TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 897
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Milczek »

Panowie proszę o spokojniejszy ton :) Będę kasował posty zaraz.

Awatar użytkownika
malfoj
Falubaz
Posty: 1306
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: malfoj »

Milczek, dont pls :) a moim zdaniem bretka jest bardzo mocna.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

"Do hama po hamsku"
le epik fail xd
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

wind_sower pisze:Gdyby był gięty to byś się składał albo brał inne ataki z AP 6. Jak składałeś deamon prince'a to nie brałeś zionięcia, bo o kurna ten pochędożony bretoński lord rozwala mi pół armii. Był dobry, ale nie przegięty.
Chętnie bym wziął klamkę z ap6 na moją postać żeby niszczyć bretonię bo jej bardzo nienawidzę za bycie pancerną armią z wardem ale wtedy ziutek z s4 może sobie conajwyżej fasta zabić. :P
as1 pisze:A teraz Tofic
Mój kochaniutki powiedz teraz mi czym zabijasz gorgony? Czym zabijesz lorda bestmenowego lub tego Bsbeka, jak radzisz sobie ze slayerami? Podaj mi przykłady mój miszczu bo jestem za słaby dla ciebie.
No nie wiem, divinacja, treby czy bolce, szarże lancami (grale pewnie na strzała to zabijają), postacie ciągle można zrobić pod oneshotowanie potworów (audacity po rerolle i lanca z multiwoundami) czy parę innych sposobów. Nic nie grasz na 2.0 ani nie zagrałeś a krzyczysz najgłośniej. Tofic w przeciwieństwie do Ciebie zagrał parę razy a to daje lepszy obraz gry niż theoryhammer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Tofic pisze:Jestem pewien, że max 1 enchant na jeden gadżet, w tym broń.

BTW też macie wrażenie, że ludzie na 9tkowym podfroum KoE to w większości ameby umysłowe? Oczy mi już krwawią.
Myślę, że na podforum HBE jest gorzej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Dokładnie tak jak mówi siewca, teraz czas na nowe kminy. Złożenia bohaterów do całkowitego reworku, ale jest dużo ciekawych alternatyw w zamian, z tego co wiem to za naszego booka odpowiedzialny jest Jurid z 9tki, a facet ma głowę na karku.

AS
Nie denerwuj mnie typie, ani słowa, dosłownie nic nie rzuciłem w Twoim kierunku, a Ty już się plujesz. Ile Ty masz lat? Nadal masz dostęp do złożeń Duke'a aka zabójca potworów czy otwieracz puszek, po prostu mniej uniwersalne. Dodatkowo do twardszych i problematycznych rzeczy mamy grali, nowych questów, a przede wszystkim to co najważniejsze w KoE czyli combo szarże.
Obrazek

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Dancaarkiiel pisze:"Do hama po hamsku"
le epik fail xd
burak jest burakiem i tyle w temacie

Co do dwóch pozostałych panów to wyraźnie widać że są to ludzie którzy nie mają jakiekolwiek pojęcia na temat brety i dodatkowy problem jest taki że tacy ludzie robią testy.

Divination fajnie powiedz mi kolego uważaj podkreslę ci ile rzeczywistego zasiegu ma twoja danselka?

Trebki fajnie ale niestety trochę słabo im idzie likwidowanie tych gorgon a no tak oczywiście doskonale zabezpieczasz je od ambushów scoutów i tych innych shitów. Nie wliczając oczywiście missfirejów.
O scorpionach szkoda gadać.

Co to był za gracz który podstawił pod pysk graili gorgonę. Nie zapomnę rozmów innych graczy BH. Ile graili trzeba zabić aby gorgona mogła ich przyjąć? Matematyka się kłania to naprawdę nic trudnego. A tak przy okazji oblicz sobie ile statystycznie ran wbija ósemka graili gorgonie. Powodzenia

Wiesz matematyka nie trudna być oblicz sobie co się dzieje jak wpada pojedyńcza lanca graili aspirantów kotrów lub czegokolwiek sobie życzysz w generała BH lub BSB. Bo sorka ale nie satysfakcjionuje mnie wygrywanie takich combatów tylko o 2 czy 3.

