Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Post autor: RedScorpion »

Opis bitwy z perspektywy gracza DE.
duzypawel pisze:Potężne armie stanęły naprzeciwko siebie. Epicko na MAX, mam nadzieję, że jakaś fajna fotka wyszła.

Zaczęło się szczęśliwie dla DE, zacząłem ;), co oszczędziło mi jednej tury strzelania krasnoludzkiej artylerii.
Pełny napór, szczęśliwa faza magii w której Warlocs wbili 4 rany w demona Khadai. NIestety czarodziejki się nie popisały, potęzny artefakt "Chalice of cośtam" mocno utrudnia czarowanie.

W turze krasnoludów spalona szarża rannego Khadai i lawina ostrzału. Straciłem z 60 figurek, rydwan, hydrę, ołtarz Khaina z wiedźm. Jeden z lordów na pegazie ustawiony do szarży na rannego Khadai oblał wszystkie rzuty ochronne ale na szczęście k6 z rakiety zadaje tylko 1 ranę.

Druga tura DE, do walki wciąż za daleko, bo krasnoludzkie szeregi nie palą się do walki, maszyny robią robotę. Napieram i robię trochę błędów nie blokując ruchu drugiego Khadai fastami, przez co ucieka później z zasięgu szarży drugiego lorda na pegazie ( z wardem na ogień) i blokuje potężnym cielskiem hordę moich Executioners.
Chwilę później Khadai szarżuje i w 3 tury morduje 30 Executioners tylko lekko ranny 1-2W.

Magiczka Shadow otwiera Pit of shades z IF pod pociągiem krasnoludów, (inicjatywa 2) ale zdolny maszynista omija otchłań (rzut 1 na k6).
Na prawej flance dwóch lordów DE szlachtuje rannego Khadai , otwierają sobie drogę na flankę.

Kolejne strzelanie krasnoludów, znów ~60 modeli ginie, istna masakra. Drugi Khadai zaczyna mordować Executioners a przed szeregi krasnoludzie wybiega kilku harcowników na wilkach (Khan na wilku), którzy odciągają resztki wiedźm z Hagą już bez kotła (7-8 wiedźm z 30), blokują szarżę przerzedzonych już do około 20 z 36 korsarzy z królową wiedźm Helleborn, a na prawej flance Khan blokuje szarżę oddziału złożonego z dwóch lordów (pogromców Khadaia) i Warlocks.

W turze 3 DE napieram bo próbuję dojść do walki. Executioners walczą z Khadai i dzielnie giną, Generał na pegazie wpada we flankę bull centaurów z Taurukiem a Helleborna atakuje ich od przodu. Harpie, dark riders i wiedźmy próbują wymordować harcujących Khanów. Magia nie robi właściwie nic. A 11 ocalałych halabardników z czarnej gwardii ( z 30 spalonych działem ogniowym i rozstrzelanych przez pociąg) nie mając innej opcji walczy z pociągiem (T7, W8 unbreakable) i o dziwo w pięknej szarży wbijają 4W z 8.

Kolejne strzelanie, ginie dużo ale nie tak masakrycznie jak na początku bo walczymy. Lord krasnoludzki na latającym byku który opuścił bezpieczną pozycję za liniami piechoty szykuje się na szarżę na włóczników z 4lv magiczką shadow.
Khadai morduje Executioners a Generał DE na pegazie i Helleborna kontynuują walkę z bykami, na flankę Helleborn wbija się kontra z ~30 krasnoludów z garłaczami.
Czarna gwardia dużo gorzej niż w fazie szarży, nie robią nic pociągowi i pozostałych 3 ucieka z pola bitwy, resztki wiedźm 3-4 również uciekają. Resztki korsarzy też w odwrocie po oblanej panice(nie powalczą wcale w tej bitwie tchórzliwie uciekając), centrum DE prawie nie istnieje zostały Bolt throwers i włócznie z magiczką walczące z wiekim bykiem dosiadanym przez lorda krasnoludów. Beznadziejna walka bez szans na zwycięstwo.

Na prawej flance giną byki, generał DE odwraca się i morduje Khadai który skońcyzł przed chwilą z Executionersami. Helleborna ginie pod ciosami hordy krasnoludzkich strzelców a rydwan DE ciągnięty przez jaszczury nie wytrzymuje presji i ucieka. Czarodziejka shadow kolejny raz otwiera Pit of shades pod pociągiem, za 2 razem lokomotywa znika pod ziemią, to jej ostatni wyczyn bo za chwilę jej oddział załamie się pod naporem lorda i latającej bestii, i ucieknie.

Druga magiczka i jej obstawa 10x DArk riders otrzymują zmasowany ostrzał artylerii, giną wszyscy oprócz jednego jeźdźca. Warlocks giną z 10 zostaje 2, oczywiście za sprawą artylerii. Ginie dwóch lordów, morderców Khadai (artyleria i magia) a Rycerze na Cold Ones nie dają rady kolumnie krasnoludzkiej piechoty i giną zadeptani.

Ogólna masakra po stronie DE, dwa bloki krasnoludów nawet nie walczyły, robotę zrobiły maszyny, demony, Hellcannons i magia. Krasnoludy tracą 3 z 7 maszyn, oba demony Khadai, harcowników, duży oddział byków z Taurukiem.

Mogłem trochę pokręcić chronologię, ale mniej więcej biliśmy się tak jak powyżej.
Solidne zwycięstwo krasnoludów 15:5.

Krasnoludzki gun line robi robotę a kontra z Khadai i prawie niezniszczalnych pociągów jest ciężka do odparcia, właściwie udział Lordów konieczny.
Kostki też sporo śmiesznych sytuacji wygenerowały np 4 hity na scaterce z artylerii ale 3 gały na przebicie pod rząd uratowały dupę mojego generała na pegazie hehe
na 6500 widać epickość w końcu :D, tajne rozstawienie z przegrodą jest super.

Fajna bitwa, dzięki za grę Belial :), daj jakieś fotki.
Poniżej kilka słów ode mnie i kilka zdjęć.
Bardzo fajny opis, oddaje przebieg bitwy. Kości były tym razem zdecydowanie po mojej stronie szczególnie w fazach magii i trafiania z maszyn. Zabicie kotła pierwszym strzałem było głupie, nie spodziewałem się tego i aż zrobiło mi się wtedy przykro, miałem ochotę zabić hagę a nie kocioł :oops:

Pierwsza tura po ruchach DE (środek i prawa flanka krasnoludów)
Obrazek

Środek i kawałek lewej flanki
Obrazek

Szerszy obraz, po lewej widać nogę drugiego khadaia (tego co zebrał 4 rany z doombolta)
Obrazek

Po pierwszej turze strzelania Chadecji (nie ma już kotła, hydry, rydwanu i z czarnej gwardii została połowa)
Obrazek

Zbliżenia
Obrazek

Po drugiej turze DE (nie ma już khadaia na lewej flance)
Obrazek

Ostatnie zdjęcie - 2 lub 3 tura - potem niestety znowu zapomniałem robić
Obrazek

Paweł ja również bardzo dziękuję za bitwę, sorki za ilość hitów przy strzelaniu ;) Wielkie bitwy to jest pełna esencja Warhammera bez dwóch zdań. Za tydzień kolejna potyczka, tym razem moje DE zmierzą się z hordami zielonoskórych na 7000 punktów i zasady End of Times.

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Super armia =D> =D> =D>
miło popatrzeć :mrgreen:

Raport z bitwy też miło się czytało i ogladało, wielkie dzięki.

ODPOWIEDZ