Garnizon Gorgoth - czyli moje dawi zharr :)

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Re: Garnizon Gorgoth - czyli moje dawi zharr :)

Post autor: Barth »

Czy jestem pierwszy w Polsce? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Świetny :)

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

Moje Chaos Dwarfy z powodu braku pieniędzy oraz dostępności do tego będą wyglądały tak :

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jedno co przeszkadza to słaby pancerz ja na Chaos Armour :(

wiecej tutaj :
http://underthemountain.wordpress.com/a ... f-mid-nor/

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

No akurat mid norowe krasnale to się teraz słabo nadają dla kogoś komu brakuje pieniędzy :wink:
Dostępność też jest mocno średnia, aczkowliek wybór figsów na armie świetny...
... tylko czemu w temacie o mojej armii? 8)

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

oh wybacz myslalem ze to temat na alternatywne figsy :D
jeszcze dzis przeniosę.

Trick polega na tym ze ja juz mam amrie Mid noru :D

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Super, naprawdę zazdroszczę. Uwielbiam figsy z rackhama ale akurat krasnali żadnych nie mam w swojej kolekcji. Wrzuć foty tego co masz i zostaw tu linka jakby co :wink:

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Miniupdate zakupowy :mrgreen:

Krótka recenzja:

Figurki w realu prezentuja sie jeszcze lepiej niż na zdjęciach, pękate, zakute z stal krasnale chaosu . Jakość odlewów rewelacyjna, żadnych niedolewek, faili i tak dalej (jedyna rzecz: czubek jednej glewii niedolany, ale to na poziomie może jednego milimetra)

Cmg jest poprostu przepiękny, na figsach samych w sobie zbyt dużo szczegółów nie ma, nadrabia natomiast głowa czempiona, która faktycznie oddaje klimat kogoś kto ładnych pare lat był regularnie parzony zbroją :mrgreen:
Obrazek

Korpusy to tylko dwa wzory, co troche rozczarowuje.
Obrazek
Fireglaives też tylko dwa wzory.
Obrazek
Za to głowy w liczbie sztuk 10 i każda jest inna 8) , sposób montażu rąk, czyli osobno "łokcie" i osobno "dłonie" powoduje, że można spokojnie przekonwertować figsy na modele mające dwuraki.
Obrazek

Podsumowując, bardzo udane figsy, bez fajwerków jeśli chodzi o ornamentyke, ale wystarczy przeczytać fluff na stronce FW, żeby się dowiedzieć dlaczego. Żywica twarda z bardzo wyrazistym odwzorowaniem wszelkich zagłębień i zakamarków. Modele imo pozostawiające szeroko otwartą droge do konwersji. Myślę, ze taka dziesiątkę jak powyższa można spokojnie przerobić przy udziale paru gadżetów z bitsboxa na każdą możliwą wersję infernali; zarówn w wersji hw + sh jak i dwuraki oraz blunderbussy.

Jedyna wada, tradycyjnie w przypadku modeli z WF to c e n a :wink:

Awatar użytkownika
Barto
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Warszawa/Rembertów

Post autor: Barto »

A ja jestem może zboczeniec... ale mi się modele Chadeków ze stajni WF nie podobają, i kropka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Barth, przez Ciebie prawdopodobnie w czasie najbliższym stanę się uboższy o 40 funtów. :wink: Świetne są te modele innymi słowy.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Normalnie bym sie nie skusił i czekał na wspólne zamówienie z WF, ale trafiła sie okazja :mrgreen:
Grzechem było nie wziąć owych panów (całość 8) ) za 164 zł + przesyłka \:D/

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Szczęście widać niektórym po prostu dopisuje :) . Chwali Ci się zresztą, że zrobiłeś zdjęcia itd. Mnie jedyne co przeraża to koszt choćby jednego regimentu, 80 funtów + comand brzmi co najmniej śmiesznie.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

W pełni się z Tobą zgadzam, ale zawsze można coś wymyślić 8)

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

a co z zamówieniem zbiorowym ??

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Gratuluję, naprawdę fajne te modele, oby tylko Abook/AL wyszedł taki jak w przeciekach i będzie git :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Radek
Plewa
Posty: 6

Post autor: Radek »

Barto, nie jesteś sam. Ja osobiście za najpiękniejsze modele Krasi Chaosu uważam big haty. Te z WF jakieś takie dziwne, brody wg. mnie ssą. nie mają też charakterystycznych twarzy tylko metalowe puszki na łbach, WTF? No ale to może ja jestem jakiś dziwny.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Progress at any cost :) Tak powinna brzmieć dewiza CHD :) Stąd zmiana image'u armii, mnie osobiście odpowiada - powrót do 3 ed, big haty były klimatyczne, ale dość komiczne przyznacie.....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Owszem, generalnie podoba mi się maniera GW do przerobienia armii na bardziej, nazwijmy to, poważne. Oczywiście starym modelom nie można odmówić klimatu, ba 3 i 5ed. należą do najlepszych jeżeli chodzi o klimat praktycznie wszystkich armii. Zmierzam do tego, że figurki od FW pasują po prostu do aktualnej konwencji tworzonej przez naszego Genialnego Wytwórcę, co sumarycznie aż takie złe nie jest.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Radek pisze:Te z WF jakieś takie dziwne, brody wg. mnie ssą. nie mają też charakterystycznych twarzy tylko metalowe puszki na łbach, WTF?
Akurat w temacie wyglądu tych konkretnych modeli (infernal guardów wg fluffu WF), wytłumaczenie jest jasne.
WF na swojej stronie pisze:Unusually the Infernal Guard’s ranks are made up from Chaos Dwarfs from across the Dark Lands to whom some stain of dishonour or failure
has been attached. This is an occurrence which in the utterly merciless and unforgiving society of their dark empire can result from merely being
kinsman to a failed battle commander or the chattel of a fallen Daemonsmith, or may result from such diverse causes as presiding over slaves
who have revolted or a furnace that has exploded through overuse. The humiliation of such dishonour is more than the prideful Chaos Dwarfs
can bear, and for them the Infernal Guard offers the solace of death in Hashut’s grace and also the blessing of anonymity, for upon taking its
oath their names and past kinships are burned away, their flesh seared behind barbed iron and bronze masks affixed to their faces while still
crimson with heat. Only if they achieve great glory is their mask torn off, exposing the scarred and ravaged flesh of the redeemed warrior once
again to the world.
W związku z powyższym wszystko jaknajbardziej pasuje z wyglądem, chłopaki nie zasługuja na czapy 8)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Barth, gdzie zamawiałeś swoich Immortali?
bo ja na moją trzydziestkę czekam już, dziękui uprzejmości Monolith Icon ponad półtora miesiąca :/

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Zamawiałem TUTAJ :mrgreen:

Mam znajomego, który regularnie zamawia w MI i ich spóźnianie się to norma :roll: , wydaje mi się, że oni poprostu niektórych rzeczy nie mają na magazynie tylko zamawiają jak im sie uzbiera odpowiednia ilość zamówień.

Co do wspólnego zamówienia z WF to ja dalej jestem chętny tylko czekamy na booka, tak?

ODPOWIEDZ