Małe rady...

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Małe rady...

Post autor: Ice-T »

Może zacznę od początku mam młodszego kuzyna i zaczął grać bretonią pomagam mu jak mogę ale nie znam jakiś świetnych kombosow dla tej armi.

Prosił bym was o pomoc, a mianowicie jak uzbrajacie swoich herosów i w jakiej liczebności i kombinacji wystawiacie regimenty, czy zawsze pakujecie max herow itp.

(nie chodzi mi o pisanie WTH, KjaM, VokH i innych pierduł bo potem mam problem z odnalezieniem, gdyby ktoś był by tak miły i napisał pełnymi nazwami oraz mniej więcej co heros wtedy uzyskuje byłbym bardzo wdzieczny, nie chodzi mi również żeby nawiązywała sie tu jakaś dyskusja na 10 stron, tylko prostego posta z tym czego używacie :wink: :D )

pozdrawiam i z góry dziękuję
Marcin
(później niech wasz moderator skasuje ten temat tzn. za jakieś kilka dni)

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Każdy gra jak lubi ;) W bretce niektore komba przyjęły się bardziej, inne mniej.

zaczne od BSB bo jak wiadomo każda armia musi go mieć
chyba najskuteczniejsze dla BSBka:
-Gromril great Helm+ Sword of Might(chyba najczęściej używane)
-Sword of might, Virtue of duty
(W obu ew. wsadza się Wyrmlance zamiast Sworda)

A moje(nigdy się z nimi nie spotkałem u innych :p):
-Virtue of Impoteus Knight + ew. Bitting blade (jak punkty są)
-Heartwood lance+Virtue of Discipline
zazwyczaj mam tego pierwszego bo lubie mieć większy zasięg szarży;)

Dla Paladina na pegazie to chyba wszystkie standardowe(lanca etc) +Grail Vow -> wychodzi najekonomiczniejszy i nawet niezły(ew. enchated shield)
-czasmi można dać Birth sword + enchanted shield

Dla lorda na pegazie to:
- Virtue of Heroism jako straszak na monstery + trafianie na 2+ (trees of isoulde)+ to co już podchodzi Tobie ;)
-albo regenerka lub grail shield -> jakoś tak kombinować :P

W tej edycji ważne jest danie drugiej damselce zamiast dwóch scrolli silver mirror(potrafi zablokować magię, jak wcześniej koleś miał miscasta ;))

Tak czy siak, proponuje żeby kuzynek sam pograł i zobaczył co mu pasuje ;) w praniu najlepiej wszystko wychodzi ;)


Pozdro

Jagal
Ostatnio zmieniony 26 gru 2006, o 19:38 przez Jagal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Jagal pisze:
(W obu ew. wsadza się Wyrmlance zamiast Sworda)

-Heartwood lance+Virtue of Discipline
zazwyczaj mam tego pierwszego bo lubie mieć większy zasięg szarży;)

-albo regenerka + grail shield -> jakoś tak kombinować :P
;)
Po pierwsze BSB nie może miec lancy(ani zwykłej ani magicznej)
Po drugie nie można miec dwóch magic armourów(grail shield i gilled cursair są takowymi,więc ich brać razem niestety nie da rady.

Co do samych kombosów ,to ja preferuje tak:

Lord na pegazie z Virtue of Confidence,Grail shieldem i Swordem of the Lady's Champion + lanca + grail vow

Paladyn - na mniejsze punkty jako generał - na koniku,z lancą,shieldem + Gromil Great Helmem.

Paladyn BSB - najczęściej z Virtue of Duty, czasem jeszcze z Sword of Might,na koniu oczywiście.

Używam jeszcze paladynów bez magic itemów takich z 80 pts i wsadzam ich do oddziałów realmów(jako pomagający wbijac woundy :wink: ).

Oczywiscie są to komba ,które ja preferuje i inni mogą miec inne pomysły na wypełnienie herosów.

Pozdro

Bretonnian

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

racja, zapomniałem że już teraz lancy nie może mieć :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
High Elf
Mudżahedin
Posty: 233
Lokalizacja: Klub Kult Wwa

Post autor: High Elf »

Paladyn bsb:
Virtue of Duty, War Banner, koń
w poprzedniej edycji grywałem też na pegazie Sword of Might i Gromril Great Helm. W nowej nie testowałem ;)

Paladyn walczący:
Ponoc najbardziej wymiatają golasy, ale ja zawsze swojemu dam (jak mam, a zazwyczaj nie mam) Virtue of Confidence i Lance of Artois. Jakoś głupio mi grac ideałem rycerstwa bez magicznej lancy czy miecza. Sword of the Quest jest całkiem sympatyczny, choc nie tak jak kiedyś.

Lord:
Daj mu miecz z przerzutem wrogich save'ów, gromril great helm, virtue of confidence i będzie zabawny. Wbrew pozorom to nie jest takie słabe :D
Działam w imieniu Zakonu Rycerskiego Świętego Jana Chrzciciela Szpitala Jerozolimskiego. Nie polecam wchodzić mi w drogę ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KOOBA.84
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166
Lokalizacja: Poznan,Strefa Zero

Post autor: KOOBA.84 »

Na male punkty (i w ogole) ide u herosow w minimalizm. Jak wiadomo im cos prostsze tym lepsze :)

Nigdy nie wykozystuje wszystkih slotow hero. Na 2k+ gora czterej charakterzy, na ponizej 2k zelazna trojka (paladyn, bsb, damsel)

Jesli twoj kuzyn gra przeciwko armiom magicznym (lub chocby lekko czarujacymi) polecam zaczaec budowe rozpiski od wlozenia tam magiczek, kore beda czary blokowaly, niby rycerze sa silni ale nieodpowiedni czar w nieodpowiednim momencie....

Polecam nieklimatyczny ale skuteczny standard (Damsel z 2 Dizpel Scrollami, na koniu [lepiej] lub pieszo) raz lub w zaleznosci od potrzeb dwa razy taka pani.

BSB jest jednym z wazniejszych punktow w armii - ja lubie by byl zawsze tam gdzie jest akurat potrzebny. Dlatego chodzi sam (wlasciwie to jezdzi na koniu) i aby byl bezpieczny nosi Gromril Great Helm, a zeby nie byl bezbronny Sword of Might. Dodatkowo Questing Vow, zeby nie uciekal od panik, czy terroru (przerzut ld)

General na ponizej 2k minimalistyczny - zwykly paladyn (knightly Vow w jakims oddziale). Ew. jakies proste combo z jednym defensywnym przedmiotem (Enchanted shield, lub Gromril Great Helm... ale on jest potrzebny BSB...). Ze 3 bitwy rozegralem tez Generalem z Armour of Agilulf (ws10) i Braid of Bordelaux (na jedna ture +1 do Ld i traktuje wode jak otwarty teren) w oddziale Realmow.

Jesli chodzi o oddzialy to nie ma w Bretce bezuzytecznych. Chlopi co prawda maja zla opinie, ale IMO nie zasluzenie. Jedno jest pewne - musi byc 1 oddzial Knights of the Realm, a skoro trzeba go miec to lepiej zeby byl dobry ;) Wystawiam wiec 8 z War Bannerem.

ODPOWIEDZ