Pokaż mi jak oneshotuje tego kolesia chce to zobaczyć bo moje bitwy mówiły mi zupełnie coś innego.

Queslingi obawiam się że niewiele się zmieni w tym wypadku chyba że zmienią się na core lub graile stracą divine ataki ale nigdy nic nie wiadomo.

O dragon lancy nie ma sensu nawet pisać, koleś jest niewiarygodnie losowy a jak dostaje szarże to jest kaput i tyle w temacie.

Więc wybaczcie mi ale gadacie mega bzdury

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

as1 pisze:Co do dwóch pozostałych panów to wyraźnie widać że są to ludzie którzy nie mają jakiekolwiek pojęcia na temat brety i dodatkowy problem jest taki że tacy ludzie robią testy.
Widać Ty masz bardzo wielkie pojęcie o brecie i wgl o tej gierce ;)
as1 pisze:Divination fajnie powiedz mi kolego uważaj podkreslę ci ile rzeczywistego zasiegu ma twoja danselka?
18". Albo 21" jak mam dwie, a co? To całkiem spoko zasięg.
as1 pisze:Trebki fajnie ale niestety trochę słabo im idzie likwidowanie tych gorgon a no tak oczywiście doskonale zabezpieczasz je od ambushów scoutów i tych innych shitów. Nie wliczając oczywiście missfirejów.
O scorpionach szkoda gadać.
Nie jest to idealny argument ale jednak. Scorpion jak trafi to jednak ma szansę zrobić d3+1 ran, to już coś. Treba mniej ran ale za to o wiele łatwiej rani.
as1 pisze:Co to był za gracz który podstawił pod pysk graili gorgonę. Nie zapomnę rozmów innych graczy BH. Ile graili trzeba zabić aby gorgona mogła ich przyjąć? Matematyka się kłania to naprawdę nic trudnego. A tak przy okazji oblicz sobie ile statystycznie ran wbija ósemka graili gorgonie. Powodzenia
Grale mają 8 lub 9 mova i swiftstrajda. Gorgona ma 7 bez swifta. Zgadnij kto kogo zaszarżuje, to nie będzie trudne. Powiedz mi jak bestie mają zabić grali inaczej niż w kombacie? To już bardziej w drugą stronę, jak bardzo trzeba poranić gorgonę żeby rozjechać ją dowolną lancą. Matematyka się kłania to naprawdę nic trudnego.
ps. Statystycznie lanca 9 grali zabija gorgonę w szarży, lekko ponad 6 ran. Gratulacje za pocisk który nie wyszedł. "Powodzenia".
as1 pisze:Wiesz matematyka nie trudna być oblicz sobie co się dzieje jak wpada pojedyńcza lanca graili aspirantów kotrów lub czegokolwiek sobie życzysz w generała BH lub BSB. Bo sorka ale nie satysfakcjionuje mnie wygrywanie takich combatów tylko o 2 czy 3.
Generała bh? Znaczy się jakiego bo to może być mag, minos, koleś na rydwanie czy z buta, daj jakiś konkret a nie się spinasz tak mocno że nie jesteś w stanie podać żadnego konkretnego przykładu. ps lanca grali wpada w bsbka który zakładamy że ma reroll sejva i nic więcej bo nie może mieć. Sejvuje się na 5+ od grali chyba że mają jeszcze ap. Powodzonka z ustaniem takiej szarży.
ps szarża lancą z defensywnym ziutkiem w środku przepycha lorda jak nikt nikomu nic nie zrobi co jest prawdopodobne o jakieś 6 cra.
as1 pisze:Pokaż mi jak oneshotuje tego kolesia chce to zobaczyć bo moje bitwy mówiły mi zupełnie coś innego.
Nie wiem czy masz na myśli postać czy gorgonę/dowolnego potwora. Anyway wystarczy że masz Lancę z multiwoundami albo virtue of renown. Każda rana to potencjalne rozwalenie łba na hita. Prosta sprawa.
as1 pisze:O dragon lancy nie ma sensu nawet pisać, koleś jest niewiarygodnie losowy a jak dostaje szarże to jest kaput i tyle w temacie.
Tak jak cała armia która jest oparta na kawalerii xD
as1 pisze:Więc wybaczcie mi ale gadacie mega bzdury
Jezu człowieku. Ogarnij się plz.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ciara ogarnij proszę ;)

Mi na razie wychodzi Zbyszek Grail, Audacity, Crusader helmet, Tristan resolve i swift potka. Wydaje się być uniwersalny a z 7WS coś tam zdziała.

