Legion of Azgorh

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Re: Legion of Azgorh

Post autor: Cauliflower »

Nie wiem czy docelowo champion miał mieć zwiększonego WS do 5 i do tego możliwość brania bomb i pistola.
Wydaje mi się, że statystyki przekopiwali z ironswornów, zresztą w faqu było o tej zamianie.
Nie wydaje mi się też, że championowi zmniejszali by siłe do 3, tak jak ma ją zmniejszony overseer....

IMO powinno być:
statsy infernala +1 atak i możliwość brania bomb i pistoli
albo
statsy daethmaska i możliwość brania bomb i pistoli

Są chyba w innych armiahc championi, którzy mają zwiększonego WS'a, więc czemu nie. Tragedii nie ma.
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

napisali o zmianie nazwy championa, ale nie o zmiany statystyk. Ja będę nadal grał na 5 Ws i pistolu/naphta bombie.
Dokładnie tragedii nie ma;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie wiem jakiego ab macie ale u mnie czempion corowych wojowników ma zwiększonego o 1 ws i +1 atak za 12 pkt. czyli tak jak powinno być.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

nie widzę tematu dobrego pod moje pytanie.
Ile osób grających CHD się wybiera na Bitwę o Białystok? Ja zamierzam, ktoś jeszcze?
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

też planuje o ile uda mi sie załatwićmagme cannona i iron demona
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
krusk
Chuck Norris
Posty: 545
Lokalizacja: Nikt się nie spodziewa...

Post autor: krusk »

Jakby udało mi się załatwić 3 magma cannony to bym był CHD, jak nie to boch...
Infernal Puppet pisze:Skavenom udaje się 100%, nieudane projekty to sabotaże konkurencji więc się nie liczą :wink: .

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Tutaj wrzucam swój krótki, prymitywny raport z turnieju, który odbył się w Tczewie. 5 miejsce na 16.
Konstruktywna krytyka mile widziana :)

1. 2:18 dla mnie ze Skavenami Gnatozuja(albo Sebola... Umknęła mi ksywka :oops: )
Od początku wiedziałem że będzie trudno. Stormbanner przeciwko mojemu strzelaniu, przewaga liczebna i Abomka. A moimi jedynymi flamingami był Deathshriek Rocket, który nie strzelał ze względu na złe rzuty na Stormbannera. Abomka wbiła się w jedne z moich blunderów od boku i je zjadła, w drugie poszli Sfrenzowani Monkowie, który mimo licznych salw i małej liczebności wyrżnęli drugich Blunderów, którym wcześniej weszło obniżenie Toughnessa. Pozamiatane. Iron Deamon wbił się w Slavów i nawet nie wybił ich do połowy. Moimi jedynymi punktami była ćwiarta za monki. Na stole ustał mi tylko Iron Deamon i Helena. Rakietnica padła o latarki.

2. 15:5 z Dwarfami Crovaxusa
Ustawiłem się heleną za górką. Generał srał jak oszalały z dużej kuźni w warriorów, Helena zdziesiątkowała oddział Warriorów w Scoucie. Zostało ich bodajże pięciu. W wyniku głupoty oddział Hammerersów z BSB i Runesmithem podszedł do moich blunderków, musiał zdawać panikę. Pomimo przerzutu zwiał za stół. Jacek trzy razy strzelał mi w Iron Deamona (który de facto nic nie zrobił przez całą grę ze względu na odległość), trzy razy jedynka na ranienie. W ostatniej turze szarża ostatnich warriorów zdziesiątkowana blunderkami.


3. 20:0 z Wochem Landrycha
Tutaj tak samo jak w pierwszej bitwie. Masa kontra dwa znaczące oddziały. Większość szarżujących Marasów zmniejszałem znacząco, a Warriorów tępiłem Heleną i Szóstką z Metalu. Mag Tzeentcha sam się wysadził. Na stole został z Wochu tylko BSB i Warshrine. Ode mnie nic nie zleciało.


