Zielone w niewoli i uzytecznosc

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Awatar użytkownika
blundi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 169
Lokalizacja: Zharr Naggrund
Kontakt:

Post autor: blundi »

Nijlor pisze:Do tego tarcze okrągłe takie jak mają kislewici lub krasnoludy(a i oryginalne hobgoby). Będę im robił szpiczaste czapki w stylu bolszewickim.
Kiedyś za kilka zł kupiłem w kiosku grę z żetonami, wymiar idelanie tarcza GW, w środku 5-ramienna gwiazda dająca się pomalować na czerwono.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Zdobyć hobgobliny graniczy z cudem....
Hihi
Moja kolekcja hobgoblinów zwiększa się teraz do sześćdziesięciu pięciu :D

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Czy ja wiem czy trudno, przecierz nawet na starszych fotografiach hobgoby wyglądają niemal tak smao jak common goby więc pewnie nie byłoby żadnego problemu z stosowaniem zwyczajnych gobali, zwlaszcza wilczych jeźdzców.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

No ja właśnie używam wolfów, wszyscy z tymi wełnianymi czapkami, po za tym zmixowałem gobliny z hand weaponami od dwarfów- toporkami, jakoś to wygląda...

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ja swoje zrobiłem z Night Gobbosów z BfSP, dałem im do łap broń wygrzebaną z pudła z bitsami i zrobiłem zamiast kapturków czapki. Wyglądają nawet nieźle. :wink:
A co do głównego tematu - ja jak gram na 1000 pts + to zawsze wystawiam 2 klocki po 25 hobków i jeden Black Orków. Przekonałem się do nich, wydają mi się naprawdę porządną jednostką. Pomijając to, że dwa razy wylecieli razem z BSB za stół z terroru, to zazwyczaj się spłacają. :lol:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Mi szkoda punktów i slotu speciala na blacków; ale z drugiej strony, muszę je kiedyś wypróbować, po co ta dwudziestka piątka ma się na półce kurzyć :D

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Wiesz, ja gram na tym, co zrobiłem do tej pory. Jako, że mam dwie rakietnice i dwa bolce, to mimo wszystko biorę Black Orki. :wink:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

J teraz czekam na boxa 20 nowych plastikowych BO, i na pewno będę wystawiał, znudziły mi sie te bolce w liczbach 6-8 i te miny przeciwników (zabawne czasami:)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ci nowi są śliczni. Szkoda, że nie mam tyle kasy na zbyciu i już mam zrobiony cały klocek z 40tkowych Boyzów, bo zapewne też bym sobie ich zakupił... :D
A testowaliście jakieś inne zieleniaki? Zwykłych Orc Boyzów? I jeszcze jedno, gra ktokolwiek z Was na Hobkach z łukami?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

hehe hobki z łukami są de best Sam wystawiam 2 10 tki zrobione z plagmonków , goblinów, milicji imperialnej etc... Kiedyś wystawiałem takze error boyzów ale oni lepiej sie bili niż strzelali a poza tym są w specialach

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Nijlor pisze:No ja właśnie używam wolfów, wszyscy z tymi wełnianymi czapkami, po za tym zmixowałem gobliny z hand weaponami od dwarfów- toporkami, jakoś to wygląda...
zrobiłem identycznie ;)

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Nijlor pisze:Sam wystawiam 2 10 tki
Hmmm... Akurat tylu dzisiaj dostałem. Cóż, potestuję. :wink:

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Gdbym miał dodatkowe 15 zwykłych hobów też bym wystawiał hobgoblinów-łuczników, a tak to dwie 25 cięzko opancerzonych hobów to pierwszy punkt w moich rozpiskach.

Awatar użytkownika
Necro
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Necro »

Ja w sumie też zaczynam od tej ciężkiej piechoty. Ale wypróbuję sobie kiedyś łuczników. Tylko najbardziej śmieszy mnie to, że łuk wychodzi drożej od Hobka. :lol:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ba ale masz najtańszych łuczników w WH :) Ja mam 2 x 25 "pancernych" i 20 łuczników.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

użyłem dzisiaj 20 BO całkiem przyjemny odział tylko że był z warbannerem, a teraz wyszedł Faq że nie mogą magic banerów nosić
troche lipnie ale cóż.
Ten oddział to właśnie ten regiment którego m brakowało w CHD :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Oni nigdy u chd nie mogli mieć mag. bannerów :) ja tez gram nimi od jakiegos czasu prócz tego ze nie zgineli nic nie zrobili...

Awatar użytkownika
Kolas Poznań
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolas Poznań »

Wcześniej nikt się do tego nie odnosił, i według Direwolfa mogły nosić sztandary ChD.
Q. May Greenskin units in the Chaos Dwarf army use the magic
banners from the Orc & Goblin army book?

A. No they may not. Greenskins in a Chaos Dwarf army are not
part of a free Orc and Goblin Waaagh!, they are slaves and do
not have access to the magic banners in the Orcs & Goblins book.
Note however that due to the White Dwarf update (see Q&A above)
a unit of Orc Big 'Uns and Black Orcs may carry the magic
banners available to the Chaos Dwarf army
(e.g. The War Banner
and The Banner of Slavery).
S. Chaos Dwarfs Army List / US White Dwarf #250 page 11 /
Direwolf FAQ Council Interpretation

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Trochę bawię się w nekromantę, ale mam pytanie: jakie dokładnie jednostki z O&G mogą brać ChD? W army liście jest, że mogą brać Orki, Gobliny i 0-1 Czarne Orki.

Rozumiem, że mogą mieć:

Orc Boyz (rozumiem, że w tym Big'Uns?),
Arrer Boyz (ale czy na pewno - nie jest to powiedziane wprost),
Goblins (czy także Wolf Riders?),
Black Orcs (czy BO są 0-1 czy zgodnie z nowym AB O&G zniesione jest to ograniczenie? Wydaje mi się, że 0-1 zostaje).

A co z innymi zielonymi? Rozumiem, że nie można brać Night Goblins, Savage Orcs, Boar Boyz itd.? Nie wiem po prostu czy pojęcia "Orki" i "Gobliny" trakuje się wąsko, czy szeroko. Jeśli wąsko, to według mnie nie powinno się wystawiać Arrer Boyzów. Jeśli szeroko, to można wystawiać wiele innych oddziałów.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

traktuje sie wąsko z dodatkiem arrer boyzow... takie sa zasady i juz ;]

Zablokowany