TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: wind_sower »

Dlaczego nie zasłaniają?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Nie-e. A tak serio to moje kminy lorda sie troche zmienily i nie wiem czy wystawiav zabojce diablow i wampirow, ale tez korci mnie lord na piechote chroniacy chlopakow bez koni

@wind_sower tall jest brany tylko pod uwage patrzenia na los od albo do jednostki a nie pomiedzy

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

A już się napaliłem, że domaluje tego hippogryfa w tym roku xD

Czyli kawaleria nie zasłania kawalerii? Ktoś na prawdę ma fantazję pisząc te zasady....

TALL
For the purpose of drawing Line of Sight
and checking Cover, either to or from the model, it counts as one Size
category bigger (up to Gigantic) than all intervening models of the same Size without Tall.

Wydaje się to proste, na potrzeby LOSA kawaleria jest jeden punkt wyższa do maks 3. Hipcio ma 3, pegaz ma 3. Gdyby intevening model nie miał tall a był large, to wtedy by nie zasłaniał

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »


Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Dzięki za info. No to pegazy i hipcio wracają na półeczkę :(

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Pegazy nadal sa super ;) zawsze byly a teraz pomagaja w szarzach flankowych i zdejmowaniu bonusow od spearow

Z hipciem z kolei gorzej, ale moze ktos ma na niego pomysl

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Ja sobie nie wyobrażam grania bez pegazów w brecie. Chociaż rozpa Wind_sowera bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tez uwazam, ze sa najlepszym oddzialem. Mam tez kilka kmin piechotnych wartych wyprobowania

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Zwróćcie uwagę, że wartość mobilnych flankujących jednostek (takich jak pegazy) bardzo wzrasta. Obecnie kierunek ucieczki przeciwnika po brejku wybiera ten co wygrał combat. Liczba ranków nie ma już znaczenia.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Takich jak pegazy, ale nie pegazow ;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja mam cały czas wrażenie, że w tej armii biją się tylko grale i szkoda wychodzić bez conajmniej dwóch z domu ;)
Pegazy straciły ruch i inicjatywę, a dostały jeden punkt armouru i dwa ataki. Nie potrzebowałem ani jednego, ani drugiego, bo mam już taką jednostkę w grze i nazywa się szóstka najtów.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Maja lot, ktorego sie nie da odgiac. Jestem natomiast zdziwiony, ze jako fan piechoty nie testujesz nowych forlornow

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

mają też 4T, stompa i sa nieodginlne ? 8)

BTW ja mam wręcz przeciwne wrażenie że własnie teraz trzeba będzie zagrać nieco bardziej kreatywnie i nie ma sensu próbować walczyć z problemami skoro można je ominąć( if you know what i mean 8) ).

Nie wiem skąd pomysł z tym hipciem żeby był nie widzialny dla armat za pegazami, przeciez w booku wyrażnie stoi zapisane że ten model ma:
Towering Presence ---> Tall ----> jeden rozmiar większy na potrzeby LoS ?

Gryf zyskał jak najbardziej dzięki temu że dostaje cover od pegazów od pestek (wcześniej nie mógł) , działa nie maja w niego +1 ( bo nie jest Gigantic), i do tego ma stare i znajome wskrzeszenie (chyba w 7 ed był taki sam przedmiot ) .

Jesli chodzi o lorda na pegazie za pegazami, działo już go nie ustrzeli 1/2/2 i tak samo ruchome działo (ogry,demony) 2/2/2 więc to też jest całkiem spoko zmiana na korzyść latajek;)

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Shino pisze:Maja lot, ktorego sie nie da odgiac. Jestem natomiast zdziwiony, ze jako fan piechoty nie testujesz nowych forlornow
Mam do wyboru pomalować questów lub forlonów i padło na questów ;)

A nie jest tak, ze Forloni jako deathstar przegrywają z innymi deathstarami? (DE, HBE, Gutstar, bestie) Chyba, ze masz jakieś kreatywne pomysły.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Wlasnie mam wrazenie, ze nie. Szczegolnie jak siedzi w nich przykry pan machajacy tarcza jak choragiewka

A kreatywne pomysly i owszem mam, ale to jakos nie na forum ;)

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

Idiotyzm, jak mierzysz LoSa przez kawe to liczysz ją jako wysokość 1, w jednej grze na początku się trochę zdziwiłem -.- No i zgadzam się, Forlorni z Defenderem w środku są bardzo mocni na papierze, od początku czułem, że będą grani i faktycznie ludzie masowo ich testują. Osobiście najbardziej boli mnie teraz, że wrzucam bohaterów, 2xgrali, 2xyeoman, core tax i brakuje punktów na pedzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Co tak się uparliście na 2 x grale ? Też tak w sumie miałem jak zobaczyłem że można ich wstawiać 18 .
Razem kosztują w sumie ponad 1500pkt nie przeraża to Was ? 8)

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 898
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Do krakowa biore 9 fcg i 2xpegazy.

Awatar użytkownika
Tofic
Chuck Norris
Posty: 448
Lokalizacja: Animosity

Post autor: Tofic »

No coś mi pękło w środku jak do mózgu wpadła opcja 2x9 grali, w 1.3 grałem jak Milczek. Podoba mi się fakt, że w szarzy mamy agi 6, bijemy przed elfami czy na równi za jakąś elitą + druidysm to robi się jeszcze cieplej na sercu i można sobie pozwolić na msu w core przy dwóch takich lancach. BTW panowie, tak średnio z zasłanianiem tego gryfa czy nawet pegaza oddziałem pedzi. Machina ma wysokość 1, ale strzela do 3 przez 2, jak już mówiłem po prostu idiotyzm.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Pegaza pegazami sie da. Gryfa pegazami sie nie da. Tam jest taki burdel z zasadami i ich ogarnianiem, ze wiekszego sie nie da :/

ODPOWIEDZ