Kodex IndyChD i faqi

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Re: Kodex IndyChD i faqi

Post autor: DawiZharr »

wydaje mi sie, ze rakieta nie ma kartacza....

tak, leci z całą załogą

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Kartacz mają tylko działa duże i małe, rakieta jedynie wykonuje strzał jak działo...

Co do Hellfire'a to rzeczywiście w warbandach może i masakruje ( w teorii) ale w poważnych bitwach już nie jest taki straszny...

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

1.Czy jeśli dołączam bohatera krasnoludzkiego do hobgoblinów to testuje ich animosity?
2.Czy bolce hobów testują animosity?
3. Czy eruption gun może strzelac po ruchu?

(pytania odnośnie booka Indy GT)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

1. tak
2. nie
3. jest monsterem, więc chyba tak...

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Daemonsmith
Czy według BP pierwszy Daemonsmith liczony do limitu bazowego PD, pomnijesza go o 1 czy 2 (za to że posiada sam w sobie bound spella) ?

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

3 tak moze bo nie ma zasady "move or fire"

pierwszy DS 1 PD
kazdy kolejny 2PD
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Aves, scrolle Ci się z bound spellami pomyliły..... boundy liczą się jako 1 PD. Zwykłych PD szmit nie generuje.....

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Nic mi się nie pomyliło. Pierwszy Daemonsmith wliczany jest do limitu kości powera (BP strona 7). Wiec zapytałem odrazu jak należy traktować jego demoniczna bron ktora posiada w soboe Bound spella (a te według zasad BP wliczają się do limitu kości powera).

Więc konkretnie - Daemonsmitha ma traktować jako 1 czy 2 wyliczając w liczbę limitu startowego kości power ????

I przy okazji drugie pytanie czy mogę takiego charaktera doposażyć w Daemon Bane (to jest Arcane) więc wedle zasad ogólnych mogę ale w konsekwencji będzie posiadał dwa bound spell'e mimo że wliczane do innych grup przedmiotów (magiczna bron i arcane). Może ktoś konstruktywnie mi odpowiedzieć na te pytania ?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Sorki, rozszyfrowałem skrót DS jak dispel scroll :) Nie generuje kości, ale zajmuje miejsce w limicie - to prawda - myślę, że właśnie z powodu tego bound spella. Przypisany demonicznej broni szmita bound spell blokuje możliwość wzięcia następnego, to chyba nie ma znaczenia, czy bound pochodzi z takiego czy innego rodzaju przedmiotu.... Strna 121 RB:

"A character cannot have more than one bound spell"

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Co do wzięcia boundspella z Arcanów nie jestem pewny. W sumie dlaczego miałby go nie brać ? Nie wiem niech sie inny wypowiedzą.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Kolejne pytania dotyczące Szejka i Death Rocket....
1. Czy jeśli Szejk spudłuje i pocisk spadnie na miejsce gdzie nie ma żadnego oddziału w 3 calowym okręgu to czy rozpatruje się efekt wtrząsu 5 calowym templatem - jeśli wróg jest w pobliżu ?
2. Czy w przypadku Death Rocket jeśli trafiony jest oddział to modele częściowo przykryte są trafione automatycznie czy trzeba rzucić na 4+ jak w przypadku katapulty ?

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

po kolei,

BP jest dostosowany do nowegu booku ChD, pierwszy DS kosztuje 1 PD, kazdy kolejny 2, jezeli nie mam high priesta nie liczy sie bazowych 2 power dicow.

Nie DS nie moga miec kolejnego boundspella, errata do rulebooka tego zabrania.

Zawsze rozpatrujesz efekt wstrzasu, i moze zadzialac na twoje jednostki. Bo inaczej to by bylo idiotyczne.

Tak to nie skaveny wszystko dotkniete ( ale nie przykryte w calosci)templatka dostaje na 4+
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Hero Bull Centaura nie jest uważany za model kawaleryjski więc nie mogę go dołączyć do oddziału wilczków ?

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

to nie ma znaczenia jakim kto jest modelem jezeli chodzi o dolaczanie do oddzialow (wyjatek sa flyerzy oraz monstery)
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

mylisz się z tego co wiem (ale gram rzadko) modele pieszego / piechotnego nie można dołączyć do kawalerii.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Raamie, nie lubie tego robic, ale to pytanie jedynie dowodzi ze nie znasz rulebooka, przeczytaj go, zamiast zadawac pytania w zlym temacie.
Za to tak bullcentaury to piechota.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Sprawdziłem - masz rację...sorki. Ktoś wprowadził mnie w błąd a księgę pożyczyłem i chyba muszę ja sobie przeczytać od deski do deski :)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

1 Jeśli hero bull centaur dołączy do oddziału Wilczków to czy zwalnia ten oddział z testu Animozji ?
1a Bo jeśli nie zwalnia z testu Animozji i Wilki trafia na wynik 1 to czy Hero Bull Centaur również jest uziemniony czy może odłączyć się od oddziału/szarżować ?
2. Czy wystawiając w jednym slocie Special 2 Betniki to traktuję je jako oddział czy jako osobne maszyny (wystawianie/ostrzał/itp) W AB nie ma o tym słowa, z tego co pamiętam w AB DE jest to wyjaśnione

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

nie ma zasady ze zwalnia z animozji, a wiec nie zwalnia. Na jedynce calosc jest uziemiona, na 6 calosc biegnie do przodu o k6.
Ale dolaczanie BC do wilkow jest glupie, bo bedziesz zdawal panike co ture (kazdy jest to w stanie wystrzelac, a nie wiem w co bedziesz tym szarzowal)

Betniki?
chodzi ci o spearchukkas?
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

2. Czy wystawiając w jednym slocie Special dwa Spearchukkas to traktuję je jako jeden oddział czy osobno każdą maszynę (wystawianie/ostrzał/itp) W AB nie ma o tym słowa, z tego co pamiętam w AB DE jest to wyjaśnione i tam mimo że w slocie mogę wystawić 2 RBT to traktuje się je jako osobne jednostki.

3. Earthshaker - czy jest War machina ? Pytam ponieważ chce go wystawić w zasadach patrolu a tam jest ograniczenie w maszynach. Z opisu tej jednostki wynika ze jest Monster and Handler - zatem nie jest maszynka. Ale jaka ma sile jednostki w takim razie 3+3=6 ? Bo w patrolu jest ograniczniczenie na Monsters do 4 Woundow.... zatem mogę wystawić Szejka czy nie ?

Zablokowany