Początki

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

Zablokowany
Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Nehan pisze:nie możesz strzelać przez swoich;
blundy działają na wszystko w swoim zasięgu, czyli w pierwszym przypadku dostają wszyscy
Aha czyli jak mam przed sobą klocek moich ludzi i klocek wroga to w ogóle nie moge strzelać , czy moge ale moi nie dostaną ?

Czytając army list , to ChD jest naprawdę fajną armią . NIe sądziłem , wcześniej , że mogą być tacy super :D

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

nie możesz.

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

jesli zdecydujesz sie na strzal to dostaja wszyscy w "fire zone" (twoi i przeciwnicy)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

A jakie preferujecie ustawienia strzelców ? dwa rzędy po czterech czy 2 po 6 ? Wiem , że zależy dużo od terenów , ale chciałbym wiedzieć jakie ustawienie jest najbardziej uniwersalne . A co powiecie nad 12 strzelcami w trzech szeregach po 4 ? Opłaca się ? Siła 5 kusi , no ale pole rażenia jest dość małe , lecz czasem opłaca się tak wystawiać między klockami hordowymi (hobgoblinów na przykład )

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

_SkaVen_ pisze: A co powiecie nad 12 strzelcami w trzech szeregach po 4 ?
musi byc 5 w szeregu ... inaczej nie bedzie bonusu +1 do sily za kazdy szerg

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Czy Czarne orki w armii ChD nie mają zasady zbrojne po żeby ?? !!! bo w army builderze nie ma wzmianki o tej zasadzie .
zasada po polsku trzesigrunta jest dla mnie nie zrozumiana . Od środka wybuchu (wzornika) 2K6 " wszystkie oddziały ruszają się o połowę swego ruchu i nie mogą strzelac / Czyli w nastepnej turze mego przeciwnika te jednostki nie mogą strzelać tak? A jak jest z szarżą? jezeli dzieki temu ruchu jednostka np: elfów wbije się w moich hobgoblinów to uważa się to za szarżę?

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Czy zasady Bykocentaurów z tej strony ( http://www.earthshaker.homepages.pl/chaos_dwarfs_pl.pdf ) są właściwe i obowiązujące ?
Jak robić te brody z green stafu ? Bo ja nie wiem , a chciałbym zrobić . I te czapki , wrrr to dopiero roboty. CO polecacie kupic na poczatek ? i ile tego green stafu? I po ile on chodzi ?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

musi byc 5 w szeregu ... inaczej nie bedzie bonusu +1 do sily za kazdy szerg
Siła rośnie od 4 na szereg. Ja itak wystawiam zawsze po 5 w szeregu bo jak oni mogą w coś strzelać to znaczy że blisko jest walka :wink: a +2 za szeregi to dobra rzecz. Wystawiam zwykle 15 sztandar, muzyk, lub 14 jak brakuje pktów.
Czy Czarne orki w armii ChD nie mają zasady zbrojne po żeby ??
Tak, wszystkie orki i gobliny w armii ChD mają zasady jak ich nowe odpowiedniki w 7ed. booku do O&G. Animozje też mają nową.
zasada po polsku trzesigrunta jest dla mnie nie zrozumiana
Wali jak katapulta (S4/8, mały wzornik) rzucasz 2k6 i mierzysz tyle cali od środa. Jednostki które sięgnie ta strefa mają połowę ruchu i nie mogą strzelać. Działa to zdaje się od tego momentu w którym walnąłeś tym do końca tury przeciwnika. Szarże też mają społowioną, poprostu tak jakby na ture mieli w statystykach o połowe mniej ruchu.
Czy zasady Bykocentaurów z tej strony.....są właściwe i obowiązujące ?
Tak, są jeszcze uściślenia różne, ale ogólnie to te zasady obowiązują.

Co do konwersji to tutaj masz trochę poradników: http://www.chaosdwarf.com/phpbb2/viewtopic.php?t=10655
GS to ok. 24zł

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

kurcze wydawalo mi sie ze w 7 ed musi byc 5 ... sorki za pomylke

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Też tak myślałem :wink: ale na nasze szczęście* jest od 4 w ranku

*- wolałbym nie mieć tego szczęścia ale mieć booka w 7ed :P

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Treevill pisze:jesli zdecydujesz sie na strzal to dostaja wszyscy w "fire zone" (twoi i przeciwnicy)
bzdura... jesli w fire zonie znajda sie twoje modele to wcale strzelic nie mozesz....

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

w AB z 5 ed napisane jest ze Blusberbussi strzelaja do wszystkich
a w Ravening Hordes napisane jest "Any models within this is a potential target and is hit on a 4+"

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

ale jest tez napisane w RB ze nie mozna strzelac po swoich, tylko skaveny moga...

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

DawiZharr gdyby tak było jak mówisz to byśmy mieli przesrane . Podlatuje coś pod nas , a my go strzelić nie możemy bo stoją nasi?? nieeee to nie ma sensu , wydaje mi się , że nasi tez oberwą .

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

_SkaVen_ pisze:DawiZharr gdyby tak było jak mówisz to byśmy mieli przesrane .
nie... tak wlasnie jest jak mowie... i wcale ChD nie maja przesrane, przeciez Blunderbussy moga sie ruszyc zeby strzelic, poza tym jak ktos umie grac to umie zrobic miejsce dla strzalu, mi to wychodzi... tylko skaveny moga strzelac po swoich i do walki.
_SkaVen_ pisze:Podlatuje coś pod nas , a my go strzelić nie możemy bo stoją nasi??
eee? czy ja dobrze zrozumialem ze ty chcesz z blunderbussow do lataczy strzelac? to nie jest najlepszy pomysl... to jest jednostka do niszczenia piechoty...
_SkaVen_ pisze:nieeee to nie ma sensu , wydaje mi się , że nasi tez oberwą .
wydawac ci sie moze, ale jest tak jak mowie, ale jak chcesz tak grac to graj, potem dostaniesz worst playa za cziterstwo :P sedziowie na turniejach mowia dokladnie to co ja, przynajmniej tam gdzie bywam.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

aha więc jak mówisz to musi tak być . A co do lataczy , ty a jak podleci ci pod nos z 4 fell baty , to co ? nie strzeliłbyś ?

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Jest nawet w oficjalnym ChaDekowym FAQ uściślone że jak w fire zone są nasi to nie możemy strzelać.
Jak podlecą 4 fell baty to pewnie znaczy że zaraz nam będą chciały zjeść maszynki :P jak nie możesz zrobić nic lepszego to strzelaj, ale już lepiej chyba zaszarżować (o ile nie ma w pobliżu wampira co je dowskrzesza).

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

jak widze 4 fellbaty to wypalam do nich z 6 bolcow hobgoblinskich xD poza tym 4 fellbatom zadasz max 4W a statystycznie 1-2 wiec zabijesz w najlepszym wypadku 2 z 4... te 2 nadal beda bez problemu zjadac maszyny wiec strzelanie z blunderow do nich imo mija sie z celem...

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Piotr3K pisze:Jest nawet w oficjalnym ChaDekowym FAQ uściślone że jak w fire zone są nasi to nie możemy strzelać
no to pieknie ... jakis debil piszacy ten Faq zabil caly klimat CD ... niech sie wali na ryj i niech do konca zycia pracuje w kopalni z goblinami

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Skąd bierzecie głowy Wojowników Chaosu? Bo tu
http://bitspudlo.com/articles/o_sklepie
nie ma już ,a na allegro sporadycznie. Może te z WH40000, co myślicie?
A tak swoją drogą, czy CHD mają 4 kostki rozproszenia, jak "zwykłe" krasnale?

Zablokowany