Legion of Azgorh

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legion of Azgorh

Post autor: Grolshek »

Raamiel pisze:Pytanie do Mortara z hellboundem i Ogrem....

Dzięki temu dysponujemy W7 - ale jak rozpatrywać kto oberwał w takim przypadku od ataku strzeleckiego/magii
1W za hellbounda
3W za Ogra
3W za 3 załogantów

Może ktoś mi to wyjaśnić ?
Ja sam przydzielam...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Kumpel podczas rozgrywek prosi mnie aby rozrzucał (losował) a jak mówią zasady (nie mam RB pod ręką) ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zakladając że ta machina nie ma wlasnego sposobu rozdzielania trafień (byloby napisane w Armybooku) to jeśli masz 5 modeli to gdy trafień jest mniej niż 5 to rozdzielasz sam ale nie możesz dać więcej niż jedno trafienie na jednego typka. Jeżeli trafień jest 5 to wszyscy dostają po jednym trafieniu. Jeśli więcej niż 5 ale mniej niż 10 to każdy dostaje po jednym a pozostale ty rozdzielasz ale tak że jeden typ nie może dostać więcej niż 2 hity. jeśli hitów jest 10 to każdy dostaje po 2 i tak dalej...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Jesli jest WM i strzela jak ST. Piszą ze dokupienie ogra dodaje 3W a doukpienie hellbounda +1T +1W i tyle....

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Sytuacja - Magia:

Rzucam Flames of Azgorh na oddział GG z princem (TK). Prince jest Flammable... czy dostaję D3 do casta dzięki atrybutowi Killing Fire ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Raamiel pisze:Sytuacja - Magia:

Rzucam Flames of Azgorh na oddział GG z princem (TK). Prince jest Flammable... czy dostaję D3 do casta dzięki atrybutowi Killing Fire ?
Tak. Jeden z modeli jest flammable i to wystarczy.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Bull Centaury są Monstrous Beastami? Jak trafia rakietnica pojedynczym strzałem na bs?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Xier pisze:Bull Centaury są Monstrous Beastami?
Tak
Xier pisze:Jak trafia rakietnica pojedynczym strzałem na bs?
Nie, trafiasz jak zwykła klopą tylko zamiast ciastka masz "szpilke"/punkt wyznaczasz punkt na modelu scaterujesz jak klopę.
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Czyli na rokecie jak nie trafię strzałem bezpośrednim (Demolition) to nie znosi trafienia ??? Czy jeśli rozumiem przy tym rodzaju strzału liczy sie tylko HIT nie ma znoszenia ???

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Nie, znoszenie jest normalnie tylko zamiast ciastka przykladasz "szpilke"
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Orcus - dziwne ostatnie zdanie zrozumiałem jak wyżej napisałem. Czy inni mogą potwierdzić to co Orcus napisał ?

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Kurde Raamiel. Jak klopa to jak klopa. Tylko zamiast małego ciastka używasz punktowego znacznika. Trzeba ci to drukowanymi literami napisać?
Nie wiem skąd w ogóle wam się wzięło to nieznoszenie. W ALu jest wyraźnie wszystko napisane :)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

"Demolitiona Rockets"
" (...) not subject to its special scatter rule. If the rocket fails to land directly on a model then the shot is wasted"

Dlatego zrozumiałem że jeśli nie wypadnie HIT strzał przepada i nie można znoszeniem coś przy okazji utrafić. Jeśli tak nie jest to jestem zadowolony :D

Na podstawie paru gier wynika ze głównie maszynka ta przydaje się aby pogonić fast w vanguardem i/lub walnąć przeciwpancernym w celu pozbycia się maszyn wroga/kwoboja/LT.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Chciałbym zamówić coś z Forge, ale ponieważ kasiorki starczy mi na jedną figurkę to waham się między Działem Magmowym a Rakietnicą.
Armia ma być tak na 1200 punktów (trzeba od czegoś zacząć).

Co byście polecili? Co się bardziej sprawdza?

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Hmmmm obawiam się, że porwałeś się z motyką na słońce. Jeśli faktycznie chcesz zacząć zbierać i korzystać z armii CHD zwłaszcza w wykonaniu FW potrzebujesz znacznie większych środków. Chyba, że od przyszłego miesiąca dostajesz zastrzyk i to spory gotówki i kupujesz figurki dalej już na potęgę, jeśli tak to raczej rocketa kupuj teraz, jeśli nie to pomyśl nad inną armią. Musisz oszacować swój budżet.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Mam już Helenkę, gobliny na wilkach i z łukami (będą robić za hobgoblinów), kasztelana. Dragon Ogry będą robić za BullCentaury (przynajmniej do czasu zdobycia figurek). Pozostaje kwestia zdobycia dwrfickiej piechoty - tych pewnie wezmę z mantica. Herosów zamówię z Forge, i chciałbym od razu mieć jedną maszynkę. Budżet mam nieduży, dlatego nie mam zamiaru wszystkiego kupować na raz. Co jakiś czas będę sobie coś dokupował po prostu. Więc rocket lepszy? Ok.

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

obie maszynki są fajne i mają zupełnie inne zastosowania. Rakieta do niszczenia pojedynczych celów lub dużych klocków piechoty z t3 i z niskim sv, Można ją zastąpić helcanonem i Mostarem ale to jest już sporo punktów ale one są bardziej uniwersalne. Magma cannon świetnie spisuje się na wszelką piechotę bestie generalnie na wszystko co chodzi w oddziałach a jak strzelasz do czegoś co ma 2-3 rany to miodzie dodatkową zaletą jest to że jest nie samo wicie celny ale niestety na monstery i kowbojów z sv 1+ już jest mniej przydatny no ale zawsze można nim spróbować ściągnąć abomce i/lub hydrze regenke. A jeżeli patrząc na oba modele czysto hobbistycznie magma jest owiele ładniejsza.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Waldi właśnie robimy kolejne zamówienie figsów z FW, dorzuć się a Rakietnica wyjdzie Ci dobre parę złotych taniej :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

poczekajmy może z zamówieniem aż poprzednie przyjdzie. ja osobiście chciał bym obejrzeć co zamówiłem zanim zamówię więcej. A jak potem nie będziesz przez dłuższy czas robił to kicha będzie.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

termi pisze:poczekajmy może z zamówieniem aż poprzednie przyjdzie. ja osobiście chciał bym obejrzeć co zamówiłem zanim zamówię więcej. A jak potem nie będziesz przez dłuższy czas robił to kicha będzie.
Już za późno machina ruszyła i nie da się jej zatrzymać, poza tym chcę mieć jak najszybciej resztę oddziału zwykłych Infernali. Lista na lutowe zamówienie jest już otwarta.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

ODPOWIEDZ