Zielone w niewoli i uzytecznosc

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Zielone w niewoli i uzytecznosc

Post autor: Murmandamus »

Czy w związku z nowym kodeksem do orków i goblinów nowe wersje obowiązują chaosyckich krasnali?

Czy w razie tego wyobrazacie sobie regimenty zielonych w swoich armiach? Znaczy naprzyklad mile czarne orki z ich zasadą armed to da thef.Czy tez insze zielone na piechote jak boysi za tak tanią cene.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Mnie się zdaje że nowy kodeks obowiązuje. Ale i tak najlepiej brać hobgobasy - 2pkt za model a ma 3ws :D . A orki są w specialu, także bolce lepsze :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No ale z drugiej strony te Black Orki... kuszący wybór mimo wszystko i daje możliwość odmiany . Naprzykład jak się chce w dwa solidne klotze zainwestować piechoty. Jedna krasnoludzka jedna czarnoorkowa.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Daras
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Toruń(Oko terroru)

Post autor: Daras »

Raczej niewielu graczy ChD wystawia orasy bo zajmują slota speciala a jak wiadomo mają tam ciekawe żeczy(bolce i rakiety).Ja mimo to wystawiałbym black orasy(jak bym grał ChD) bo to świetny oddział pod względem wyglądu,klimatu a i w zasadach nie wypada słabo.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Bolczyki są zielone, przecież to (hob)goblińskie maszynki.
A wszelkie inne specjale niż one/rakieta jednak osłabiają siłę strzelecką.
Poza tym, wolałbym wystawiać dwarfickich warriorów niż black orki, tnaiej :)

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

Czarne tylko na naprawde duże bitwy, gdy nie wiadomo, co z punktami zrobić.
Ale w core można zaszaleć, hobgoblinami oczywiście.
Podchwytliwe pytanie, czy, jeśli grać wg 7-edycyjnej animozji i zrobić hobgoblin hero generałem, to mamy waaagh ? ;)

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

Oczywiście że nie

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Tak wogóle to nie jestem pewien czy hob hero moze byc generałem!! A co do reszty zielonych, to ja używam: bolców, wolf riderów, czasem klocki hobów(ale wolę dwarf warriorów), a ostatnio 7 edycyjnych arrer boyzów. Ostatnia bitwa na 1200 pts wystawiłem: 2 klocki po 15 warriorów, 15 blunderbusów, 20 arrer boyzów, 2 bolce, rakietę, generała, maga i bsb. Grałem z kultem slanesza i dali radę- wygrałem.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Aha, w corach nie poszalejesz, bo hobgobliny nie liczą się do bazy jednostek core...i tak musisz wystawić dwarfy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

Daras pisze:Ja mimo to wystawiałbym black orasy(jak bym grał ChD) bo to świetny oddział pod względem wyglądu,klimatu a i w zasadach nie wypada słabo.
Może i maja klimat ale nie w ChD, gdyż black orki wywołali rebelie, która prawie nie zruinowała imperium chaos dwarfów. Z racji fluffu nadają się zwykłe orkasy.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

blundi pisze:Podchwytliwe pytanie, czy, jeśli grać wg 7-edycyjnej animozji i zrobić hobgoblin hero generałem, to mamy waaagh ? ;)

Ja, nikczemny niewolnik, ośmielam się zadać
rownie podchwytliwe pytanie: czy blanderbussy warriorzy i bullcentaury rzucaja na animozje? :roll: :wink:

Awatar użytkownika
Pamela
Wodzirej
Posty: 719
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Dębno

Post autor: Pamela »

Shino pisze:
blundi pisze:Podchwytliwe pytanie, czy, jeśli grać wg 7-edycyjnej animozji i zrobić hobgoblin hero generałem, to mamy waaagh ? ;)
rownie podchwytliwe pytanie: czy blanderbussy warriorzy i bullcentaury rzucaja na animozje? :roll: :wink:
Zdecydowanie nie animozje zdaja tylko zieloni

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Black orki za drogie, zamiast nich wole 2 bolce i klocek dwarfów :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Pamela pisze:
Shino pisze:
blundi pisze:Podchwytliwe pytanie, czy, jeśli grać wg 7-edycyjnej animozji i zrobić hobgoblin hero generałem, to mamy waaagh ? ;)
rownie podchwytliwe pytanie: czy blanderbussy warriorzy i bullcentaury rzucaja na animozje? :roll: :wink:
Zdecydowanie nie animozje zdaja tylko zieloni

[....]



gdyby nie fakt, że tak nic nieznacząca istota jak ja na pewno się myli,
to bylo pytanie retoryczne zawierajace taka sama odpowiedz jak to zadane przez blundiego... :roll:

Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

Shino pisze:
Pamela pisze:
Shino pisze: rownie podchwytliwe pytanie: czy blanderbussy warriorzy i bullcentaury rzucaja na animozje? :roll: :wink:
Zdecydowanie nie animozje zdaja tylko zieloni
[....]

to bylo pytanie retoryczne zawierajace taka sama odpowiedz jak to zadane przez blundiego... :roll:
I zasada waaagh miała by działać wyłącznie na zielonych.
Czyli zgadzasz się z tym Shino ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

pełzając w kurzu z waszych kuźni, dochodzę do wniosku, że
nie. animozja w nowym o&g nie ma napisane, ze dziala tylko na greenskinow... a skoro tylko niektore modele maja animozje w chd to chyba powinny miec swoja zasade, gdyz dziala ona inaczej...

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

w pdfie cytat :
Animosity.Roll ... for each hobgoblins, goblins, orcs. On 2-6 they are OK, on 1 they are squable themsleves and they do nothing this turn

Gobliny, orkowie i BO używani wg. aktualnego podręcznika O&G
tak jak lanca używana przez BK w armyliście BD na końcu podręcznika.
Przsed wydaniem booka do brety stara formacja lancy a teraz po 3 w ranku

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

A ja co do takiego aspektu bardziej modelarskiego do zielonych hobgoblinów :) Co sądzicie, żeby ich zrobić z snotlingów? Wystawiać można nawet bazy 40x40, parę można wystawić 20x20 żeby łatwo było przesuwać w oddziale, walnąć jeszcze jakiegoś ogra - fillera i IMO byłoby całkiem ładnie. Co sądzicie? :)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Tylko hobgobosy są największymi goblinoidami :P
Nie mówiąc juz o tym, że snotlingi jako niewolnicy są zbyt słabi fizycznie, i nie znajdujemy dla nich żadnego zastosowania :P
Inaczej mówiąc nie podoba mi się ten pomysł

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja osobiście używam zmiksowanych goblinów i gnoblarów, bo te wyglądają na najbardziej zgnębione i zmęczone życiem, np. gnoblary z głowami goblinimi. Zdobyć hobgobliny graniczy z cudem....Moi wolfboyzi to też gobliny, wszystkie mają te głowy z czapkami a'la mongoł. Do tego tarcze okrągłe takie jak mają kislewici lub krasnoludy(a i oryginalne hobgoby). Będę im robił szpiczaste czapki w stylu bolszewickim.

Zablokowany