Bretonnia pod ostrzałem

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

errant pisze:i oczywiscie wszytko wygrales, jak na prawdziwego bretonczyka przystalo :)
wygralismy 2 z 3 bitew ;) i 1 przegralismy...ale nie wiem jakim cudem...wydaje mi sie ze hubert zle podliczyl starcie z przeciwnikami..kiedy ja wklepywalem wyniki do kompa...taki urok bycia sedzia grajacym ;) ale ogolnie turniej an plus ;]

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

dobry wynik, ja bym sie cieszyl :wink: na 1 turnieju na poczatku dostalem 2 maski w plery :)

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

wynik sredni...moglo byc lepiej...ale moj kompan byl zbyt sceptyczny i zabijal cala moja radosna twórczosc ;D aczkolwiek i tak bylo bardzo milo..

no i wiesz to nie byl jednak moj 1-szy turniej ;) a bretka mi sie ostatnio wiodło...teraz trzeba gdzies zagrac na 2000+ z nowo wymalowanym gryfem ;D

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 927
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Witam jestem nowym graczem i zaczynam swą przygodę z WFB grając Bretonnią wybrałem ją bo podobają mi się rycerze na koniach (lubię historię i taka armia chbya najbardziej mi odpowiada) no i byłem na paru turniejach (głównie popatrzec) i widziałem ze Bretonnia ma największe problemy z WE. Sam zaczynam grac i chciałbym wiedziec czy macie jakieś rady co zrobic by dało się przełknąc te leśniaki

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

NIE BAĆ SIĘ PRZECIWNIKA :D
ale rzadko pomaga

Awatar użytkownika
Hero_Lord
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Hero_Lord »

Nie dać sobie podstawić lasu przez treameny i czary bo w lesie driady i treameen robią z nas miazgę.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

chyba dobrze zlozony bohater w lancy powinien dac rade zjesc drzewca

ZoRo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: ZoRo »

jaasne :] imho na duze drzewo i tanka trzeba brac sword of lady champion ale drogi strasznie i biore tylko powyzej 2k bo szkoda za czolgi tracic tyle pktow na dziendobry

ja tam na treemana wysylam duza lance + nierzadko dosylam male utrzymuja treemana 2/3 rundy z przewaga w CR a w tym czasie zjadam wszystko male co sie da

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

czemu?
sporo bohaterow pojawia sie z 5T(caly nowy codex chalasu)
ale tez najpierw musze potestowac

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Ja lubie rzucac na treemena 25 chlopow, zazwyczaj wytrzymuja 3-4 tury (2 razy nawet treemen spanikowal i go zniszczyli :wink: ). Nawet jak ich treemen wybije to i tak wychodze na tym punktowo lepiej (a przeciwnik nie ma punktow za sztandar).

Pozdrawiam
Pelzak

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Grałem ostatnio na 500 przeciw skaveńskiej minielektrowni. Kloc Klanratów, kloc niewolników, Swarmy, a za nimi Jezzaile. Przegrałem sromotnie przez Jezzailów, którzy jeden oddział moich KOTR ostrzelali i zmusili do ucieczki, a drugi z bohaterem ostrzelali, po czym klanraty odbiły moją szarżę osłabionym oddziałem. Zaszarżowałem znowu ale masa szczurów zalała moich rycerzy, a Jezzaile strzelały do walki wręcz.

Jak bretonnia ma radzić sobie ze Skavenami? Szczególnie z Jezzailami ale interesuje mnie też co robić z latarkami. Jak dobrać się szczurom do skóry?

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4288
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Na tak małe pkt nikt skavenom nie fiknie, oprocz innych skavenow :P

Zacznij grac na proxach na 1200+, wtedy spróbuj sam wyciągnąć wnioski i podziel się z nami ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

Jak gram przeciwko orasom na magi sami magowie jeden na wywernie to brać blessing of the lady ??

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

To zależy od wielu elementów - twojej rozpiski, terenu i rozstawienia. Czasami warto zrezygnować z blesa i szybciej dopaśc przeciwnika. Szczególnie jak masz grali, a jednej czarodziejek dasz Icon of Quenelles. Wtedy ruszasz pierwszy, a na dwóch kluczowych oddziałach i tak bedziesz miał blesa.

Awatar użytkownika
The Miz
Chuck Norris
Posty: 507
Lokalizacja: WWE

Post autor: The Miz »

MarsnTwix pisze:Grałem ostatnio na 500 przeciw skaveńskiej minielektrowni. Kloc Klanratów, kloc niewolników, Swarmy, a za nimi Jezzaile. Przegrałem sromotnie przez Jezzailów, którzy jeden oddział moich KOTR ostrzelali i zmusili do ucieczki, a drugi z bohaterem ostrzelali, po czym klanraty odbiły moją szarżę osłabionym oddziałem. Zaszarżowałem znowu ale masa szczurów zalała moich rycerzy, a Jezzaile strzelały do walki wręcz.

Jak bretonnia ma radzić sobie ze Skavenami? Szczególnie z Jezzailami ale interesuje mnie też co robić z latarkami. Jak dobrać się szczurom do skóry?
Ja ostatnio grałem z kolesiem na 2250 i miał 24 jezzaile dzwonek dwie latarki i mase szczurów i wygrałem maską mimo iż miałem lorda na hipciu to troche nim porezałem.

Awatar użytkownika
f4n
Wałkarz
Posty: 77
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: f4n »

To chyba wlasnie najlepsza opcja na szczury lord na gryfie bo sieje terror a szczury uciekaja od wszystkiego.

Awatar użytkownika
Gregor
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Ósma bila

Post autor: Gregor »

No niby tak ,ale ciężko zrobić tak żeby w 1 turze zdawały terror od Gryfa a obawiam się ,że 2 nie dożyje xD

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

No nie wiem czy by tak uciekały - dobrze ustawiona armia szczurów ma 10ld z przerzutem na 2k+, a 8-9ld poniżej 2k... Ze szczurami tylko jedno jest pewne - jak już zaczną uciekać to nie skończą na polu bitwy. W pierwszej turze jak mają pełne ranki nawet smoki mają trudności żeby je złamać.

ODPOWIEDZ