę na swoim ld (5) i w cc pokonała skinki, zagoniła je i wpadła w salamandry, dzięki czemu te nie mogły w następnej rundzie strzelać. Nie wiem jak wy to robicie ale jedna 3 pegazów jaką mam zawsze sciąga ogień przeciwnika przez co nigdy nie dożywa końca bitwy, ale dzięki temu mogą wykazać się łucznicy mordercy :)

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Trójka czy czwórka pegazów najzupełniej wystarcza. Dla BSB Virtue of Duty jest też optymalne-pamiętam jak raz kiedyś mój BSB z VoD właśnie wytrzymał szarżę Chosenów Khorna-ich było ośmiu, on samojeden. To dopiero był last stand :) A jaka była mina przeciwnika kiedy ustał pierwszego brejka :) A jaka była jego mina kiedy jego Choseni za miliard punktów ginęli pod kopytami mojego dumnego palaśka :D Pewne rzeczy są bezcenne :)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

ODPOWIEDZ