Army list CHD by ForgeWorld - zbiór informacji

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Re: Army list CHD by ForgeWorld - zbiór informacji

Post autor: Raamiel »

Nie widzę w tym nic zabawnego - dopóki nie będziemy mieli skanu książki dopóty nasz Wordowy army list nie będzie brany poważnie pod uwagę.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

To akurat oczywiste - za bardzo to "naciągane" obiektywnie....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Naszło mnie pytanie... Czy daemonsmith mam przerzut przy strzale helki ? W końcu to nie warmachine...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

No własnie w książce tego nie ma, ale w FAQ o ktorym wczesniej wspominałem jest pytanie dotyczące tego zagadnienia.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

IMHO odpowiedź będzie NIE. Przynajmniej powinna być taka zakładając że to jednak odział unikalny, a nie warmachine...? Wiadomo na naszą korzyść by było gdyby mógł przerzucać (Iron demon wtedy byłby już praktycznie nie do uwalenia :P).
Ale ... okaże się :D
Póki co widziałem że na strategicon CHD będą dopuszczone - jeśli - "wyjdą". Wyjść wyszły, tyle że nikt booka ani skanu nie ma co w sumie sprawę załatwia.

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Z battle raportów wynika że gracze korzystają z podstawki 50x100 dla Irona Demona o Destroyerze nie ma wzmianki.

Zatem może ustalmy wspólnie na jakich podstawkach mają być te modele (chciałbym w tym tygodniu rozpocząć grę na nowe zasady).

Trzy warianty:
a) ID na 50x100 a Destroyer na 50x100
b) ID na 50x100 a Destroyer na 100x150
c) ID na 100x150 a Destroyer na 100x150

Jestem pomiędzy wariantem a) a b).

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Raamiel pisze:Z battle raportów wynika że gracze korzystają z podstawki 50x100 dla Irona Demona o Destroyerze nie ma wzmianki.
Trzy warianty:
a) ID na 50x100 a Destroyer na 50x100
b) ID na 50x100 a Destroyer na 100x150
c) ID na 100x150 a Destroyer na 100x150

Jestem pomiędzy wariantem a) a b).
A. - max :D

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

BOGINS pisze:A. - max :D
Zaklinasz rzeczywistość :wink:




btw. Deathmask (12pts)
*pistol......................... 2pts
*naphta bombs..............5 pts

(może mieć podobno i jedno i drugie)

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Zdecydowanie odpowiedź B.

Ale czemu my na ten temat rozmawiamy? Forge World przecież sam powie na jakiej podstawce on będzie, my tu nie bardzo mamy co do gadania.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Bardzo mnie to ciekawi, zwłaszcza iż modelu nie ma :D
To tak samo jakby GW miało zrobić podstawkę pod helenę :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ale helena miała podstawkę przecież, tzn używało się takiej, jak pod ST.....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Czyli Destroyer to jednak byk... zatem czas wybrać się do sklepu z zabawkami :D

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

czytałem na CDo że oni myślą nad jakąś konwersją z minotaura. W sumie nie głupi pomysł, kupując box plastyków masz 3 potencjalne destroyery...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A skąd wiecie, że byk??
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

BOGINS pisze:btw. Deathmask (12pts)
*pistol......................... 2pts
*naphta bombs..............5 pts

(może mieć podobno i jedno i drugie)
Barth a o co chodzi z ty Twoim wpisem bo nie załapałem ?

Rozumiem ze nasz Sorker i DemonSMmith maja przechlapane bo na IF dostaja i 1W i jeszcze tabelke If, zgadza sie ?

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

to sa opcje broni dostepnej dla championa infernali, może wykupić obie naraz.

Co do drugiego pytania to nie wiem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Kolejne pytanie. Czy model posiadający pistolet (można traktować jako dodatkową broń ręczną) i tarczę może wybrać czy woli +1A czy plus 1+Sv ?
Mam na myśli po wykonaniu S&S z pistoletu...
Nie wiem czy czegoś nie pokręciłem ale chyba tylko para pistoletów daje dodatkowy atak.... zatem modyfikuję powyższe zapytanie czy po użyciu pistoletu mogę skorzystać normalnie z tarczy ?? (sądzę że tak)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Nie mam w pracy RB by ci na 100% odpowiedzieć, ale w nim jest to jasno napisane, czy pojedynczy pistolet jest traktowany jako add. Jeśli tak, to jest to (jak dobrze pamiętam) broń specjalna i nie możesz użyć tarczy.

