Mantic

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Re: Mantic

Post autor: Rainhold »

Szczerze mówiąc uważam, że oryginalne CD są TRAGICZNE. Trafia do mnie natomiast bardzo idea krasnoludów chaosu i nie rozumiem dlaczego ktoś miałby kupować modele, które mu się nie podobają...
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Hmmm "sarkazm" znamy? - to tak apropo słowa RASIZM - Ja tez nie mogę ścierpieć oryginalnych CHD GW - zreszta - do przesuwania ludków w WFB wróciłem tylko dla tego, że pojawił sie mantic i mogłem sobie złożyć porządną armie VC i krasnali za ułamek tego co za te plastikowe lalki i niezbyt udane zasady karze płacić genialny wydawca. Proste - do mnie przemawia jednak bardziej wargaming historyczny
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

...krasnali za ułamek tego co za te plastikowe lalki i niezbyt udane zasady karze płacić genialny wydawca.
Hm... a słownik znamy? - to tak à propos słowa KAZAĆ. Mój drogi Magistrze nikt Cię nie zmusza do grania w WFB, co więcej nikt Ci nie każe grać CHD. Jeżeli nie odpowiadają ceny, zasady a tym bardziej figurki, to wytłumacz mi proszę, po co masz się męczyć ?

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

:shock: fakt głupi błąd :shock:
Tak nawiasem; mój nick nie jest zwiazany ze szkolnictwem, ot łaciński oznaczenie stopnia w armii antycznego Rzymu.
1 - nikt mnie nie zmusza do grania w WFB - wiem, długo nie grałem, skończyłem w 6 ed, troche pograłem w 7 (kilka bitew) - odkryłem systemy lepsze, i bardziej...hmmm dopracowane - wfb ma jednak ogromna zalete, zawsze jest z kim zagrać. Niestety kiedy nie jestes juz uczniem/studentem/kawalerem - masz na utrzymaniu dom, i dziecko (dzieci) zaczynasz inaczej patrzec na ceny laleczek z warhammera. I tak ich cena mi nie odpowiada.
2 - co do CHD nie nie gram , ale zamierzam ;) A stare figurki CHD mi sie zwyczajnie w swiecie nie podobaja.
3 - nadal pomimo wszystkich w/w wad warhammer ma dla mnie jakis klimat i fajnie sie w to gra, tym bardziej ze mantic zaoferował mi możliwość porządnej armi za małe pieniądze (a raczej nie porównywalne do GW)
2500pts (VC) za 280-300zł?? Nieźle prawda?
Owszem nie każdemu odpowiadają te figsy, mnie akurat tak wiec jest ok
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

cenowo też mantic mnie baaardzo przekonuje, zwłaszcza w stosunku do aktualnych cen GW CHD, ale jednak urzekł mnie klimat wielkich kapeluszy i wolę składać armię powolutku, ale oldschoolową

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Moim zdaniem najlepiej wypracować kompromis między dwoma metodami. Ja na przykład od pewnego czasu zbieram oryginalne CHD z lepszym, lub gorszym skutkiem, mimo to cieszy mnie wyjście manticowych CHD'ków, bo to zawsze alternatywa. Co więcej mam zamiar sprawić sobie duży box wyżej wymienionych paskudek i poddać ich operacji dostosowania do mojej wizji. Generalnie aktualny bum na Chaos Dwarfy mnie trochę przeraża ... Mam wrażenie, że zniknie wyjątkowość tej armii zasypana masowymi produktami.

EDIT:
Hm.. taka epicka liczba postów mi wskoczyła. Więc "This is madness".

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nie obawiaj się, nadal niewiele ich widać na turniejach.... na DMP były aż 2.... a na lokalach na których bywam jestem sam (choć ostatnio gram DoCHem ... :mrgreen: )
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Ja grywać turniejowo nie grywam. Postawiłem sobie za cel, że trafie na jakiekolwiek większe imprezy dopiero, gdy będę miał armię na zadowalającym mnie poziomie wyglądu, konwersji i malowania ale to inna kwestia. Wracając do Mantica, to szczerze powiedziawszy po artworkach spodziewałem się czegoś więcej, niektóre modele są wyrzeźbione jak z plasteliny (proste i komiksowe :? ) ale znowu jest to pole do popisu dla ludzi parających się konwersjami.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »


Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

w moim lokalnym sklepie 209zł, jakiegoś szału nie ma ale....i tak taniej niz oryginały z ebaya/allegro
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nienajgorsze, zwłaszcza mag :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Wczoraj na blogu się tacy panowie pokazali. Dwie figurki już znane, trzeci pan to raczej nowość:
Obrazek

Obrazek
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Nawet niczego byczek :D Byłby z niego całkiem udany BSB - szkoda, że w tej edycji troszkę lipnie wypadają byczki...
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
adeon
Wodzirej
Posty: 686
Kontakt:

Post autor: adeon »

Zawsze mi się marzyła armia Krasi Chaosu. Mantic umożliwi mi jej złożenie - także plany skaveńskiej armii odlatują w niebyt, a jej miejsce zajmują chaosowe krasie :)
Figurki nie są złe moim zdaniem. Nie są jakości Sciborowych, ale cena jest znaaacznie przystępniejsza.

Tak z innej beczki - czy jest gdziekolwiek pełny, ze wszystkimi poprawkami podręcznik do krasi ?

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Nienajgorzej ten zestaw bohaterów wygląda. Po pomalowaniu nawet zyskał, ale muszę się przychylić do opini kogoś z tematu ogólnego o manticu, że na tle gamesworkshopowskich figsów choćby z IoB czy nowych dark eldarów wypadają jednak słabo. Jakościowa i dizajnerska przepaść :| .
Z drugiej strony lepsze takie figsy do ChD niż żadne :mrgreen: bo na krasnale chaosu z forge wordu po odejśćiu Ricka to chyba przyjdzie nam długo poczekać.
Czekanie jest, że tak powiem wpisane w kolekcjonowanie tej armi #-o

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Obrazek

Awatar użytkownika
Jorge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jorge »

Piesek jest najlepszy :D

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Nie wiecie, może czy łeb jest przytwierdzony do korpusu, czy nie?
Chętnie bym se kupił, łby mi się nie podobają(czapki też).
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

ogólnie nie podobają mi się manticowe chd, ale bull jest fajny :)

ODPOWIEDZ