Kodex IndyChD i faqi

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: Kodex IndyChD i faqi

Post autor: Nijlor »

THX
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Umknął mi ten mały upgrade 8)
Errata na wormongers pisze:Kollossus Daemon Tower 300 pts/model

Kollossus M:3 WS:- BS:- S:5 T:7 W:10 I:- A:- LD:-
Annihilator M:- WS:4 BS:3 S:3 T:- W:- I:2 A:1 LD:9

Troop Type: Monster.

Armour Save: 3+

Special Rules
Large Target; Terror; Impact Hits (D6+1); Unbreakable; Slave Lords

Daemonic War Platform
The Kollossus Daemon Tower counts as a Monster and has a crew of 10 Chaos Dwarf Annihilators with their own characteristics, but are treated as a single model.

The Movement value of the Kollossus is always used when the unit moves. The Chaos Dwarf crew uses their own Weapon Skill, Strength, Initiative and Attacks when attacking in combat. The crew may attack any model in base contact with the Kollossus. In combat, models rolling ‘To Hit’ the Kollossus use the Weapon Skill of the majority of the crew. Impact hits use the Strength of the Kollossus (S5).

In the Shooting phase, the crew counts as having a 360 arc and may fire their blunderbusses as normal using their own Ballistic Skill. Note that as the crew does not have ranks, their Blunderbusses will always be S3.

All hits upon the Kollossus Daemon Tower are resolved using the Tower’s Toughness and Wounds.

Daemon Phlegm (same)

Siege Engine: The Daemon Tower is idea for assaulting castle walls and buildings. When making an assault on a building the entire crew counts as the assault party and gain the Always Strikes First and Devastating Charge special rules until the end of the assault.

Character Mount
As described in the army list entries, a Chaos Dwarf Overlord, Slavemaster or Daemonsmith may ride atop a Kollossus Daemon Tower eventhough the Kollossus is Unbreakable. Only a single character may ride a single Daemon Tower. When this option is taken, the Kollossus counts as a Ridden Monster as described in the Warhammer rulebook, however, if the character is slain the Kollossus tower does not take a Monster Reaction test.
Dalej uważacie, że kolossus nie ma racji bytu?
Zwłaszcza z bohaterem, który mu daje na przykład warda na 4+ ? :mrgreen:

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

bardzo dobrze, że collossus jest teraz monsterem, bardzo ułatwia to życie
robi się powoli grywalny, ale Barth, oświeć mnie, jak chcesz dać collosowi warda?

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

Marynarz pisze: Character Mount
As described in the army list entries, a Chaos Dwarf Overlord, Slavemaster or Daemonsmith may ride atop a Kollossus Daemon Tower. Only a single character may ride a single Daemon Tower. When this option is taken, the character replaces one crewmember. Since character models have more wounds than ordinary crew, they will increase the total wounds of the tower as follows: a Kollossus ridden by an Overlord will have 12 Wounds, a Kollossus ridden by a Slavemaster or Daemonsmith will have 11 Wounds. Always the first 9 wounds will be inflicted upon Annihilator crew; the remaining wounds will then affect the character. This means the last crewmember will always be the character.

Niby przez tą zasadę. #-o

Ale w tym upgredzie tego nie ma wiec nie wiem czy to działa

I przez to :
Barth pisze:Always use the best armour and ward saves from the surviving crew or character against all wounds inflicted upon the Kollossus model.(...)

Dla mnie jest to przegieta jednostka :P

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Always use the best armour and ward saves from the surviving crew or character against all wounds inflicted upon the Kollossus model.(...)
Właśnie chyba faktycznie teraz tej zasady nie ma :|
Gdy była myślałem o buildzie z overlordem z ward sv na 4+. Teraz jak jest monsterem to to odpada, nie?

Wystawiłem kollosusa raz, z bohaterem (BSB) i sztandarem dającym warda na 5+. Nie było źle tylko wtedy nie był jeszcze unbreakable i w pewnym momencie nie zdzierżył naporu... moralnie :wink:

Czyli w świetle tych zasad teraz jak to wygląda? Można jako cel wybrać bohatera na kolossusie skoro w zasadach jest napisane, że W schodzą najpierw załogi? Czyj sv wtedy używam? i kiedy mogę użyć ward sv jeśli go mam na bohaterze?


Jorge pisze:Dla mnie jest to przegieta jednostka :P
Przesadzasz 8)

Awatar użytkownika
wojtas2
Wałkarz
Posty: 80

Post autor: wojtas2 »

czy ChD są dopuszczeni do Euro czy nie bardzo?

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

wojtas2 pisze:czy ChD są dopuszczeni do Euro czy nie bardzo?
Poczytaj temat...

Nie, nie są [-X

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Oficjalnie nie, ale w Polsce dość często się jednak dopuszcza. Ale wkrótce dostaniecie legalny AB i nie będzie bajań "bo to nieoficjalne" :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Tia, a od kiedy zasady wydane przez FW uważane są za oficjalne? Jak będą gięcia, podejrzewam, że nie będzie zbyt często dopuszczany u nas.

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

od nigdy :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Od zawsze raczej :wink: . Jeśli IA jest niedopuszczany to z racji przegięć/nieznajomości zasad/braku modeli, nigdy nieoficjalności. Jak kiedyś Blood Angesl mieli swój "codex" w white dwarfie to nie przypominam sobie turnieju na którym nie był by on dopusczony :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

co ma piernik do wiatraka?

WD to dzieło GW...
FW to nie GW...

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

FW to nie GW...
Ale firma z GW blisko kooperująca, do tego stopnia że GW zamieszcza modele FW na swoich stronach i w swoich podręcznikach ( a adnotacjami że to z FW by nie było ). Poza tym, chadecja z wszystkich armii chaosowych ma chyba największą siłę przebicia :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Podobno nawet 4ed AB, wydany przez WD, nie był dopuszczany na wszystkie turnieje. Czytałem, że na jednostkach z IA też można pograć raptem 2x do roku. Zgadzam się, że skoro dopuścili Indy GT, to tym bardziej powinno się dopuścić ten z WF, ale jeśli w AL będą ostre gięcia, to nawet silne chadeckie lobby nie zdoła tego przepchnąć.

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

jak będą gięcia to będą ograniczenia i tyle

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Book jeszcze nie wyszedł a już nam armie chcą banować :?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

Mirage pisze:FW to nie GW...
FW to firma "córka" :wink:


Co do samych "kontrowersji"... to przestańcie tak demonizować.
Tak jak napisał gerald_tarrant, po prostu przytną możliwości :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Kto wie, może przez te wszystkie lata czekania na tą armię stałem się nieco cyniczny i zrzędliwy :P Pożyjemy, zobaczymy co z tym zrobią. Jak dla mnie jest stanowczo za wcześnie żeby się cieszyć i układać pod tą listę rozpiski :P

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Ja się cieszę i już układam rozpy pod tą listę :mrgreen:




... i powiem Wam, że wszystko w tym kształcie jest tak drogie, że chyba nic nie trzeba będzie ciąć bo mało co się mieści z tych cudów #-o

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

Kidy te zasady będą , bo już nie wyrabiam, a nie chcę obsadzać Bullcentaurów na 40mm żeby potem się okazało że jest jednak inaczej :mrgreen:

Zablokowany