Army list CHD by ForgeWorld - zbiór informacji

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Army list CHD by ForgeWorld - zbiór informacji

Post autor: BOGINS »

Raamiel pisze: Analizując wczoraj magię Hashuta wyszło że w Naszym army liscie nie ma tego lora dla Demonsmitha .... to przeoczenie czy tak ma być ?
Kolejna konkluzja do magii tutaj zgadzam się z BOGINS-em. Magia nie ma u Nas racji bytu, każda IF-ka jest dla Nas Złem i może zabić Nam maga wartego 180 - 400 pkt a nie oszukujmy się że lepsze wersję czarów wymagają kilku kości...
Sam kombinuję olanie Proheta, wystawienie 2 Demonsmithow lv 1 i lv2 jak najtańszym kosztem oraz zastanawiam się nad Castelanem który dobrze złożony również kosztuję 200 punktów... a tak naprawdę wystawia się go tylko dla rerolla leaderek i czasami dla stuuborna (tutaj jak mamy kolcek z wieloma rankami też możemy się bez niego obejść). Tak zaoszczędzone punkty można zainwestować ID który z pewnością się zwróci...
Jak dla mnie oprócz ID i Destroyera Nasz nowy book nic ciekawego nie prezentuje, a znając życie jak AL z FW zostanie dopuszczony do turniejów pewnie zrobią 0-1 ID i 0-1 Destoryera... więc każdy będzie grał jednym max dwoma słusznymi standardami....
Wydaje mi się przeoczenie... :D ale cholera tam wie :D
Magie mamy dobrą - hashut całkiem ciekawie wygląda - właściwie wszystkie czary warto wziąć - i jest hatred, testy tafa, ciekawe ciosy, mocna szóstka, przekleństwa itd... TYle że ciekawa opcja to wzięcie lorda i smitha z calace.. rzucić 7 kostek, imo na styk zabrać wrogowi 4.... sobie najlepiej 2 :) i rzeźbimy. W takiej opcji lordzik wychodzi ciekawie...tyle że takiego demon smitha z calace nie wystawisz przy rakietnicy :) bo szybko zginie.
ja chciałbym jeszcze to potestować...

Co do faktu różnorodności armii. W sumie nie ma o czym mówić. W większości armii jest tak, że niestety ale mamy te 5-7 ciekawych wystawień, reszta to po prostu coś czego się nie bierze... - dlatego czasem zastanawiam się po co ich tyle jest...

Imo w 8ed nalezy dwie rzeczy jeszcze rozróżnić. Jeśli mówimy o walce wręcz, to mówimy o jednostkach dużych (jeśli piechota) przynajmniej 30 osobowa, bo tylko taka ilość najlepiej z dwurakiem zapewni szanse mielenia wroga. Mniejsze oddziały tylko jako poświecenie, chyba że do ciśnięcia słabszych wrogich regimentów.
Walka wręcz na zasadzie więcej piechoty lub więcej potworów (druga moja) to jedno ryzyko: piechota nie tak szybko zdechnie od ostrzału (przynajmniej CHD), magii, walki. Potwór jest mobilniejszy, a nasze to albo warda, albo zaporową wytrzymałość jeszcze mają i co najważniejsze spisują się w walce.

Wydaje mi się Raamiel że raczej nas nie ograniczą. Po pierwsze dlatego, iż odchodzą juz od ograniczania - zwróć uwagę na ostatnie mastery gdzie nawet dwie abomy biegają itd. Poza tym nasze stwory to koszt 300+ punktów.
Hydra jest za 175? i nie ma wad, aboma chyba za 250 i mieli piechotę, potwory, kawalerię..., wrajty jedynie to problem, ale jak się ma magiczną broń to można ich cisnąć.

A że u nas potwory i herosi na starcie mają :)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

