Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale...

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Dodo Pieniążek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43
Lokalizacja: Katowice

Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale...

Post autor: Dodo Pieniążek »

http://warmongers.ziggyqubert.com/wmbb/ ... =19&t=6707

Chłopaki usiłują przewalczyć CH na GT
cyt:
Hi all, we are working on a new Dwarfs of Chaos army book that will (tentatively) be tournament legal in some Indy GTs in North America, including the Colonial, Conflict, and Crossroads. The first draft is now available for download, and we would like as many people as are interested to playtest it and provide feedback.

Note: This is not an official Games Workshop army book.

The book is being written by Kevin Coleman, who has written several rule sets for Games Workshop previously, including the Gnoblar army list, Dark Elf City Guard, and the Goblinoid variant units.

What we are planning is several months of open play testing, during which we will post regular revisions incorporating feedback. Once completed, it will be available as a free download. We aim to have it finished by the end of the summer.
3rd Legion - Asuryan's Wrath
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Pobrałem, po pracy przejrzę na chacie... Mam nadzieję NA COŚ SENSOWNEGO...

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

zawaliste :D mam nadzieję, że to dopuszczą bo jest mnostwo smakowitych ciekawostek :D .

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

jesli to przejdzie, to przerzucam sie na ChaDecje i konwertuje moje dwarfy ;)

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kilka uwag po bardzo pobieżnym przeczytaniu army lista i przedmiotów magicznych:

- brakuje tej armii stubbornowej piechoty - Obsidian Guard mogą sobie być ItP i siać strach, ale jak nie mają wbudowanego stubborna lub chociaż możliwości jego uzyskania to trochę lipa. Już lepiej żeby nie mieli ItP (można ją uzyskać z przedmiotów) a w zamian dostali stubborna. Albo ich ulepszyć albo potanić. Teraz prawie każda armia ma stubborna lub unbreakable/sypanie/instability, w każdym razie oddział który umiera, ale się nie poddaje :);

- hobgobliny są całkiem dobrym mięsem armatnim;

- fajne i klimatyczne niektóre przedmioty magiczne: broń no asv niszcząca warda; ward 3+ na magiczne i płonące ataki; hate dla postaci i oddziału plus ward 5+; MR(2) i ward 6+ bez ograniczeń liczby w armii; sztandar +1M. Dziwny, choć ciekawy jest przedmiot dzięki któremu bohater i przeciwnik nie biorą udziału w walce (dobre na koksów wroga). Ale jest także głupi przedmiot - sztandar nienawiści do Krasnoludów (nigdy nie lubiłem przedmiotów działających tylko na określone armie).

- wymaga dopracowania, np. o jednym przedmiocie (ostatni na stronie 26) jest fluff, a zasady wcięło itd.

- sztandar za 125 punktów (ItP w 12") za drogi IMO, za tę cenę inne armie mają lepsze sztandary.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Przedmiot wyłączający ataki (black gem of gnar) jest i teraz :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Temple Guard pisze: Teraz prawie każda armia ma stubborna lub unbreakable/sypanie/instability, w każdym razie oddział który umiera, ale się nie poddaje :);
i to jest wada nowych booków, bo nie wszystko na to zasługuje...
Ale jest także głupi przedmiot - sztandar nienawiści do Krasnoludów (nigdy nie lubiłem przedmiotów działających tylko na określone armie).
imo takie przedmioty są bardzo fluffowe i klimatyczne więc i fajne jak dla mnie. Nie podobają się zazwyczaj tylko graczom czysto turniejowym.
- sztandar za 125 punktów (ItP w 12") za drogi IMO, za tę cenę inne armie mają lepsze sztandary.
Pokaż mi lepszy sztandar u krasnoludów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Nijlor pisze:Przedmiot wyłączający ataki (black gem of gnar) jest i teraz :)
Nie wiedziałem, nie siedzę za mocno w temacie ChD, aczkolwiek kibicuję tej armii z całego serca, jak wreszcie doczekamy się jej oficjalnego powrotu to poważnie rozważę rozpoczęcie jej zbierania.