Gdyby można było brać wyrmwood lance na championie grali byłoby kozacko (jakiś spoiler tofic? )

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

as1 pisze: Co do dwóch pozostałych panów to wyraźnie widać że są to ludzie którzy nie mają jakiekolwiek pojęcia na temat brety i dodatkowy problem jest taki że tacy ludzie robią testy.
Skisłem XD
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dobry kabaret macie na tym forum KoE :mrgreen:
Obrazek
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Podobno fora elfów wyglądają jeszcze lepiej, Clown Fiesta 24/7. :P
Czasem żałuję, że dział SA jest taki leniwy... :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mówię o tym forum .... :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Wyjasnijmy sobie jedno kochaniutki dobóki nie zobaczę zmian dotyczących BH obowiązują stare zasady bo jeszcze pamiętam jak się skończył rework gorgony i te nerwy z poprzedniego roku .Szkoda gadać.

wyjaśnie ci prawdziwy zasięg divination otóż jest to 16 i 19. Pozdrawiam.

Ja w przeciwieństwie do ciebie nie uznaje że gracz BH jest słaby a różnica 1 mv jest mega ogromna.

Rozmawiamy o 8 czy 9 grali. Więc naucz się czytać. Powrót powyżej

Wiem widziałeś całą masę generałów na piechocie, na orłach a w ogóle jeżdzących na centaurach i gorgonach a no tak i cyklopach. Chcesz tak dyskutować?

Czyli cały czas potwierdzasz że bez defensywnego ziutka lanca nie ma jakieś znacznej przewagi nad lordem. Prosze o rozumne czytanie.

A czy dochodzi do ciebie to że kolo z dragonlancą jak dostaje szarże to ginie czy nie?

Dla pozostałych ja wiem że jesteście wszyscy z jednego klubu ale naskakiwanie pięciu na jednego jest mega słabe

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Ja osobiście postawię teraz na herosów boostujących lance. Def Shield jest jak dla mnie mega opcją czy to na herosie questowym czy gralowym, no i złożenie z tristranem jak najbardziej na dropsie przy obecnych enchantach broni swoje zrobi. Testerem żadnym nie jestem, tyle co booka widziałem i wydaje mi się, że obecnie gralowy champion spokojnie zakłada zionięcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

as1 pisze:Dla pozostałych ja wiem że jesteście wszyscy z jednego klubu ale naskakiwanie pięciu na jednego jest mega słabe
Wypraszam sobie. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

