TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Luks
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: z Torunia

Post autor: Luks »

U mnie trzonem armii na 2000 tysiące punktów będą 2-3 duże lance(to znaczy takie 8 + hero) + kilka małych(po 6 w każdej) i pegazy(4 z fcg). A do zwalczania fastów jeden paladyn na koniku biegający luzem.
Luks - swiatło

Awatar użytkownika
Leoncoeur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leoncoeur »

Czy ktoś probował grać na pieszym BSB? do tego GGH, SoM? Wstawic go do ogromnego kloca wieśniaków - piękny widok :P

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Nie mieści sie z takim equipmentem.A poza tym skąd figse wziąśc?
Co do samego pomysłu to BSB powinien na kucu jeździc a nie z wieśniakami na piechtę biegac.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Ja grałem ;) to było na turnieju "klimatyczny tysiaczek" - do tego damsel z buta, 2x 20 chlopków, 2x10 lucznikow, 5 jołmenów, treb i 6 realmów ;]

miał sword of might oraz insygnia of quest( GGH nie zapewnia mu az takiej przezywalnosci przy tak gównianym savie;P)

Muszę powiedzieć że koleś naprawdę wymiatał w takiej wersji - i przyładować umiał i dawał CR... a jak niedźwiadek z beasta wszedł to miał 6 ataków z siłą 6 ;) No i m. in dzięki niemu ten turniej wygrałem ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

ja własnie od paru tygodni zbieram sie w sobie aby zagrac na 3 klockach wiesniaków i relikwi,lordzie na hipku palladynów powsadzac w klocki i sprawdzic jak sie tym gram, ale nie moge sobie tego wyobrazic:P Jagal i jakie wnioski wyniosłej po tej grze? wady i zalety tej "wolnej" taktyki :wink:

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

powiem Ci że damsel z beast anger- bezcenna

klocek 6 relmów z warbannerem jest genialny do trzymania w szachu.

łucznicy mimo swojej ceny potrafią jakies straty przeciwnikowi zadać


Wady to ofc mała mobilność - jak się inwestuje w piechote to żeby rozpa mogła wygrywać - inwestuje się w magię. Sam aż 3 klocków piechoty nie mam ( uznaje tylko 5 edycję w chlopkach, mam 20 spearmanów i 20 halabardników)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Leoncoeur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leoncoeur »

Bretonnian pisze:A poza tym skąd figse wziąśc?
Można zrobić. Imperialny piechur (może być nawet jeden z wieśniaków bretki, odpowiednio przerobiony oczywiscie) i sztandar bsb do tego..

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Chyba prędzej ciałko imperialnego BSB,bo z wieśniaczym to by za dobrze nie wyglądał,sztandar od BSB byłby za duży,wiec trzeba by dużo kąbinowac .
Co do BSB na piechtę jagal'a to cos mi tu sie niepodoba, jak zmaisciłeś 60 pts na gościu z limitem 50 pts - Co jagal??Cztżby mały wałek :wink: ??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

przecież są piesi herosi bretoscy z V edycji, mała konwersja i już jest cudny BSB na piechote :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Bretonnian pisze: Co do BSB na piechtę jagal'a to cos mi tu sie niepodoba, jak zmaisciłeś 60 pts na gościu z limitem 50 pts - Co jagal??Cztżby mały wałek :wink: ??
a jak tam z oceną z matematyki i czytania ze zrozumieniem ;)?

a ja mam 4 modele 5ed. rycerzy na piechtę -> idealni do przeróbki oraz robienia jako lord na piechtę kiedy padnie pegaz ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

Jagal pisze:kiedy padnie pegaz ;)
albo hippogryf:P ludzie czemu na nim nie gracie:P

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

U mnie bardzo dobrze ale u ciebie nie wiem jak :wink:
Bo wiesz 20 za SoM,30 za IotQ i 10 za VoE razem 60 mistrzu -Taki zestaw naisałeś że bierzesz mistrzu.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

a mea culpa ;) zapomnialem o Vitrue, mial bitting blade ofc ;]
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Witam

Jak to jest z Erranty War. Czy moge zlozyc taka armie kiedy chce czy przeciwnik musi sie na to zgodzic?
I jak jest z postaciami specjalnymi (nazwanymi).
Czy krasnale moga kiedy chca wrzucic np. Bugmana, a ja moge wrzucic krola gdy gram od 2000 pts?