Co do przekleństwa to imo dostajesz ifke na twarz, a potem rankę wraz z bonusem :D
Naturalnie było by lepiej odwrotnie, najpierw tafa potem ifkę - bo czasem jest cios z s4,6...

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Wczoraj robiłem rozpiskę na format Areny 2800 i powiem Wam że nie jest łatwo zawsze brakuję punktów a jednostki mamy drogie.... Uważam że nie da się złożyć armii zbalansowanej ustawionej pod kontrę i mocne strzelanie... Trzeba wejść w jedna albo ostre strzelanie albo napór na ID i Destroyerach taki jaki preferuje BOGINS (owszem armia naporowa jest fajna - ale to prawie samograj).

Nie wiem po jakiego grzyba kupilem około 100 modeli z Matnica... i tak w praktyce stosuje sie około 20-30 max na reszte punktów nie styknie. A armia oparta klimatycznie na samej piechocie IG nie ma racji bytu bez Szadow.....

Analizując wczoraj magię Hashuta wyszło że w Naszym army liscie nie ma tego lora dla Demonsmitha .... to przeoczenie czy tak ma być ?
Kolejna konkluzja do magii tutaj zgadzam się z BOGINS-em. Magia nie ma u Nas racji bytu, każda IF-ka jest dla Nas Złem i może zabić Nam maga wartego 180 - 400 pkt a nie oszukujmy się że lepsze wersję czarów wymagają kilku kości...
Sam kombinuję olanie Proheta, wystawienie 2 Demonsmithow lv 1 i lv2 jak najtańszym kosztem oraz zastanawiam się nad Castelanem który dobrze złożony również kosztuję 200 punktów... a tak naprawdę wystawia się go tylko dla rerolla leaderek i czasami dla stuuborna (tutaj jak mamy kolcek z wieloma rankami też możemy się bez niego obejść). Tak zaoszczędzone punkty można zainwestować ID który z pewnością się zwróci...
Jak dla mnie oprócz ID i Destroyera Nasz nowy book nic ciekawego nie prezentuje, a znając życie jak AL z FW zostanie dopuszczony do turniejów pewnie zrobią 0-1 ID i 0-1 Destoryera... więc każdy będzie grał jednym max dwoma słusznymi standardami....
Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, o 08:25 przez Raamiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Raamiel pisze:Wczoraj robiłem rozpiskę na format Areny 2800 i powiem Wam że nie jest łatwo zawsze brakuję punktów a jednostki mamy drogie.... Uważam że nie da się złożyć armii zbalansowanej ustawionej pod kontrę i mocne strzelanie... Trzeba wejść w jedna albo ostre strzelanie albo napór na ID i Destroyerach taki jaki preferuje BOGINS (owszem armia naporowa jest fajna - ale to prawie samograj).

Nie wiem po jakiego grzyba kupilem około 100 modeli z Matnica... i tak w praktyce stosuje sie około 20-30 max na reszte punktów nie styknie.
Jeśli kupiłem 100 blunderków to owszem może cie teraz jasny szlag trafiać.
Niestety jest jak piszesz. Na wszystko punktów nie starcza, trzeba więc na coś się zdecydować.
Ja wybieram opcję walki na potworach - bo zawsze branie potworów mi się bardziej podobało niż kostek piechoty (tzn :P jest to czasem tańsze i z punktu logistyczno malarskiego łatwiejsze :) )
Nie zmienia to faktu, ze są jeszcze inne opcje Raamiel (rozpy np. 2400):
1. Turbo ostrzał: 3rakietnice,3magmy,2heleny+quake + cory walczące lub strzelające,
2. Za miast ironów demonów klocki infernali/ironswornów (+1s,5ws może sztandar AP?)
3. na forach zachodnich kminią też nad bullcentaurami (tyle że ja bym brał z tarczą i włócznią).

IMHO chodzi o prostą sprawę którą zawsze trzeba było sobie uświadomić - co chcesz zrobić na polu bitwy. Spokojnie stać z tyłu i napieprzać, czy iść do walki (jak do walki to czym...piechotą,kawalerią czy demonami), dobrać do tego magię i odpowiedni ostrzał...
Oczywiście łatwo to wygląda, ale w momencie gdy wiemy że z corów mamy 600 punktów do wydania, potem na np. zestaw strzelający = 600rare, 750special, 400lord+200hero= 2350 i pozostaje nam resztę przykładnie wydać na wsparcie w postaci 10 HG :D

ODPOWIEDZ