@ Rakso - akurat jestem totalnym housegamerem i nie lubię takich przedmiotów :) Nigdy nie zapomnę sztandaru Ogrów, który m.in. chroni przed lodową magią, taką magią posługuje się jedna postać w grze - Tzarina Katarina, która jest postacią specjalną, dlatego niemal niewystawianą :)

A Krasnoludy załatwiają swoje problemy z psychologią poprzez runy na sztandarach regimentów, lorda w oddziale oraz zrzędzenie Długobrodych :) No i mogą dać flee ;)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

wolałbym jednak taki sztandar dający ItP w 12 calach. I wtedy VC i demony mogą mi skoczyc ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Rakso_The_Slayer pisze:wolałbym jednak taki sztandar dający ItP w 12 calach. I wtedy VC i demony mogą mi skoczyc ;)
Nie no, nie twierdzę, że to słaby sztandar, na pewno świetnie pomoże w walce z armiami siejacymi strach, po prostu uważam, że jest zbyt drogi i niezbyt uniwersalny, na niektóre armie będzie zbędny, więc turniejowo IMO to bardzo srednia opcja. Głównym problemem jest jednak zawyżony koszt. Za 125 punktów to VC maja regenkę, DE unbreakable oraz +1 CR w 12", a WoCh terror i stubborn w 6".
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ItP w 12 calach to świetna sprawa. Ja bym kupował moim brodaczom taki za 125 bez żalu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Tak, rzeczywiście, jest znacznie lepszy od takiego co daje stubborna :P
Nie chodzi o to, czy jest dobry czy nie. Chodzi o porównanie z innymi armiami. W takich bestiach jest też dużo rzeczy, które są jak dla mnie wystarczająco dobre, ale niestety nie dorastajace do pięt rzeczom w innych armiach. I tu jest gor pogrzebany.
Uerph.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Za 125 punktów jest też stubborn w 12" w Demonach. To tak w ramach dodania do wyliczanki z jednego z moich postów powyżej :)
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Badziewie te chd. Nie są stuborn czy unbreakable, nie można ich wskrzeszać ani nie sieją feara. Lipa normalnie.

Tak przejrzałem i coś nieufnie podchodzę do tego booka. Wygląda trochę jak khemri ale ze znacznie bardziej niebezpiecznymi czarami, nie wspominając o tym itemie zabierającym przeciwnikowi d3 DD. Golem i wieża trochę zbyt mocno 40k zajeżdżają, ten chariot też coś mi nie pasi, ale musiałbym zobaczyć to w praniu.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Juggernaut - ta "wieża" - był już w 3 edycji, tak samo chariot - były nawet 2 - jeden do koszenia, drugi do miażdżenia wrogów (whirlwind i tenderiser) tak samo sviwel gun, jedyne novum z jednostek to właśnie golemy....jest to więc tylko powrót do przeszłości a nie zajeżdżanie 40 stką... (w czasach 3 ed. battla ta dopiero raczkowała)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

Czy ja i wiele innych osób może coś zrobić żeby zaakceptowali to ?
A tak pozatym to drogo , drogo w punktach i drogo co do kompletowania armii, nie chodzi mi o to ,że archiwalne figurki sa drogie ale gdyby gw wypuściło nowe figsy to i tak wyszlo y strasznie drogo skompletowanie armii.
Albo tak mi sie tylko wydaje

Co mi się podoba:)
super jest Chaos Dwarfs Swivel Canon, z tego co zauważyłem to w jeden special można wstawić aż 3 takie maszynki
kolejną super rzeczą są hobgoblińskie bolce
no i na 1200 można już śmiało wystawić od 5 do 7 fajnych maszyn , jak cos wybierzemy z rarów to aż osiem :)

blunderbusses......+2 pts to tez jest fajne , całkiem tanio

Awatar użytkownika
kajtek.atak
Warzywo
Posty: 11

Post autor: kajtek.atak »

Wiewior-lbn pisze: super jest Chaos Dwarfs Swivel Canon, z tego co zauważyłem to w jeden special można wstawić aż 3 takie maszynki
ja nic takiego nie widzę (na szczęście)

inferno golems już widzę te wypasione figsy :D

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

a ja sie cały czas na to patrze i chyba dobrze widzę
Unit Size:
1-3
ale jeszcze zapytam sie mamy, może mam jakieś zwidy :)

za to ja nie widziałem nigdzie wypasionych figsuw inferno golemów :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

to błąd, a cały army list jest ostro gięty : ) chyba najmocniejsza magicznie armia w wfb

Awatar użytkownika
kajtek.atak
Warzywo
Posty: 11

Post autor: kajtek.atak »

Wiewior-lbn pisze:Unit Size:
1-3
ups #-o , takie rozwiązanie nie przejdzie
Wiewior-lbn pisze:za to ja nie widziałem nigdzie wypasionych figsuw inferno golemów :)
ja też nie ale jestem w stanie sobie wyobrazić :D

Zablokowany