Mantic

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Re: Mantic

Post autor: Raamiel »

Witam

Mam serie pytań:

1. Czy modele z Mantica do CHD są dopuszczane na liczących się turniejach ?
2. Czy w ogóle jest sens inwestować w modele z Mantica jeśli niedługo będzie nowy kodeks z FW ? (czy jest już data jego wydania) ?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Zależy co rozumiesz przez liczące się turnieje ale generalnie na wszystkich turniejach gdzie są chd dozwolone nie powinno być problemów.
Czy opłaca się kupować figurki mannica? tak bo są na pewno tańsze niż te z FW i są wytrzymalsze niż nasz „kochany” fincast z FW

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

FW to nie failcast, ta firma robiła modele w żywicy lata wcześniej niż GW wpadło na ten pomysł.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

A kiedy pojawi się book z FW ? A ma ktoś z Was pełna listę statystyk i zdolności z przecieków booka z FW ?

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Ale z tego co słyszałem tak samo beznadziejna ta żywica.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

eh... słyszeć, a widzieć to dwie różne rzeczy -,- uwielbiam takich ludzi :)

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Czepiasz się za słówka... raz już widziałem bitzy z żywicy FW po upadku i nie wmówisz mi ze jest ona wytrzymalsza niż plastik.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 419

Post autor: Damik »

Może nie wmówię, ale ja akurat fanem żywicy jestem ;)

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Pobawię się nieco w nekromancje. Używa ktoś manticowych krasi chaosu? Jeśli tak jaka jest jakość tych modeli i czy warto w nie inwestować (interesują mnie szczególnie strzelcy, bohaterowie i ta corowa piechota. Miał ktoś również w rękach tych bersekerów, jeśli tak to jakiej są wielkości, bo myślałem o zrobieniu z nich bullcenaturów??

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Mają wadę nie licząc detali, są za duzi ledwo można poustawiać oddział i wysokością dorównuje Chaos Warriora - a to mi sie już nie podoba... FG albo konwersje z "dobrych" krasi.... każdy Ci to powie... Mi Mantic odpowiada gdyż i tak maszyny są bardzo drogie.... Chadecja to b.droga armia.....

PS.
Bulle wyjdą w metalu z Mantica i jeśli jakością dorównują bohaterowi .... to warto ich kupić.....

Tyle odmnie

Awatar użytkownika
cobra651
Wodzirej
Posty: 738
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Varangian Guard

Post autor: cobra651 »

Stary, ja wiem że chadecja to droga armia, bo tak się sklada, że kiedyś byłem jej posiadaczem, tylko żę musiałem się tej armii pozbyć (a teraz cholernie żałuje, ehh). Wraz z wyjściem nowego armylista postanowiłem do niej wrócić. Modele z Mantica podobają mi się średnio, choć cena jest zachęcająca. Powrót do chadeków traktuje jak powrócenie na stare śmieci i chciałem od czegoś zacząć żeby przynajmniej na poczatek mieć rdzeń armii, gdyż i tak armię tą będę zbierał będę przez najbliższe lata :P, a na turach i tak cisnę ogrami. O Bullsach z mantica nie wiedziałem, faktycznie może to być ciekawe rozwiązanie. Konwersje lubię robić, ale nie chce niszczyć modeli krasi których mam (bo również posiadam tą armię), a jak ma kupować kolejne aby je niszczyć, to wole tą kasaę zainwestować w kupno starych chadeków.

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

IMO jeżeli jesteś w stanie wydać kasę na oryginalne staro edycyjne modele, nie chcesz konwertować i zastanawiasz się nad mantikiem mogę doradzić jeno jedno, zainwestuj w forge world. Oczywiście, są drogie, ale jeżeli spojrzymy na to w ten sposób, że oryginalne modele, relatywnie, wcale nie wychodzą taniej, to jest to (IMO) jedna z lepszych opcji.

P.S

Sam od dłuższego czasu zbieram stare modele CHD i szczerze Ci powiem, że bawienie się w kolekcjonowanie modeli pieszych to istny koszmar! Udało mi się czasu swego ustrzelić 36 metalowych krasi od chronopii, odtąd już piechoty nie tykam.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Arghal pisze: Udało mi się czasu swego ustrzelić 36 metalowych krasi od chronopii, odtąd już piechoty nie tykam.
Ja mam 18. We dwóch nie mamy nawet na 2 porządne klocki... #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Grolshek pisze:
Arghal pisze: Udało mi się czasu swego ustrzelić 36 metalowych krasi od chronopii, odtąd już piechoty nie tykam.
Ja mam 18. We dwóch nie mamy nawet na 2 porządne klocki... #-o
Z tego co widzę to i tak nie będą takie klocki potrzebne. Nasze cory wychodzą drogo i z tego co pamiętam zazwyczaj jest to jeden klocek 30 osobowy na wypasie, reszta to maszyny.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

tu się zgodzę, chaos dwarfów nie można wystawić ofensywnie. Jedyna opcja ułożenia tej armii to pod defendywę.

A jeżeli idziemy w obronę, to sprawa ma się jak w przypadku rodowitych dwarfów. Starczy na 1 mocny klocek, a jak bardzo będziesz chciał to może na 2, ale już dużo słabszy.

Nie wiem jak ma się sprawa z tamurkhanem, ale pod tym względem nic się raczej nie zmieni...
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Never pisze:Nie wiem jak ma się sprawa z tamurkhanem, ale pod tym względem nic się raczej nie zmieni...
wrong ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Never pisze:tu się zgodzę, chaos dwarfów nie można wystawić ofensywnie. Jedyna opcja ułożenia tej armii to pod defendywę.
and wrong again 8)

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

w takim razie jeszcze bardziej będę czekał na tą książkę xD. To mnie zaskoczyliście;]
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Tutaj Never pomyliłeś się, widać ze nieuważnie czytasz forum, poczytaj raporty z bitew kolegi Bogins-a jak pięknie napiera Karyplami Chaosu ... :)

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Never pisze:tu się zgodzę, chaos dwarfów nie można wystawić ofensywnie. Jedyna opcja ułożenia tej armii to pod defendywę.

A jeżeli idziemy w obronę, to sprawa ma się jak w przypadku rodowitych dwarfów. Starczy na 1 mocny klocek, a jak bardzo będziesz chciał to może na 2, ale już dużo słabszy.

Nie wiem jak ma się sprawa z tamurkhanem, ale pod tym względem nic się raczej nie zmieni...
Combo! Wrong again! Nigdzie nie napisałem, że nie można wystawić się ofensywnie, ba, nawet należy tak zrobić. Chaos Dwarfy są o tyle ciekawą armią, że mamy sporą uniwersalność: duże jednostki z niesamowitym potencjałem do walki wręcz (ie ID i K'daii), odpowiednie dla nich wsparcie (Bull centaury), oraz co najmniej dobre strzelanie (wstaw tu dowolną kombinację mortara, death rocketów i magma cannonów). Dorzućmy do tego możliwość magowania (m.in. hate przy naszej "nietakniesamowitejjakmogłobybyć" piechocie jest fajną opcją) i generalnie jesteśmy w domu.

ODPOWIEDZ