Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
termi
Chuck Norris
Posty: 620

Re: Nasze wyniki - sukcesy i porażki.

Post autor: termi »

ja niestety mam zjazd sesyjny akurat jak jest bazyl :(

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Pracuję w weekend :( A armia na razie to wstyd na mastera... Lammasu dopiero zamówiony reszta figurek praktycznie wipy...
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

To po co było tyle płaczu? kłótni? skoro żaden z tych którzy krzyczeli najgłośniej nie jedzie? Termi zjazd zjazdem, ale Twoja armia na mastera też się nie nadaje ;)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Orcus pisze:To po co było tyle płaczu? kłótni? skoro żaden z tych którzy krzyczeli najgłośniej nie jedzie? Termi zjazd zjazdem, ale Twoja armia na mastera też się nie nadaje ;)
Orcus poczekaj, jeszcze kilka osób Cię zaskoczy swoją Chadecją, myślę że za jakieś 2-3 miesiące kilka osób będzie mogło się pochwalić zajebistą armią Chaos Dwarfów :wink:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Oj Karlito chyba dostałeś gigantyczne zamówienia na figsy FW skoro tak mówisz :P

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Może nie gigantyczne ale trochę modeli z FW będzie można zobaczyć na stołach za jakiś czas. Ja sam mam już Death Shriekera, dwa klocuszki Infernali + kilku Herosów, zamówionych lub w trakcie malowania :)
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

No to czekamy na obiecane fotki :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Ja mógłbym zagrać,a le brakuje mi ID i KD pomalowanych :( Może na Biały się rzucę ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Orcus
Chuck Norris
Posty: 386
Lokalizacja: Wrocław / The Gamblers

Post autor: Orcus »

Karlito pisze:
Orcus pisze:To po co było tyle płaczu? kłótni? skoro żaden z tych którzy krzyczeli najgłośniej nie jedzie? Termi zjazd zjazdem, ale Twoja armia na mastera też się nie nadaje ;)
Orcus poczekaj, jeszcze kilka osób Cię zaskoczy swoją Chadecją, myślę że za jakieś 2-3 miesiące kilka osób będzie mogło się pochwalić zajebistą armią Chaos Dwarfów :wink:


Myślę że 4 lat zbierania oryginalnych modeli też robi swoje i jakbyś zobaczył moją kolekcje to mogłaby Cie zaskoczyć ;) aktualnie szukam perełek ;) których mi brakuje ;)

Dla mnie poprostu bezsensowne jest to że ktoś się kłóci a potem nie korzysta... Ja żeby jechać na bazyla nie posiadam tak jak Nijlor K'dai i Iron Demonów, choć jest myk żeby zagrać bez K'dai, a dwa mam za daleko ;) więc sie nie kłóciłem ;)
Strategikon 2010:
Gasior pisze: najlepszy tekst opisujacy rowniez bardzo przyjemna bitwe z Dimitrim i Tomkiem powiedział fisch - "czułem się jakbym grał w warhammera a oni w 40k. Ja na nich z łukiem i mieczem a oni z bolterów i jakiś dział"

:D

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

skoro mam być jedynym wyznawcą Haskuta na turnieju to życzcie mi powodzenia:). Postaram się nie pogrążyć naszej armii w niesławie;).
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Never pisze:skoro mam być jedynym wyznawcą Haskuta na turnieju to życzcie mi powodzenia:). Postaram się nie pogrążyć naszej armii w niesławie;).
Zajmij jak najgorsze miejsce żeby nam armię jak najmniej pocięli :wink: :mrgreen:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Orcus pisze:
Karlito pisze:
Orcus pisze:To po co było tyle płaczu? kłótni? skoro żaden z tych którzy krzyczeli najgłośniej nie jedzie? Termi zjazd zjazdem, ale Twoja armia na mastera też się nie nadaje ;)
Orcus poczekaj, jeszcze kilka osób Cię zaskoczy swoją Chadecją, myślę że za jakieś 2-3 miesiące kilka osób będzie mogło się pochwalić zajebistą armią Chaos Dwarfów :wink:


Myślę że 4 lat zbierania oryginalnych modeli też robi swoje i jakbyś zobaczył moją kolekcje to mogłaby Cie zaskoczyć ;) aktualnie szukam perełek ;) których mi brakuje ;)

