Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Jagal »

IMO tak, ale nigdzie nie jest to zapisane.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Hej, mam zamiar zacząc zbierac bretkę, mam takie pytanko, a mianowicie: czy opłaca się w Bretonni kupowac batalion?

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie. Batalion daje podstawę do wszechstronnego rozwoju armii. Masz tam 8 Knihts of The Realm, 20 Men-At-Arms, 16 łuczników i rycerza na pegazie. Tak więc w długofalowym rozwoju armii bretonii jest on opłacalną inwestycją. Jednak jeżeli chce szybko zbudować armię do gry lepiej te pieniądze zainwestować w np. 3 boxy Knights of the Realm. Daje Ci to 24 rycerzy, a więc dwie bardzo solidne lance, albo trzy ósemki gotowe do przyjęcia bohaterów.

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Nie wiedziałem w jakim dziale zapytać, a ten wydawał mi się najlepszy, także poproszę o pomoc. Mianowicie, czy ktokolwiek z Was wie gdzie można dostać piesze figurki rycerzy odpowiadające skalą wfb? Najlepiej Templariusze -plastiki. Pozdrawiam, Jacek.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Hej
może mi ktoś powiedzieć jakich czarów z lore of life i lore of beasts mogę używać ze środka lancy z damselki? Albo na której stronie w rb z IOB znajdę informację na ten temat?

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Zgodnie z zasadami specjalnymi dotyczącymi formacji lancy zawartymi z Księdze Armii: Bretonnia czarodziejka umieszczona po środku drugiego szeregu może normalnie działać, tj. rozdawać swojego Ld, rzucać czary, itd. Nie ma żadnych ograniczeń co do rzucania przez nią czarów, poza ogólnymi zasadami z podręcznika głównego (str. 31 duży Rulebook). Może więc rzucać wszystkie czar, praktycznie tak samo jakby stała w pierwszym szeregu.

Edit.
do Jacek_Azael
Figurki rycerzy templariuszy robi Reaper

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Anły: ja bym olal batalion na twoim miejscu. Chlopi ci nie sa potrzebni bo to obsys. Lucznikow jak bedziesz potrzebowal to box ci styknie. Podstawa to zebys mial z 3 boxy kotorow, 9 pegazow, 2 trebki i mozna sie bawic :D

Kapso: Gdy potrzebujesz los do czarow uzywasz los goscia przed toba w lancy ;) Powinienes to miec chyba w faqu do brety. Wiec mozezesz uzywac wszystkich czarow z danych lorow ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

Dzieki zaraz sciagne faka

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

NOAK pisze:Zgodnie z zasadami specjalnymi dotyczącymi formacji lancy zawartymi z Księdze Armii: Bretonnia czarodziejka umieszczona po środku drugiego szeregu może normalnie działać, tj. rozdawać swojego Ld, rzucać czary, itd. Nie ma żadnych ograniczeń co do rzucania przez nią czarów, poza ogólnymi zasadami z podręcznika głównego (str. 31 duży Rulebook). Może więc rzucać wszystkie czar, praktycznie tak samo jakby stała w pierwszym szeregu.

r
Gdzie jest tak napisane? bo jak czytam ab to jest napisane ze jak nie jest w pierwszym szeregu to nie ma losa, w faku tez nic nie znalazłem ale mam nadzieję że się mylę, możesz mi cytat z booka/faqa podać?

krzywy
Plankton
Posty: 4

Post autor: krzywy »

Pierwsze pytanie FAQ w erracie do rulebooka

Q. Can a Damsel in the second rank of a Lance formation cast magic
missiles through the model in front of her in the same way as, for
example, a bow-armed model could shoot? (p40)
A. Yes.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

to nawet bez faq jest jasne. LOS w magii jest traktowany jak w strzelaniu, a w strzelaniu widać z 2 szeregów.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Cześć!
Mam jeszcze jedno pytanie w kwestii zasad bretońskich.
Nasunęło mi się przy ponownym czytaniu erraty i nie mogę znaleźć odpowiedzi na starych postach tu na forum.
Czy wciąż jest obowiązek wystawiania rycerzy królewskich?
Czy też zapis w erracie:
"Page 68 & 69 – Core Units
Ignore the second paragraph in the sidebar."
zniósł ten obowiązek?
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

zawisza pisze:Cześć!
Mam jeszcze jedno pytanie w kwestii zasad bretońskich.
Nasunęło mi się przy ponownym czytaniu erraty i nie mogę znaleźć odpowiedzi na starych postach tu na forum.
Czy wciąż jest obowiązek wystawiania rycerzy królewskich?
Czy też zapis w erracie:
"Page 68 & 69 – Core Units
Ignore the second paragraph in the sidebar."
zniósł ten obowiązek?
Pozdrawiam gorąco!

Z tego jasno wynika, że Kotry są nieobowiązkowe. Sam przyznam się, że nie analizowałem faq-a w ten sposób. Czy ktoś ma jakiś sprzeciw ;>?
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Też zawsze bylem za tym że KotR są nie obowiązkowi, ale odniosłem wrażenie że większość nie uznaje tego zapisu za zniesienie obowiązku bo został znaczek "1+" przy nazwie jednostki.
Dmucham na zimne i jednak zawsze tych KotRów wrzucam.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Zapis jest zniesiony. +1 przy profilu jednostki zostało jako relikt bez znaczenia ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

I tak w sumie w tej edycji jeszcze ani razu errantow nie wystawilem ani na stole nie widzialem wiec dla mnie zadna roznica. Dobrze wiedziec bo tez nie zwrocilem uwagi.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Dla mnie to było ważne jak jechałem do Kozłowa (rozpiska na 120 łucznikach), ziołem ich wtedy dla świętego spokoju i nie żałuje.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Pelna defensywa :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zapis jest zniesiony. +1 przy profilu jednostki zostało jako relikt bez znaczenia ;)
Dlaczego tak sądzisz?

Jak by przy jakiejś innej jednostce było 0-1, też jest zniesione i mogę wystawić tuzin oddziałów? ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Panowie za wasze opinie.
No ja będę grał 15 błędnych (errant) rycerzy i podpierał ich conajmniej dwoma oddziałami łuczników.
Na razie rezygnuję z rycerzy królewskich.
Taki mam pomysł i zobaczę co z niego wyjdzie.
Pozdrawiam gorąco!
MOLON LAVE

ODPOWIEDZ