Legion of Azgorh

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Legion of Azgorh

Post autor: Nijlor »

Po namyśle skasowałem stary wątek - w tym można dzielić się spostrzeżeniami na temat AL Legionu. Proszę o niewszczynanie flejmów :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

To ja zacznę od offtopa :mrgreen:

Cieszę się, że w końcu mamy aktywnego moda =D>

powodzenia w sprawowaniu władzy 8)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

:mrgreen: Dzięki :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

nareszcie;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

http://www.chaos-dwarfs.com/forum/showt ... p?tid=9919 info na temat podstawek pod bullcentaury. Większość graczy CHD wybiera 40x40. Poczytajcie sobie

Proszę o niedublowanie postów :)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

no to zacznijmy dywagacje ;)

K'dai Fireborn i Bullcentaury :)

Bullcentaury:
Dokupując im speary i tarcze

mamy monsterki za 50 pkt z 5 S w szarży 2+ Save 5 T 3 W myśle że jest potencjał w takich nawet oddziałach po 3.


Fireborny:
tutaj mamy 55 pkt
ward na 4+ mniet T i W -1 do trafienia Ten test T boli strasznie gdyby miały 5 T to były by ok :P

Co wy myslicie o tych 2 specjalkach?

Bo mimo fajnych maszyn to przydałby sie jakiś CC Ironsworni są drodzy jak na swoje umiejętności, nie mówiąc już o IG które w CC wypada słabo :)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja mimo wszystko postawiłbym na większa przeżywalność - BC wygrywają to porównanie.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Panowie, na jakiej podstawce umieścić ID?? jak dzwonek?? I gdzie jest napisane, że ID staje się WM gdy ma hellbound?? Nigdzie wprost w AL tego nie napisano....
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Nigdzie nie znalazłem takiego zapisku w ALu..
Też się zastanawiałem nad podstawką... rydwanowa wydaje mi się trochę za mała, ale z drugiej strony ID najbardziej do tego pasuje. No i np taki steam tank jest na rydwanowej.
Ja bym spróbował wsadzić go na taką podstawkę, jaką ma Abomka, czyli 60x100mm

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Nijlor pisze:I gdzie jest napisane, że ID staje się WM gdy ma hellbound?? Nigdzie wprost w AL tego nie napisano....
Na CDO gdzie w ogóle pojawiła sie rzokmina na temat hellbound i warmachine, napisali że na stronie 175 książki. Oto dokładnie ten fragment:

Obrazek

Temat z dyskusją na ten temat na CDO znajduje się TUTAJ.
Faktycznie chyba dokonali trochę nadinterpretacji tego zapisu.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Oczywiście, czytałem wcześniej ten fragment, gdyby było inaczej stało by: becames war machine (lub jakoś tak ;) wprost IMO brać i używać :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Jeśli chodzi o iron daemona to jeszcze coś takiego, KramDratta z CDO napisał do WF takie o to pytanie:
KramDratta pisze:Iron Daemon
a. Since it cannot wheel or turn during a ‘charge’, does this mean that when it contacts a unit it does not ‘close the door’ and the unit ‘closes the door instead’. The reason I’m asking this is that the ‘closing of the door’ is specified as a wheel.
b. It can happen that the Iron Daemon is in a position whereby it is in the front arc of a unit, but if it moves straight ahead, it contact only the flank of the unit. Normally this means that the chargers stop 1” away from the enemy and the charge is failed. Does the Iron Daemon follow the normal rule or does the special movement rule over-ride the rules
i odpowiedź:
WF pisze:Hi there.
The intention with the Iron Daemons’ movement with regard to charges is that if it makes contact with an enemy unit then the normal rules apply for combats and the Iron Daemon is allowed to close the door. This is the only time that the model is allowed to wheel. When Charging the Iron Daemon must make contact with the facing of the charged unit that it started in otherwise it counts as a failed charge.

Thanks
Tris Buckroyd
Do tego jak to jest z thunderstomp atakami i grinding atakami ID? Jak walczy z orłem to może zadawać obrażenia tylko od załogi? Bez sensu #-o
Na CDO piszą, że z fajnie byłoby dać w takim razie załodze dwuraki, albo/i dać możliwość daemonsmithowi używać lokomotywy jako mounta.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Panowie...
ja gram że jak trafie ID na gobliny na wilkach to niestety ale CHD tylko biją. Nie wiem czego chcecie...nadinterpretację, że jest to tylko jakby thunderstomp?

Co do sprawy hellbound. Można by jeszcze powiedzieć, że można go tylko na warmachine montować, a z racji iż ID dostał taką możliwość, jest wyjątkiem od cytowanej zasady patrz faq umożliwiające drzewcowi stand and shot do tyłu ale banshe już nie...?(bo brak jest dla niej takiego faq)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

No niestety z pewnymi rzeczami ID ma wtopę i trzeba z tym żyć :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

A tak w ogóle :)
master w Poznaniu będzie na 2000punktów podobno na eurocompie więc chd chyba dozwolone. Nijor ty masz blisko :D

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

A od kiedy CHD są na EU ?? :) Niestety, na master się nie wybieram, tydz. wcześniej za to gram na drużynówce we Włocławku właśnie Legionem i na zasadach poznańskich :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Nijlor pisze:Panowie, na jakiej podstawce umieścić ID?? jak dzwonek??
BINGO :wink:
KramDratta na CDO, odnośnie pytania WF o podstwakę do ID pisze:I had sent them an email & they confirmed that the base is a 60x100 (like the furnace/plague furnace).

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Jesteś niezawodny :) Dzięki :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Dawno nie zaglądałem tutaj ale czy w końcu wyklarowała się wielkość podstawki dla ID ? Do nie dawna była rydwanowa 50x100 a czy teraz jest 100x150 ???

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Patrz powyżej :) W sumie to Unique więc analogicznie do dzwonka :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