Dla mnie poprostu bezsensowne jest to że ktoś się kłóci a potem nie korzysta... Ja żeby jechać na bazyla nie posiadam tak jak Nijlor K'dai i Iron Demonów, choć jest myk żeby zagrać bez K'dai, a dwa mam za daleko ;) więc sie nie kłóciłem ;)
Nie zainwestuję takiej jak dla mnie ogromnej ilości kasy w armię na półeczkę... Aż takim klimaciarzem to ja nie jestem... Będzie euro, będę wiedział że można armię wysłać do malarza... Odezwij się w sprawie lordów plisss... [-o<
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

chciałem bardzo pojechać ale kupno z ebaya całej armii chadeków nie pozwoliło mi jeszcze na wyjazd na Mastera.
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

termi
Chuck Norris
Posty: 620

Post autor: termi »

Orcus pisze:To po co było tyle płaczu? kłótni? skoro żaden z tych którzy krzyczeli najgłośniej nie jedzie? Termi zjazd zjazdem, ale Twoja armia na mastera też się nie nadaje ;)
kadaj juz prawie pomalowany musiał bym dać jeszcze do pomalowania iron demona i magmacannony i spokojnie mógł bym jechać a ja nie kłóciłem się o bazyla tylko o najbliższe 6 miesięcy a to jest różnica

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Fajnie było Cię Grolschek spotkać, jutro po wszystkich meczach powiem jak moja chadecja się spisywała myślę, ze uwagi będą przydatne.

Na razie grałem z:
Moje wyniki od lewej
1. Dwarfy -> 9:11
2. Orki i Gobliny -> 9:11
3. Bretonia -> 8:12
4. Ogry -> 5:15
5. Woch -> 20:0
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, o 08:00 przez Never, łącznie zmieniany 2 razy.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jak już na turnieju powiedziałem. Tak trzymaj z wynikami :wink:
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Gratulacje :mrgreen:
Pokusisz się o jakąs dłuższą relację? ;)
Ktorą rozpiską grałes? Jakie wrażenia/przemyslenia po turniejowym chrzcie nowej chadecji? :)

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Postawienie armii CHD na stole wywołało taką reakcję na turnieju:
WRÓCILIŚMY!
Obrazek





Moje wyniki od lewej
1. Dwarfy -> 9:11
2. Orki i Gobliny -> 9:11
3. Bretonia -> 8:12
4. Ogry -> 5:15
5. Woch -> 20:0

Rozpiska:
W armii wystawiłem:

Troszeczkę przy-kasowałem, aby było bardziej czytelnie

2400 Pts - Chaos Dwarfs Roster

1 Sorcerer-Prophet, 340 pts (Contempt; Deamonsmith; General; Infernal Engineer; Relentless; Resolute; Sorcerer's Curse; Level 4 Upgrade; Hand Weapon; Blackshard Armor; Darkforge Weapon; Immune to Psychology) <- szkoła metalu
1 Dispel Scroll
1 Opal Amulet

1 Daemonsmith Sorcerer, 130 pts ( Deamonsmith; Infernal Engineer; Level 2 Upgrade; Ensorcelled Hand Weapon; Blackshard Armor; Immune to Psychology) <- szkoła deatha

1 Infernal Castellan (Battle Standard Bearer), 155 pts ( Hand Weapon; Blackshard Armor; Battle Standard Bearer; Stubborn)
1 Sword of Striking
1 Enchanted Shield
1 Luckstone

22 Chaos Dwarf Infernal Guard, 426 pts Musician Mus; Standard Bearer Std; Hand Weapon; Hailshot Blunderbuss; Blackshard Armor; Shield)
1 Banner of Eternal Flame

22 Chaos Dwarf Infernal Guard, 416 pts (Contempt; Relentless; Resolute; Musician Mus; Standard Bearer Std; Hand Weapon; Hailshot Blunderbuss; Blackshard Armor; Shield)

1 Deathshrieker Death Rocket, 100 pts
3 Chaos Dwarf Crew (Hand Weapon; Heavy Armour)

1 Deathshrieker Death Rocket, 100 pts
3 Chaos Dwarf Crew (Hand Weapon; Heavy Armour)

1 Iron Daemon War Engine, 310 pts (Demolition; Hellbound; Lumbering and Unstoppable; Steam Cannonade; Causes Fear; Causes Terror; Impact Hits; Large Target; Unbreakable)
3 Chaos Dwarf Engine Crew (Hand Weapon; Heavy Armour)

