kilka pytań o Chaos Dwarfy

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

kilka pytań o Chaos Dwarfy

Post autor: GreatTaurus »

witam, przebrnąłem przez listę armii, przez FAQ, przez FAQ Direwolfa, jak i też przez Uściślenia Sędziowskie (z lipca 2007). Nasunęło mi się po drodze kilka pytań:

1. Blunderbussy: Czy mogę wystawić oddział powiedzmy 20 strzelców, i rozstawić ich na zasadzie: pierwszy rank - 10 strzelców, drugi i trzeci rank - po 5? I czy w związku z powyższym dostanę bonus do siły strzału? "Ranks count if at least 4 wide." - powołując się na to uznaję, że tak. Proszę o ewentualne potwierdzenie lub zaprzeczenie, wraz z podaniem powodu.

2. Blunderbussy: "A single character in the front rank will not effect the unit's fire" - Czy oznacza to, że:
a) model pojedynczy nie będzie przeszkadzał nam w strzelaniu i można normalnie walić?
b) prócz modela pojedynczego potrzebna nam w pierwszym ranku jeszcze wymagana liczba modeli rank & file (4)?

3. Gauntlets of Bazhrakk the Cruel (enchanted item): Jeśli wyrzuciłem 1 to hit, a w base contact nie mam żadnego friendly model, ani nie jestem mounted, to sam obrywam? Czy po prostu nic się nie dzieje? [btw: nie czaję sensu tego przedmiotu, słaby jak diabli...]

4. Chalice of Darkness:
oryginał: "You may choose to roll a D3 at the start of either player's Magic Phase. Remove this many dice from both player's magic pools."
polskie tłumaczenie by Bolke & Mifciu: "Możesz rzucić K3 na początku fazy magii każdego z przeciwników. Usuń wyrzuconą liczbę kości z puli mocy obu graczy." Tłumaczenie chyba jeszcze bardziej pogmatwało ten przedmiot...
Przeciwnik ma pierwszą turę. Czy decydując się użyć tego przedmiotu w jego turze magii, jego działanie przechodzi również na moją turę magii?

5. Chalice of Darkness: Używając tego przedmiotu co turę kumuluję rezultaty aż do wyczerpania wszystkich Power Dice u obu graczy? Czy po zakończeniu tury wszystko wraca do stanu "przed"? A jeśli tak, to czy jeśli ja zaczynałem i użyłem tego przedmiotu w turze przeciwnika, to czy na początku drugiej tury mam już komplet kości?

6. Earthshaker: wg. uściśleń sędziowskich ograniczenie ruchu nie działa na lataczy - biorąc pod uwagę, że wg. zasad ruch latacza zaczyna się i kończy na ziemi, dlaczego niby Earthshaker ma na nich nie działać? Jest to dla mnie dość niezrozumiałe...

z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdr

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

1. nie możesz tak ustawić oddziału, wszystkie szeregi muszą być takie same (z wyjątkiem ostatniego)
2.b
3. nic się nie dzieje, a przedmiot bardzo fajny, daje bull centaurowi z dwurakiem S7
4. nie przechodzi
5. działa na jedną turę
6. zapytaj się LS :P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

6. wg. direwolfa działa, wg. polhammera nie :( ;), a nadrzędne są polskie uściślenia i nie działa na lataczów

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Manfred pisze:6. wg. direwolfa działa, wg. polhammera nie :( ;), a nadrzędne są polskie uściślenia i nie działa na lataczów
No tak, tylko zastanawia mnie na czym oparli ten przepis. Bo na logice to chyba nie bardzo... Że na eteralnych trzęsigrunt nie działa to rozumiem, ale latacze? z jakiej paki?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

2 a)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

2 oczywiście a)
Nehan jest plewny :P

Awatar użytkownika
Kolas Poznań
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kolas Poznań »

Nehan pisze:3. nic się nie dzieje, a przedmiot bardzo fajny, daje bull centaurowi z dwurakiem S7
razem S8 na lordzie, bullcentaury to piechota, więc mają +2S za dwuraka
http://wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=3819

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Tak tak, ja myślałem o herosie.

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

Black Hammer of Hashut (magic weapon): +2S. Flammable targets are automatically killed if they take a single wound.

pytanie: wpadam w oddział treekinów. ranię dwa razy. ile modeli schodzi? wydaje mi się, że nie mogę ubić więcej niż jednego na turę, ale wolałbym się upewnić.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ubijasz tyle ile ataków, przynajmniej tak myśle, tak samo chariotów oddział
są 3 dostaną 2 rany z S7 i 2 padają

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Pytanie natury technicznej.Jaki jest rozmiar podstawki szejka?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jak każda maszyna 40x40

Awatar użytkownika
Impaler
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Impaler »

Na 100%? :?
Wiesz maszyna maszynie nierówna,Doom Diver ma zdecydowanie większą podstawkę,podobnie trebusz...

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

żeby maszyna miała większa podstawkę musi to mieć uzwględnione jaką
inaczej 4x4

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

Witam, dopiero zaczynam przygodę z warhammerem i mam pare pytan odnosnie blunderbussow:
1. czy moge nimi wykonac pelny ruch(marsz) i jeszcze strzelic?
2. czy moge strzelac w reakcji na szarze stojac w odleglosci mniejszej niz polowa zasiegu szarzy wroga?
z góry dziękuję za odpowiedzi

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

1. nie, tylko zwykły ruch
2. nie

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

wkładam herosa dwarfów do klocka hobgobosów. czy inne hobgobliny mogą ich wtedy spanikować?

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hmmm a analogicznie jak wkładasz bojara ze stubbornem do oddziału kozaków to są stubborn?? Chyba tak..

Awatar użytkownika
GreatTaurus
Chuck Norris
Posty: 654
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: GreatTaurus »

no właśnie też mi się tak wydaje. to tak jak u O&G - dodajesz orczego obsługanta do maszyny, żeby nie panikowała od gobasków.

tryton
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: tryton »

Refreshhhhh

i Pytania:
1.BSB hero ChD może byc wsadzony do klocka np: Black Orków?
2.Sztandar Armijny działa na wszystkie jednostki (ChD + hobgobliny+ Gobliny+ Orki), tylko ChD, ChD + Hobgobliny?

ODPOWIEDZ