Ogólny wniosek:
Blunderki to świetna jednostka, mam zamiar w nią w przyszłości inwestować.
Rakietnica idealnie nadaje się na piechotę ze wzlędu na swojego S3 Płonącego Dużego Template.
Lore of Metal idealnie komponuje się z Chadecją, a szczególnie 5+ Scaly Skin i +1 do Hita (Blunderki z tym trafiają na 3+).
Iron Deamon nie wiem czy ze względu na moje kiepskie ogranie, kiepskie rzuty czy jednostki przeciwników, bardzo mało robi, a kosztuje bardzo dużo. Gdybym mógł wymieniłbym go na kolejny oddział Blunderów albo Kdaii'a.

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

mówiąc szczerze to prawda, że ciuchcia się nie sprawdza. Ja miałem te same wnioski co Ty z bitew. Blunderski są fajne, chociaż zatrważająco drogie, a szkoła metalu dobrze się spisuje, wyjątkowo;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Bo to ma ruch 2D6, za mało i losowy... To nawet nie dojeżdża do combatu. A jak już dojedzie, to też losową ilość ataków wypłaca... Plus kosztuje sporo. Za tyle to ja mogę mieć mniejszy oddział Blunderków, który na pewno zrobi o wiele wiele więcej ;). Ew. oddział dwuraków.

Imo Iron Deamon jest dobry, ale tylko w określonych warunkach, w innych nic nie robi i staje się łatwymi punktami dla maszyn itd. Po prostu za dużo u niego polega na środowisku w ktorym się walczy. Na następny turniej pokombinuję coś z Destroyerem. Dam znać jak się sprawuje.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Iron Deamon ma 6 ruchu i szarżę na wprost 2d6+6.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Caman
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Caman »

Okej, dzięki za doprecyzowanie z tym boilerem ;).

Tak zastanawiam się też co zrobić z kielichem. Drogi, losowy, można się samemu nim zabić. Co o nim sądzicie?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Danio007 pisze:Okej, dzięki za doprecyzowanie z tym boilerem ;).

Tak zastanawiam się też co zrobić z kielichem. Drogi, losowy, można się samemu nim zabić. Co o nim sądzicie?
Ze 15.03 wychodzi nowy draft euro i prawdopodobnie przytnie kielich więc warto zaczekać do czwartku...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Może TAKI destroyer? :wink:
Obrazek

Obrazek

Cena £35.00

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=P~ Świetny, tylko trzeba by drugi claw dokupić, bo działko jest słabe :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

35funciaków to sporo kasy :). Jak chcesz mieć tańszego kup jakiegoś "mecha" z warmachine - chyba z cryxa były interesujące i sam sie nad nimi zastanawiałem, tudzież ostatecznie przerobić coś z wh40k - dredzio chaośniczy jakiś. W każdym razie - taniej, szybciej.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Hmmm Panowie z 3miasta wspominali, że zakładają sklep internetowy. Znalazłem u nich na facebooku info o mantikorze firmy Raging Heroes a wiem, że ktoś był nią zainteresowany. Ciekawe jaka będzie cena ale ja chłopakom kibicuję (każda własna inicjatywa jest lepsza niż jej brak).

https://www.facebook.com/BattleBear.eu



PS. To nie jest reklama nie znam ich itd. ale życzę powodzenia ;] zwłaszcza, że są użytkownikami tego forum.
Obrazek

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

W jakich konfiguracjach wystawiacie infernali?, tarcza czy 2rak?.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dwurak, a w sumie jak starcza punktów to i tarcza dla osłony :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

tarcza przecież jest zawsze

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Chaos Dwarfs
Hellcannon 0-1
Iron daemon, kdai destroyer and every model with hashut lore count as war machines
chalice of darkness counts as 2 pd
Max 3 out of lore of Hashut, s5 war machine templates, destroyer, iron daemons.
Chalice or Sorcerer Prophet
Flask counts as 3 war machines
Jak sie wam podobaja ograniczenia z ETC?

ODPOWIEDZ