Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Post autor: Nijlor »

Temat zakładam dla relacji z bitew i turniejów.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

I po dzisiejszym turnieju na 2012 pkt grałem czymś takim:

Sorcerer - Prophet 425pkt
- 4lvl Lore of Hashut
- Arabyan Carpet
- Talisman of Preservation
- Charmed Shield
- Blood of Hashut
- pistol
Daemonsmith Sorcerer 150pkt
- Chalice of Blood and Darkness
-pistol

19x Chaos Dwarf Infernal Guard 323pkt
- Fireglaives
- Deathmask

10x Chaos Dwarf Infernal Guard 170pkt
- Fireglaives

2x Deathsrieker Rocket Launcher 200pkt

Iron Daemon War Engine 310pkt
- Hellbound

Dreadquake Mortar 215pkt
- Slave Ogre

Hellcannon 205pkt

2012/2012

1 Bitwa HE
Mag z książką z lorem Death'a, 30 WL z szmatą +d3 power dice, 25 łuków, 25 spearów, 2x orzeł, 6DP, Mały mag shadow, BSB.

On zaczął pitka w ID i do piachu, nic nie zrobił... DP zatrzymałem Stormem by się nie przejechali po maszynkach i powoli rozstrzelałem. Wybiłem wszystko po za 2 spearami 12 WL i bohaterami którzy się chowali za impasem i rzucali mi słoneczka po armii. 11-9 dla HE

2 Bitwa DE
Czarka 2lvl fire, Czarka 3lvl death, 2x20 kusz, 10 kusz, 2x hydra, 2x 5 harpii, pedant na koniu, bsb na pegazie.

Ja zacząłem. Mortar w hydre zadał 2 rany rakietka poprawiła i hydra do piachu harpie obok nie zdały ld i uciekły, hellka w 20 kuszników bodajże 8 trupów, Storm wszedł na 20 kusz. Przeciwnik poleciał pedantem i bsbkiem do przodu jednakże ostrzał z infernali nic nie dał. Moja 2 Prophet i ID wbili się w pedantowca ID zadał 1 rane z impactów 3x chaos dwarfy z góry również zadały ranę i blood of hashut dokończył dzieło. Mortar trafił w 20 kusz i je spanikował, hellka nie zdała ld pobiegła do przodu, rakietki trafiły ale zabiły może 2 modele... Jego Bsb wbija się w rakietke, kusze się zbierają. W swojej 3 Prophet poleciał do przodu rzucił flamesy i wybił oddział, ID wbił się w to co zostało z kusz i rozjechał. Hellka i CHD obróciły się w stronę bsb. W tym momencie przeciwnik się poddał 20 - 0 dla mnie. Na stole zostało mu 2x czarka i 10 kusz, bsb i hydra. Ja straciłem 1 rakietkę i z 6 CHD. W następnej turze Prophet zestrzeliłby hydre, ID wbiły się w czarkę, a hellka i duży oddział CHD w bsbka.

3 Bitwa Ogry
6 Maneaterów sniper poison, BSB z przekierowaniem czaru na 2+, duży mag, 10 ironów, iron blaster, 4 ogry na kocurach, jeden kotek

Ja zacząłem. Poszły flamesy w maneaterów przeżył 1, hellka w ironów 3 trupy, mortar w kawalerie 1 trup, rakietka w kawalerie 1 trup, rakietka w iron blastera zniszczony. On podchodzi do przodu. Moja 2, rakietka w maneatera trup, mortar w irony 5-6 trupów, hellka w kawalerie 1 trup, ID wbija się w kawalerie wypłaca 8 impactów i do piachu. Szarżują na niego 2 Irony i 2 bohaterów reakcja strzelam i kolejny 1 Iron pada. W jego turze mag czaruję i się wsysa, CHD ubijają z ID ostatniego irona pozostał sam bsb który dostał szarże propheta i dużych infernali. 20-0 gra trwała 15min.