1 Hellcannon, 205 pts (Contempt; Relentless; Resolute; Causes Terror; Large Target; Unbreakable)
3 Chaos Dwarf Crew (Hand Weapon; Heavy Armour)

1 Dreadquake Mortar, 215 pts (Contempt; Relentless; Resolute)
3 Chaos Dwarf Crew (Hand Weapon; Heavy Armour)
1 Slave Ogre Crewman (Hand Weapon)

COACH

Bitwa I:

Walczyłem z naszymi znienawidzonymi braćmi i przynajmniej nie poniosłem porażki xD.

On miał standard 2 działa, kowadło i dwie klopy. Hamków 30, i dwie 30 warriorów z great weaponem. Rerolki na strzelaniu lepsze niż ja miałem z magów;(. aha i dwie 5 mainsów

Mimo zaczynania przekonałem się, że krasnoludy mają lepsze strzelanie. Moje strzelanie w 1 turze ściągnęło z helki 11 warriorów i wbiłem 2 rany z rakiet w armatę xD.

Potem strzelały krasnoludy, ściągnęły mi dreadquake mortara z 2 armat. Dzięki temu, że za górą schowałem iron deamona ciuchcia była bezpieczna.

W drugiej turze był swoisty impas. Kowadło spowolniło mi ciuchcię. Więc postanowiłem ją nadal chować za wzgórzem i nie ruszać się społowionym boilerem. Ja z strzelania wywołałem dwie paniki, ale krasnoludy to twarde chłopaki, więc niestety ale... nie uciekły.
Po turze krasnoludów miałem na plecach mainerów. Mój lord postanowił bronić klopy i rozpętał jedną hołotę.

3 Tura okazała się kluczowa.
Ponieważ krasnoludy nie chciały do mnie iść, więc
W mojej turze postanowiłem na maksa ruszyć boiler i dwa oddziały blundów, które chowałem do tej pory za wzgórzami. Została mi 1 helka i 1 rakieta.
Minerzy w szarżowali mi w lorda, który stał do nich plecami... Mimo tyłka zdał morale na własne 7. (tył i szarża). Rzucenie sobie scale scina na 5+ przypłaciłem +1 do T:D. 1 wniosek: Jakiś ward na głównym magu koniecznie, opal amulet ochronił mnie z 4 ran na 5 bitew!

Tura krasnoludów:
Kluczowe było wysadzenie kowadła, dumny runelord uznał, że to skaza dla niego spowalniać naszego kołowca i popełnił sepuku w miscaście. Armaty i klopy ostrzelały ID i zadały 7 ran...

w 4 rundzie mój id nie dobił do armaty, (zabrakło 1 cala), ale ostrzelał i zdjął armatę za 140 pkt. Blundy do przodu

maga zapomniałem obrócić do przeciwnika z testu morale tak aby był przodem do minerów. Niestety w ten sposób nie zdał morale i padł. Uciekł na 10 cali, ale minerzy widocznie również mieli bustwa w nogach i zgonili. Nauka na przyszłość, zawsze odwracać po 1 turze walki swoje oddziały.

krasnoludy utłukły mi ID w walce wręcz szarżą od boku i w walce wręcz zdjęli kolejną rakietę. Ja zdołałem społowić regiment 1 warriorów.

Ogólnie duże placki to najlepsza rzecz na świecie. z s 3 zabijałem krasnoludzkich warriorów po 10^^. Niestety mimo rerolek tylko 2 hity (ogólnie) na całą bitwę. Samonaprowadzanie się przydało;). Helka trafiła tylko raz... spudłowała a potem nie zdała morale z rerolką, a potem nie miała do czego strzelać, bo wszystko było już w combacie.