as1 pisze:Wyjasnijmy sobie jedno kochaniutki dobóki nie zobaczę zmian dotyczących BH obowiązują stare zasady bo jeszcze pamiętam jak się skończył rework gorgony i te nerwy z poprzedniego roku .Szkoda gadać.
Mówimy o 2.0. Nie o 1.3, złożenia na 1.3 nie istnieją już w 2.0, witamy w nowym świecie. W świecie red bulla.
as1 pisze:wyjaśnie ci prawdziwy zasięg divination otóż jest to 16 i 19. Pozdrawiam.
Czarkę można też postawić w pierwszym szeregu żeby mieć normalne zasięgi. Nie pozdrawiam.
as1 pisze:Ja w przeciwieństwie do ciebie nie uznaje że gracz BH jest słaby a różnica 1 mv jest mega ogromna.
Mega ogromna różnica, nawet większa jeśli to 2" i swiftstride. Na korzyść bretki. :)
as1 pisze:Rozmawiamy o 8 czy 9 grali. Więc naucz się czytać. Powrót powyżej
O 9. W 2.0 grale będą raczej latali w 9kach. Zresztą 8ka też mniej więcej zjada gorgonę na hita więc co za różnica.
as1 pisze:Wiem widziałeś całą masę generałów na piechocie, na orłach a w ogóle jeżdzących na centaurach i gorgonach a no tak i cyklopach. Chcesz tak dyskutować?
Nie no, o chuj Ci chodzi? Nie możesz po prostu powiedzieć że chodzi o lorda na czariocie czy z buta w longhornach czy minosa czy co? Tak Cię to boli że ktoś Ci w myślach nie czyta?
as1 pisze:Czyli cały czas potwierdzasz że bez defensywnego ziutka lanca nie ma jakieś znacznej przewagi nad lordem. Prosze o rozumne czytanie.
Bez defensywnej postaci ta lanca go łamie o 3-4 albo nawet więcej jak dobrze kulniesz sejva i wardy. Duża szansa że go zjadasz w turę, to całkiem nieźle. Z defensywną postacią koleś stoi na dwóch gałach albo może nawet autobrej. Duży brejk w każdym razie.
as1 pisze:A czy dochodzi do ciebie to że kolo z dragonlancą jak dostaje szarże to ginie czy nie?
Dochodzi. Dlatego tak trzeba nim grać żeby kolo z lancą szarżował. Jak go sobie dajesz zaszarżować to jesteś berłem.
as1 pisze:Dla pozostałych ja wiem że jesteście wszyscy z jednego klubu ale naskakiwanie pięciu na jednego jest mega słabe
Nikt na Ciebie nie naskakuje, to ty skaczesz na wszystkich. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Póki co Ty naskakujesz na pięciu.
Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Tofic pisze:Ja osobiście postawię teraz na herosów boostujących lance. Def Shield jest jak dla mnie mega opcją czy to na herosie questowym czy gralowym, no i złożenie z tristranem jak najbardziej na dropsie przy obecnych enchantach broni swoje zrobi. Testerem żadnym nie jestem, tyle co booka widziałem i wydaje mi się, że obecnie gralowy champion spokojnie zakłada zionięcie.
To w pytkę! Elfiaki dostają mocno po pupie za to +1Agi w szarży.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wind_sower pisze:Gdyby był taki groźny to meta by się składała pod niego. Zwykły mieczyk z AP 6 robił z niego szmaciarza.
eee tam :) gralem z takim na etc (byl na beastlordzie). Zginal jak reszta armii ;)
Mój kochaniutki powiedz teraz mi czym zabijasz gorgony? Czym zabijesz lorda bestmenowego lub tego Bsbeka, jak radzisz sobie ze slayerami? Podaj mi przykłady mój miszczu bo jestem za słaby dla ciebie.
nie wiem jak Tofic, czy go kogo pisales, ale ja bym w gorgone wszarzowal gralami lub pegazami i jakas inna mala lanca jak erranci (zakladam, ze wciaz beda miec jakies s6 w szarzy).

z bestiami to bretka grala o tyle wygodnie, ze tam cala armia ginela od jednego modelu, ale to nie znaczy ze bez niego grale nie robia nic.

srednio z championem grale zadaja gorgonie 6,55 ran. Co oznacza, ze zabijaja zrowa na raz w streylnych warunkach. Wiadomo magia typu distracting w taka gorgone troche zmienia, ale wtedy mozesz nie szarzowac w nia i poczekac n nastepna ture i spokojnie ten czar zbic ^^

paradoksalnie jak w kazdej edycji to czy bretka bedzie przegieta nie decyduje jakie doklandie beda virtuy czy przegietosc poszegolnych jednosek (oczywiscie tez, ale nie to jest decydujacym czynnikiem). Decyduje to na ile przeciwpancerne beda oddzialy w innych armiach i na ile kawaleryjska bedzie meta (bo jesli wytworzy duzo ppan techa to bedzie sie slabo gralo kawaleria, a piechota z pewnoscia bedzie mocno scieta po ostatnich czystkach w bretonskich wsiach)

ODPOWIEDZ