Armia CHDwarfów na innych figurkach ?

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fusion_Master
Plankton
Posty: 4

Armia CHDwarfów na innych figurkach ?

Post autor: Fusion_Master »

Witam! To jest mój pierwszy post na tym forum więc się witam ;)

Ostatnio nachodzi mnie chętka powrotu do WFB i wpadłem na szaleńczy pomysł zebrania Chaos Dwarfów na innych figurkach. Troszkę z lenistwa bo nie chce mi się konwertować tych wszystkich kraśków (docelowo 3x12 BBusy + 20Warriorów) podjąłem decyzję zebrania armii na 1500pkt na bazie figurek...skavenków :!: :wink: Argumenty za ? Figurki, które sie do tego świetnie nadają:
-warpfire team jako 2 blunderbuserzy;
-warpcannon, ratlingi, jezzaile i inne mechaniczne zabawki clanu skryre swietnie odpowiadają szejkerowi, bolcom i wyrzutniom;
-nikt chyba tak nie gra;

Na turnieju nie przewiduję problemów, w końcu wszystko będzie WYSIWYG (mniej więcej) oprócz oczywiście ludków. Armia w klimatach orientalnych, nasadzę zołnierzykom tych trójkątnych czapeczek ile sie tylko da.

Jak oceniacie taki projekt z perspektywy konserwy figurkowej z klubu CHD ?

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

eeeeee. powiem krótko. Na turniejach tym sobie nie pograsz......
Jak już nazwa wskazuje: "Chaos Dwarf's" czyli krasnoludu chaosu.
Figurki szczurów niezbyt spełniają ten podstawowy wymóg........
To tak jak bym stierdził, że chcę zbierać high elfy ale fugsy orków mi się bardziej podobją/ są tańsze/etc.

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

A dlaczego nie pogra na turniejach ? Jeśli jednostki będą sie od siebie różnić i wszystko będzie w miarę czytelne to co stoi na przeszkodzie ? Poza tym przy oryginalnych konwersjach powiedzmy, że z angielska "heavy" kto ustala kiedy kończy sie np. krasnolud a zaczyna kluska ? Słyszałem że ktoś grał na turnieju demonicznym legionem nurgla zrobionym z modeliny i nikomu to nie przeszkadzało (Thurion?).
To tak jak bym stierdził, że chcę zbierać high elfy ale fugsy orków mi się bardziej podobją/ są tańsze/etc.
No i ? Co w tym złego ? Wolny i światły umysł sobie poradzi z taką konwersją. Oczywiscie póki zmieścisz te orki na małych podstawkach.
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fusion_Master pisze: Na turnieju nie przewiduję problemów, w końcu wszystko będzie WYSIWYG (mniej więcej) oprócz oczywiście ludków. Armia w klimatach orientalnych, nasadzę zołnierzykom tych trójkątnych czapeczek ile sie tylko da.

Jak oceniacie taki projekt z perspektywy konserwy figurkowej z klubu CHD ?
to sie zdziwisz :)
ciezko jest grac dwarfami bez uzycia dwarfow
Poza tym przy oryginalnych konwersjach powiedzmy, że z angielska "heavy" kto ustala kiedy kończy sie np. krasnolud a zaczyna kluska ? Słyszałem że ktoś grał na turnieju demonicznym legionem nurgla zrobionym z modeliny i nikomu to nie przeszkadzało (Thurion?).
tjaaa ale ten dl nawet z modeliny (z tego co wiem poznanski lokal i bnekowa armia szafy) mimo wszystko bardziej przypominal demony niz elfy :roll:

Awatar użytkownika
Fusion_Master
Plankton
Posty: 4

Post autor: Fusion_Master »

ciezko jest grac dwarfami bez uzycia dwarfow
Duzym ułatwieniem jest stosowanie ich zasad ;) Póki co zadałem takie pytanie w dziale o turniejach, niech sie wypowiedzą ci którzy te turnieje organizują.

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

eee..
Dziwny pomysł żeby grać Chaos Dwarfami bez dwarfów (i to jeszcze ze szczurami :P )
Ale chyba można tak grać bo chyba nikt nie ocenia na turnieju czy te figurki są bardzo chaos dwarfowe :P

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

a ja polecam jednak krasie
konwersja to helmy chaosowe, raczki - imo daje rade, widzialem :P
zaraz poszperam za linkiem

o jest tutaj:
http://cutthroat-miniatures.blogspot.co ... ed-my.html

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Fusion_Master pisze:
ciezko jest grac dwarfami bez uzycia dwarfow
Duzym ułatwieniem jest stosowanie ich zasad ;) Póki co zadałem takie pytanie w dziale o turniejach, niech sie wypowiedzą ci którzy te turnieje organizują.
to rownie dobrze mozesz stosowac wejsciowki do metra z zyciem odpowiednich zasad...

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1666
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

powie sie, że za długo przebywały pod ziemią coraz bardziej były spaczane przez chaos.
albo robiły doświadczenia na szczurach, doszło do tragedii i ich DNA pomieszało się ze szczurzym :P
zawsze można coś wykombinować.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Jak dla mnie to trochę przesada, przecież szczury są fajną i mocną armią, rozumiem, CHD też, ale na Bogów rób CHD z krasi, ale nie ze szczurów...

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Właśnie!
Jeśli tak lubisz skaveny, to co za problem grać skavenami a nie chaos dwarfami? :lol:

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Ale z Was nudni konformiści, dajcie chłopakowi poszaleć ;) Ja jestem na "tak".
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja bym był jak narazie neutralny....

jeśli skonwertuje to tak, że jak mi raz powie przed bitwą co jest i załapie to okey, gdyż to jest najwazniejsze, żeby się nie okazało, że patrze na hobgobliny a to są nagle krasnoludy z ciezkich pancerzach :)

Moze najpierw zrób jakąś konwersję i pokaż i wtedy można coś podyskutować :)

Jednak pomysł moze być naprawde udany...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Troyan pisze:Ale z Was nudni konformiści, dajcie chłopakowi poszaleć ;) Ja jestem na "tak".
to ja sobie pogram breta... mam jako kawalerie heavy horsemen... jako pegazy beda stare carriony z wriathami... a jako trebusz bedzie ssc... :roll: :roll: a moze sobie zagrac dwarfikami? przeciez za kowadlo moze robic scorp a za kowala ten licz spiacy w nim :roll:

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

No i co przewracasz gałkami :lol: Myślisz że mało jest osób którym by to nie przeszkadzało jeśli było by jasne co jest co i miało odpowiednie podstawki ?
Obrazek

Chłopi-przy-broni. A Bronia bez kiecki.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ale tak to sobie można grać w domu lub klubie, a nie na turnieju, przynajmniej poważnym.. wrzuć jakąś fotkę Fusion to zobaczymy

Zablokowany