Wniosek: Na pojedynku strzelecim z dwarfami jesteśmy za słabi. Głównie z powodu armat, które są niezwykle celne, a nasze maszynki jedynie na HIT są dobre. W dodatku oni mają na każdej maszynie rerolę, my nie...
Przydałaby się jakaś ochrona dla maszyn, chociaż miałem lorda, błąd popełniłem że blundami poleciałem do przodu zamiast pomóc czarodziejowi, myślałem że da radę z 6 T. Może jakieś śmieciowe hoby? Chociaż punktów nie było... Ale w tej bitwie by się nie przydały, lord przegrał z powodu mojego błędu i tyle.

wynik: 9 dla mnie 11 dla wroga. Wysadzenie kowadło zrównało się punktowo z pechową śmiercią mojego lorda...
Bitwa miała niesamowity fabularny klimat. Chaos Dwarf vs Dwarf. Zawiodłem haskuta i nie rozgromiłem wroga.
---
Orki i Gobliny

2 małe komentarze dla zobrazowania sytuacji;)

Orks mmm it smells good for my metal magic!
[raczej się uśmiecham, wiem w co się pakowałem biorąc metal, w grę wchodziły jedynie augmenty]

- Generale otoczyli nas!
- To nam nie uciekną!

Wynik byłby inny gdyby nie to, że przez 5 bitwy tur nie miałem na maszynach ani 1 HITA... a rzut na kości zawsze 10 na artyleryjce. Have fun...

Dlatego musiałem sobie radzić inaczej...

Orki miały standart. 35 savage z szamanem wysoko poziomowym. Dwie hordy (nocych) goboli i ucznikow 3 fanoli. Hmm 4 trole, 5 wilków, dwa rydwany orkowe i żuke. Dobrym mykiem było danie lorda orkowego z morale 9 na flance i BSB. 2 doom divery, 2 szamanów nocnych (zdjęcli mi z 1 goblińskiej rakietnicę jedną).
Najgorsze były dwa manglery.-> Niestety testy morale z deatha nie wchodziły mi i były umiejętnie kontrowane, a bez hita na maszynach musiały mi wpaść w armię. Ale ustałem i zacisnąłem tylko mocniej zęby.

Uwierzcie raczej ciężkie do spanikowania nietrafiającymi maszynami ( może po za rakietnicami, które jakoś się naprowadzały)

Tutaj blunderki przestraszyły przeciwnika. Jego mina po tym jak 60 hitów odpaliło w 5 wilczarzy była bezcenna. Dlatego zachowywał się dosyć ostrożnie i nie pozwolił mi na więcej niż łącznie 3 salwy

W jednych infernali wpadł najpierw mangler, potem 2 rydwany i prawdziwy norweski troll odginacz. Przeżyło chyba 3 i castellan, który wytrzymał cały combat i walczył do końca bitwy z rydwanem i trollem.

2 tury combatu

Drugie infernale przyjęły mężnie 3 fanoli / mangler zabił coacha. Potem szarża od jenerała armii orków i jego nocników.

Kroił mnie 2 rundy combatu.

Nie chciałem dopuścić savagów do mojej armii. Ich naprawdę nie potrzebowałem, inaczej miałbym maskę w plecy.
Dlatego umiejętnie wpadłem ciuchcą w ich hordę. Potrzebowali 4 tur combatu na rozkręcenie, ciucha ubiła łącznie! 6 modeli...

6 tura koniec. Dzięki magii metalu i +1 do Hita (niestety nie wylosowałem scale armour na 5+), bezlitośnie społowiłem oddziały gobosów swoimi blunderkami. Zabiłem 2 rydwany i manglera + trolla i żuka.

Wniosek: Blunderki to dobre wojsko, które jest zdolne do ostrzelania i zadania dość potężnych strat. W tej bitwie nie mieli rerolek na woundy bo doom divery się o to postarały. Niestety całą robotę musieli odwalić oni. A przyjęcie na szeregi infernali łącznie 7 d 6 imactów z siłą 5 i 6 może zaboleć każdego. Nie licząc późniejszej walki wręcz.

Dlatego inwestowanie w artylerię jest dość ryzykowne. Mimo rerolek możesz nie trafiać tak jak ja przez 5 tur. I trzeba zainwestować w mocne nerwy. Ciuchcia padła po raz drugi. Artylerię utrzymałem. Hellcannon zjadł żuke w combacie.

reszta jak wrócę z uczelni + kolejny ranek
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Never - świetny raport !, prosimy o kolejne opisy bitew.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Mówiłem że moja rospa zerojedynkowa lepsza :wink: Maszynki maszynkami ale latawiec z magią i mocna kontra to podstawa moim skromnym zdaniem... Z tym że ja przeciwko krasiom i imperium mam 0-20 na starcie :?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

ODPOWIEDZ