CHD'ecja Arghala

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

CHD'ecja Arghala

Post autor: Arghal »

Witam, chciałbym pokazać moje dwa pierwsze Chaos Dwarfy. Zrobione są oczywiście z BfSP dwarf'ów, do modelowania użyłem masy ProCreate.

Oto one:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać są to jeszcze WiP'y :) Czekam na waszą krytykę ;)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

twarze mi się nie podobają, broda i pancerz ok, ale jakbyś mógł zrobić mniejsze płytki, to już byłoby supcio
broda drugiego chyba nie jest skończona?

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Nie nie jest :P To było moje pierwsze podejście do jakiegokolwiek modelowania i rzeźbienia, więc następnym razem postaram się robić je mniejsze :) Jeżeli chodzi o twarze, to jakieś rady/czy to tylko twoja opinia co do masek?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

koncept jest ok, tylko wykonanie wydaje się strasznie niestaranne.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Spoko :) Najwyżej zeskrobie zaschniętego ProCreate'a i spróbuje jeszcze raz ^^ i tak do skutku :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jak na pierwsze to nie najgorzej. ale Nehan ma trochę racji najsłabszym elementem są twarze i brody w tym momencie . ale practise makes perfect

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

pierwsza broda akurat podręcznikowa wręcz!

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Dzięki :) W drugiej figsie postaram się coś poprawić, a w pierwszej wole nic nie zmieniać :), ponieważ jak to się mówi nie chce przedobrzyć ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Polecam pokombinować z głowami warriorów chaosu a juz wogóle nowych knightów, dla samych bitsów kupiłbym boxa tych nowych plastików...

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Po wybitnie długiej przerwie zacząłem znów coś robić :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie jest to pierwsza 5/6 modeli do klocka (jeszcze WIP'y, brak rąk. Jutro je skończę i wrzucę.). Ten z tarczą to tak naprawdę był eksperyment z rękoma od maruderów chaosu.
Ta jedna figurka to mój mag ognia/śmierci. Zrobiłem go ze skull pasowego slayera.

Miłego oceniania :D

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3133
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Hmmm, oczywiście to kwestia gustu, ale mi te głowy zupełnie nie pasują. Figurki wyglądają, jakby miały szyje jak żyrafy, w dodatku te głowy czasem wręcz wydają się być zbyt małe i zbyt wysokie. Trochę wyszedł efekt jak w gabinecie luster, gdzie tułów człowieka w lustrze jest przysadzisty, a szyja i głowa rozciągnięte w pionie. W dodatku brody wydają się rozrastać tylko na szyjach, a nie na twarzach wojowników. Nie wiem też, że nie będą one wystawać za bardzo do przodu, ale z braku zdjęć z profilu nie potrafię tego ocenić. Pomysł nie jest zły, wiadoma sprawa, po prostu jak dla mnie trochę nie wyszedł w praniu.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Inspiracja to to http://chaos-dwarfs.com/army5.php i to http://chaos-dwarfs.com/army4.php :) Jest to właśnie kwestia gustu :) Akurat mnie takie rozwiązanie pasuje (i tak są niżsi, niż Ci z 2 linku) , ale dzięki za komentarz :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

mam podobnych, ale głowy niżej osadziłem, krasnoludy to w ogóle kolesie bez szyi :) Podoba mi się pomysł na sorcerera :)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Fajni, trochę groteskowi i śmieszni z tymi wyciągniętymi szyjami, ale mi pasują. Można by rzec, że to taki powrót do dawnego warhammera, który miał w sobie niezłą dozę humoru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

:) Powiedz mi jak obsadzić głowy niżej. Chętnie pokombinuję ^^ Tylko właśnie nie wiem jak, ponieważ ta pseudo szyja odchodząca od tłowia 6 ed. dwarfów przeszkadza...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

po prostu ją wytnij :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

mają za długie szyje, popraw to a będą wyglądały o wiele lepiej :)

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

A no, te szyje trochę nie pasują ale poza tym to wyglądają dobrze.
Mógłbyś im jeszcze zrobić zbroje płytkowe, byli by bardziej "grubi".

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W końcu kopnąłem się w dupę, żeby zacząć coś robić przy CHD'kach ;) Wziąłem sobie do serca wasze opinie o żyrafich szyjach, więc postarałem się powycinać te upierdliwe wypustki, a także poskracać figurki wizualnie (naramienniki i generalna zabudowa barków). Wstawiłem także zdjęcie z porównaniem wysokościowym, ze zwykłym 6ed. dwarfem i WIPa Bull Centaura (kucyki z BfSP są mało wdzięczne przy tej konwersji).

Jeszcze raz życzę miłego oceniania :)

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Naramienniki to dobry pomysł ale wrażenie "żyrafich szyj" pozostało. Jak chcesz żeby to dobrze wyglądało umieść te głowy na tej samej wysokości co u zwykłego dwarfa (sam widzisz jak to wygląda porównawczo). Co do kuca z BfSP jako materiał na BC pomysł IMO fajny ale zlikwidował bym to siodło/derkę czy co to tam jest). Przecież nikt na nim jeździć nie będzie :lol2: :wink:

Zablokowany