Pozdrawiam
Pelzak

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

pelzak pisze:Witam

Jak to jest z Erranty War. Czy moge zlozyc taka armie kiedy chce czy przeciwnik musi sie na to zgodzic?
I jak jest z postaciami specjalnymi (nazwanymi).
Czy krasnale moga kiedy chca wrzucic np. Bugmana, a ja moge wrzucic krola gdy gram od 2000 pts?

Pozdrawiam
Pelzak
Errantry war jest całkowicie oficjalną armią, do wyjścia nowej książki do Bretonni. Przeciwnik nie musi się zgadzać.
Bohaterów specjalnych można używać za zgodą przeciwnika (musicie się umówić, że na nich gracie).

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

u mnie zawsze trzon stanowia grale...10+bsb+paladyn...wiekszosc ludzi krzywo an to patrzy bo to jakies 800ptk ;D ale przezywalnosc ma dosc niezla...banner of defence i armaty niegrozne ;) a jak wpadna to przeganiaja praktycznie wszytko..na poczatku gry statik CR +7... 21 atakow z gory..

a teraz przymierzam sie do lorda na wrodnie..z vir of heroism i grail shieldem...dobry na jakeis drzewka, giganty, tanki... a d tego jak wpadnie w flanke to robi miazge...tylko cena 500ptk ;/

Awatar użytkownika
PoNuRy
Mudżahedin
Posty: 208
Lokalizacja: StrefA Nowa Sól

Post autor: PoNuRy »

wiesz tylko grajac taką wielką lancą masz pewne minusy:
- ze tak powiem hujowa manewrowosć,
- łątwo dostac flanke(8 calowy bok ^^)
-wróg łatwo moze ominąc ten oddział przeez co dobije twoje reszte armii a nastepnie dobije gralii
- trawisz na empire albo krasi na armatach to masz pozoge i zagłąde bo w ciągu trzech tur strzelania zejdzie wiekszosc gralii a ze tak powiem kazdy grall jest cenny
- i tak troche to jest nie klimatyczne, rycerze grala to oddział elitarny, a ty masz ich taki wagon jakby byli dostepni za kazdym rogiem.


fakt faktem ze jak w cos wjadą to robią sieczke i wszytsko wciągaja, ale 6 grali z WB tez robi swoje a kosztują 1/3 mniej

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

zgadzam sie...ale nie dam nikomu 3 tur shootingu do nich ;D 2, tak...3 nie....nimi trzeba jechac szybko, a potem 16+d6 dorzutu i jestem w przeciwniku ;) a na armaty esjt ward 4+...niezbyt ciezki do zdania ;]

ja tam lubie tym grac, pomimo wielu minusow :) podoba mi sie ten klocek i tyle ;D a poza tym bezradnosc w oczach przeciwnika jak go widzi ;D (choc po bitwie czasem slychac wielkie uffff... bo i ten klocek nie zawsze przezywa..)

Awatar użytkownika
Paladin
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: Paladin »

No, immune to psychology i przerzuty breaka robią swoje, ale ja wole 8 + lord, 9-ki albo 6-ki na mniejsze punkty. 12 osobowe lance to mają wręcz przyklejone na kropierzu "zaszarżuj mi we flankę" :D A jeszcze jak dojdzie jakiś lasek to :/...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

co prawda to prawda...trzeba tym dobrze umiec grac...ja jednak sobie chwale 12-tki..i nawet czasem wystawiam takich realmow z tym bannerem cod aje 200VP za banner preciwnika ;D

ODPOWIEDZ