BOGINS pisze:Magie mamy dobrą - hashut całkiem ciekawie wygląda - właściwie wszystkie czary warto wziąć - i jest hatred, testy tafa, ciekawe ciosy, mocna szóstka, przekleństwa itd... TYle że ciekawa opcja to wzięcie lorda i smitha z calace.. rzucić 7 kostek, imo na styk zabrać wrogowi 4.... sobie najlepiej 2 :) i rzeźbimy.
Moment ale Calace ma zabierać Tobie d3 i wrogowi d3... więc nie wiem jak Ci wyszło 4..... ? Po drugie wywalasz dużo punktów na coś "cholernie losowego" i zadające jest dodatkowe rany Twojemu magowi, jakby przekleństwo i tabelka ifki było mało...... A pomyślałeś jak los się odwróci i przeciwnikowi zabierzesz 1 kość a sobie 3 ??? Dla mnie ten pucharek to dno.... owszem przy farcie korzyść może być ale wydać 60 punktów można dużo lepiej.... DS, Staf Chanelingu i inne..... mniej losowa a na pewno przydatne..... Ten Nasz Sorceker z tymi zabawakami, curse i ifkami przypomina Szamana Nocnych Goblinów (a ten jest pewnie dużo tańszy :) ) owszem może coś zrobić ale jest nieobliczalny i łatwo możesz wtopić 400 pkt :)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Raamiel pisze:
BOGINS pisze:Magie mamy dobrą - hashut całkiem ciekawie wygląda - właściwie wszystkie czary warto wziąć - i jest hatred, testy tafa, ciekawe ciosy, mocna szóstka, przekleństwa itd... TYle że ciekawa opcja to wzięcie lorda i smitha z calace.. rzucić 7 kostek, imo na styk zabrać wrogowi 4.... sobie najlepiej 2 :) i rzeźbimy.
Moment ale Calace ma zabierać Tobie d3 i wrogowi d3... więc nie wiem jak Ci wyszło 4..... ? Po drugie wywalasz dużo punktów na coś "cholernie losowego" i zadające jest dodatkowe rany Twojemu magowi, jakby przekleństwo i tabelka ifki było mało...... A pomyślałeś jak los się odwróci i przeciwnikowi zabierzesz 1 kość a sobie 3 ??? Dla mnie ten pucharek to dno.... owszem przy farcie korzyść może być ale wydać 60 punktów można dużo lepiej.... DS, Staf Chanelingu i inne..... mniej losowa a na pewno przydatne..... Ten Nasz Sorceker z tymi zabawakami, curse i ifkami przypomina Szamana Nocnych Goblinów (a ten jest pewnie dużo tańszy :) ) owszem może coś zrobić ale jest nieobliczalny i łatwo możesz wtopić 400 pkt :)
Szkoda gadać, opierałem się nie na tej plotce która mówiłą iż 2k3 zabieramy z każdego poola:) my bad.
Idę się wieszać :D

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Mam jeszcze pytanie patrząc na fotki Rakietnicy jest ona dość wielkim modelem jak na maszynę... mam inny model akurat z Mantica (dużo mniejszy) więc jak sądzicie posadzenie go na podstawce 50x100 będzie optymalne ? A tak w ogóle dość wielkie te nasze maszynki strzelające, patrząc choćby na Imperium, Dwarfy .... Ze względów taktycznych zasłaniania i rozstawiania FW zadbało aby Nam życia nie ułatwić czasem ....

PS.
Na weekend pierwszy sparing na 2800 z TK - i wykombinowałem wykorzystać klocki LEGO córki i zmontować Iron Daemona :) zrobię fotkę może kogoś zainspiruję :D hehe
Ostatnio zmieniony 28 paź 2011, o 07:44 przez Raamiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

a po co podstawki, przecież w 8 ed nie są wymagane pod machiny......
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Aby oddać wielkość maszyny i żeby przeciwnik mi nie zarzucał że oryginalnym model FW jest dużo większy.....

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Co to właściwie jest ten Iron Demon ? Bo mam z Khadoru podstawkę i tam jest coś takiego mechanicznego co nazywa się destroyer... Może by przeszło...
http://redgobbo.blogspot.com/2010/07/ko ... hador.html
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

ID to taka ale Ciuwcia od kolejki (i nawet takie ma zadanie może ciągnąć maszynki jak wagoniki) zerknij na fotki na FW....

A co do Kdaii Destroyera - to z rysunku z booka wynika że to jest taki demoniczny wielki byk / może nawet coś ala wielki Minotaur.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Replace the Animosity chart with:
1 : Coward! (make a panic test.) If successful, act as normal.
2-5 : Act as normal.
6 : Bloody Murderers! The hobgoblin unit suffers 1D3 wounds, and then can reroll to hit throw.

Czy waszym zdaniem mogę przy rzucie nie 6, przerzucić trafienia z łuków ??? Nie jest jasno sprecyzowane

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Patrząc na opis który posiadamy - to tak. Hate ma wpisane że tylko w walce wręcz.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

"an reroll to hit throw" ja zasugerowałem się słowem "throw" wiec doszedłem do wniosku że tylko scyorykami mogą rzucać, ale może to błędny wniosek.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

a wystarczyło by dodać słówko knives :) czy jak tam noże się zwą.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Wiem wiem narazie stosuję zasadę że łuki też.... :) zreszta nie da sie zaplanować 6 z animosji :) hehe więc co marginalne naciągnie zasad :D

Ale z drugiej strony da się wystarczy rozstawić hobby w odległości 7 cali od CD i a nóż widelec się uda :)

Chyba ze BARTH źle zrobił "ctrl+c" i "ctrl+v" :) hehe

ODPOWIEDZ