Yeomeni XD

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
IceRiver
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: IceRiver »

to by było ciekawe XD MY które pogoniły 40 goblinów XD

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

5 MY goni goboski w szarzy od boku... chyba ze z netami..ale raczej tez ;)

Awatar użytkownika
sir Curiam
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: sir Curiam »

od kiedy gobboski zaszarżowały w dużą lancę errantów i pogoniły ją jednym punktem Cr (moje "genialne" rzuty na Ld...) to ja się gobbosów boję :D

I Ci cholerni fanatycy...

eh...gdzie te piękne czasy kiedy to gobbosy były po prostu zielonymi chłopcami do bicia...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

y? fanatycy teraz sa slabsi... kiedys breta miala tlyko warda na 5+ od nich a teraz 5+ z przerzutem (mamy save...) sam gram obiema armiami... i sie nie boje zielonych..

ps. chyba zly temat...ten jest o MY

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Ma ktoś pomysły z czego można zrobić w miarę przystępnych cenowo yeomenów, bo ci od GW odstraszają mnie ceną?

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Pistoliersi i sporo bitsów (może też GSa)? Bo kupowac box pistoliersów i Man at Arms żeby zrobić 5 jołmenów już się chyba nie oplaca

Awatar użytkownika
Bosch
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 194

Post autor: Bosch »

Można zrobić z konnicy rohańskiej z Lotra.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Ja zrobiłem z pistoliersów i resztek łuczników ;] :D a boxie łuczników są dziwne rzeczy które sie nadają do MY , speary mam z moich Beastmenów.


Mam pytanko jeszcze . Używacie sztandarów na Jołmenach ? zdobyte nie dają punktów przeciwnikowi a w walce raczej sie przydają :)

ZoRo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: ZoRo »

sztandar do MY ?
u mnie oni szarzuja tylko na maszyny, imho sluza do czego innego a nie do szarzowania tj. sciaganie pojedynczych figsow jak ratlingi/magowie zostawieni samym sobie, szarze na maszyny, screeeeeen!!, wymanewrowywanie wszystkich niechcianych szarz

no i oczywiscie wprawianie w konsternacje kraski w momencie gdy oddzial 5 MY o lacznej dlugosci 10 cali - 25 cm zaslania 2 klocki peichoty + organci ;) ofc w taki sposob zeby 2 inne lance mogly przeprowadzic atak od bokow

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Witam
Na razie w mojej bitwie zastosowałem ich jako bliskie wsparcie na flance dla Realmów.
Spisywali się nieźle dopóki nie odjechali za daleko od rycerskiej liderki. W dowolnym momencie mogą ekranować, postrzelać, wbić się od boku, bądz od przodu aby zdobyć przewagę nad wrogiem, z drugiej strony są chronieni przez rycerstwo przed plewnym ostrzałem S3.

Co myślicie o wpakowani ich obok 2 klocków rycerstwa jako bardzo bliskie wsparcie giermków :D
Z tarczami kosztują 80 pkt piątka. Nie jest to dużo a fajnie wspomagają, z muzykiem 87.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Stosuję zawsze, praktycznie w każdej mojej rozpisce się pojawiają. Mega użyteczni i najprzyjemniejsza zasada - nie panikują rycerzy, więc można dawać flee do woli w razie potrzeb.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Praktycznie zawsze wystawiam 5 z tarczami i muzykiem. Ciekawym jest to, ze sciągają czasami jakiegos ratlinga, albo wounda na samotnym magu ;) Breta potrzebuje fasta w armii, bez dwóch zdań.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

A co myślicie o dwóch oddziałach, bo 3 to chyba za dużo już. Graliście już na takim ustawieniudwa 3 duże klocki + 2 oddziały yeomenów, reszta w piechote bądz jeszcze z 3-4 pegazy.
3 fasty + 3 klocki do walki + jakieś łuki może by coś z tego było bo w sumie za niecałe 200 pkt fajny fast wychodzi.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Wolfgar pisze:A co myślicie o dwóch oddziałach, bo 3 to chyba za dużo już. Graliście już na takim ustawieniudwa 3 duże klocki + 2 oddziały yeomenów, reszta w piechote bądz jeszcze z 3-4 pegazy.
3 fasty + 3 klocki do walki + jakieś łuki może by coś z tego było bo w sumie za niecałe 200 pkt fajny fast wychodzi.
zalez od liczby punktow
ale na 2k+ 2 oddzialy u mnie to pewniak.

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Generalnie chyba 1 oddział na każde 1000 punktów jest najlepszym wyjściem. Niektórzy wykorzystują zamiast yeomenów 5 errantów tylko z muzykiem za 107 punktów. Trudniej ich zdjąć i zrobią więcej w walce, ale nie mogą strzelać, ruszać się po ucieczce ani robić darmowe reformy. Czasami przy większych bitwach robię kombinację - biorę dwa oddziały yeomenów i jeden oddział errantów za 107. Yeomeni koncentrują się wtedy bardziej na magach i machinach a erranci chronią flanki, odginają szarże i sami też uderzają od boku. Kilka razy to się sprawdziło.

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Yołmeni są fajni na papierze ale w większości bitew siedzą za lasem bo łatwo giną.
Na DE, Demony, Wampiry, WE, Lizaki lepsza jest piątka Realmów z muzykiem.

Piątki errantów to chyba jakieś nieporozumienie. Ich impetus przy zadaniach fasta często moża zepsuć nawet najbardziej misterny plan 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Torgill
Mudżahedin
Posty: 310
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Torgill »

Nie ma wojny bez ryzyka ;)

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

pelzak pisze:
PoNuRy pisze:wole wjechac pegazami albo errantami i wtedy mam pewniaka ze wygram CR bez duzych strat.
No tak ale errantami to ciezko wjechac komus na zaplecze, wykrecic i jeszcze go od tylu ugryzc. Pegazy to standard ale yeomeni sa tansi i bardziej niepozorni. :wink:

Pozdrawiam
Pelzak
o ile się nie myle pegazy mają darmowe obroty
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

Awatar użytkownika
Codranger
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Codranger »

Pegazy nie robią obrotów... są skirmiszem więc widzą dookoła
Kervyn pisze:gobbosy na godzinie drugiej, o Pani!
Sprzedam Styrodur!!!

Awatar użytkownika
Longbeard
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Longbeard »

to nawet lepiej =D>
,,System polityczny Bretonii? U nas to się nazywa wymuszeniem haraczu i jest karalne"
Matthias von Pfeildorf, były ambasador Imperium

ODPOWIEDZ