Dało mi to 2 miejsce na 14 graczy. Wygrał WoCh na chosenach :lol2:

Ogólnie z rozpy jestem zadowolony spisała się tak jak chciałem, jedynie nie wiem wciąż co z ID z działkami czy bez nie miałem okazji strzelać więc to jeszcze do testów :(
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Haha brawo =D> Rozpę miałeś bardzo fajną, ja jedynie obciąłbym coś magowi, żeby móc wrzucić Skullcrackera na ID.
Żałuję jedynie, że nie mogłem obejrzeć wszystkich bitew, a jedynie dużą część pierwszej ;) Zwarzywienie DP było piękne.
Sam kibicowałem Xierowi (i jego Chd :mrgreen: ), żałuję, że nie widziałem potyczki z Ogrami Seviego.

Jak dobrze pójdzie to na następnym turnieju w Krk będzie już dwóch graczy Chadeków ;)

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Dzięki :wink: Nie ma co wywalić :mrgreen: Wszystko dobrze działa i się przydało tego ID trzeba przetestować jeszcze. Z Sevim beka była ja rzucam kośćmi on nie ogarnia co się dzieje później muszę mu robić replay :mrgreen: Jak trafimy na jakieś monstery, Ogry itp mamy autowina taką rozpą On nie miał co zrobić :(
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

No to prawda :D Z tego co widziałem, Kosa też niezbyt ogarniał co mu masakruje i panikuje szeregi ;)
Multi woundy na ograch baaardzo bolą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Tylko te glewie lipę robią tak myślę. Lepiej zamiast nich dać więcej modeli w unit.
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Glewie mają problem z trafianiem, ale one mnie najbardziej przekonują ew gołe infernale
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

glewie są fajne do zabijania śmiecia ewentualnie dobijania resztek oddziałów ale po za tym raczej są słabe

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Na zabijanie śmiecia sa za drogie. Lepiej wystawić 20 śmieciohobów z łukami :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Gratulacje i dzięki za relacje :)
Loizok, Xier... dwoch graczy turniejowych, czy to oznacza, że Krakow krasiami chaosu stoi? :mrgreen:

Btw. Wkleilibyscie jakies foty swoich armii :)

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

No ja mam 2 armie Demony (grało się w 40k hehe) i CHD. Zdjęcia będę wrzucał dopiero jak pomaluje całą armie narazie tylko skonwertowana, a i tak dużo rzeczy brakuje - pozostało ulepić jeszcze 5 byczków, małe k'daii, magma cannona, giganta, ironswornów i taurusy. Na następnym turnieju będę testował rozpe na offens :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Tak! Coraz więcej wyznawców Hashuta w Krakowie :D
Ja po sesji wrzucę armię :) Na razie nie ruszyłem nic, jeśli chodzi o malowanie. Na szczęście konwersje już za mną i udało mi się poskładać rakietnice, magma cannona, moździerz, wózek i destroyera. Reszta to standardowe big haty od GW.
Wymyśliłem sobie zrobienie k'dai z killer kanów i teraz męczę się nad konwertowaniem ich...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Szczytna idea :) Ja mam z modeli polskiej firmy Kromlech, są mniejsze od killa kanów i spokojnie wchodzą na 40 mm.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6a ... 3fa28.html
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

=D> Świetne. Nie wiedziałem o takich :) Jakoś zmieściłem na 40mm, ale było ciężko ;)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Xier - nielegalna rozpa - miałeś 493 w corach.. Chyba że źle coś podsumowałeś....?

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Dodaj koszt championa 12pkt :wink:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Jeśli tak to pasuje :)

Chyba powoli przekonuję się do Fireglaives... :)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

ID robi s&s ??? I jak helka jednym strzałem zabiła 3 ogry ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Właśnie ponoć robi i dla mnie to jedyny argument nie ładowania skullcrakera... na przeciwnika działa psychologicznie i nawet takim orzełkiem zanim zaszarżuję zastanowi się .... :)
Mało tego ponoć ID strzela po odpaleniu "boilera" wiem że opieranie taktyki na losowości jest troszkę bez sensu ale można wyciągnąć dzięki temu ruch 12-18 cali.

Mnie natomiast zastanawia inna kwestią - czy ID strzela po marszu.... ? jak zwykły strzelacz nie powinien ale cholera wie jak to jest w jego przypadku... wie ktoś ?

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Grolshek pisze:ID robi s&s ??? I jak helka jednym strzałem zabiła 3 ogry ?
Jeśli ogry miały 3 szeregi to przy dobrych rzutach jest to możliwe.
Bardziej zastanawiające jest jak mortar zabił 5-6 ogrów.

ODPOWIEDZ