Nasze rozpiski

Chaos Dwarfs

Moderator: esgaroth

ODPOWIEDZ
Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »

Podręcznik jest już niestety nieaktualny. Teraz obowiązuje jedynie lista ze strony gw i jej musisz użyć do zrobienia rospiski :wink:

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Szkoda, bo jak coś się okroi z 70 do 2 stron..... :x Swoją drogą to bardzo niepoważne podejście GW do graczy CHD, ale pewnie Ameryki nie odkryłem, pozdrawiam i dzięki za sprowadzenie na Ziemię.

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

Jutro turniej na 1350, mój pierwszy z Chadecją. Oto rozpiska, da radę? Wszelkie sugestie mile widziane :)

Heroes:

Chaos dwarf hero- h. weapon, Armour of Gazrakh (sv +1), shield- 92 pts
Sorcerer (fire)- lvl 2, dispell scroll - 130 pts
Sorcerer (death)- lvl2. dispell scroll- 130 pts

Core:

20x Chaos dwarf warriors- h.weapon, heavy armour. shield, command group- 210 pts
12x blunderbuss- command group - 174 pts
12x blunderbuss- command group - 174 pts
25x hobgoblins- h.weapon, shield, l. armour, h. weapon, champion- 110 pts
20x hobgoblins- h. weapon, shield. l. armour,champion, standard- 100 pts

Special:

2x Bolt thrower- 60 pts
2x Bolt thrower- 60 pts

Rare:

Earthshaker- 110 pts

Total: 1350 pts

Aha, parę słów wyjaśnienia. Dwóch sorcererów na 2 lvl bo to 6 dispelli na turę i sporo czarowania. ^^ W oddziale 25x hobgoblins nie ma sztandarowego, bo i tak mają +4 za szeregi w cc. 4 bolce dopiero się robią (balsa przed chwilą doszła i jednego zdążyłem skleić :P), a na turnieju powinny trochę poprzeszkadzać. No i oczywiście Szejk, must-have, jak się przekonałem, grając w domowym zaciszu ze znajomym. :D

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

zether pisze:Dwóch sorcererów na 2 lvl bo to 6 dispelli na turę i sporo czarowania. ^^
nie rozumiem... jak 6 dispeli? z 2 magami masz 4 kostki do dispella i w tym wypadku 2 scrolle, imo lepiej jednego 1lvlowego maga z 2 scrollami i zamiast drugiego BSB(mam takie zboczenie ze zawsze w rozpie musze miec bsb) albo zmiescic jakos power stone'y magom zeby wiecej poczarowali, poza tym sztandar w hobgoblinach ](*,)
zether pisze:+4 za szeregi
nie ma czegos takiego jak +4 za szeregi... ](*,) przynajmniej nie w ChD, a juz napewno nie w hobgoblinach, max premia za szeregi to +3...

edit: dopiero zauwazylem... fcg w 12tkach blunderow... ](*,) wywal sztandar i championa...

Awatar użytkownika
zether
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: k. Krakowa

Post autor: zether »

Z dispelami faktycznie się pomyliłem, mój błąd. Z max premią za szeregi też :P Rozpiski już poprawić nie zdążę, bo za niecałe 30 min mam pociąg do krk :P Mam tylko nadzieję że nie zostanę wgnieciony w ziemię xD

Piotr3K
Kretozord
Posty: 1681
Lokalizacja: SNOT Gdańsk

Post autor: Piotr3K »


Awatar użytkownika
lord_t71
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: lord_t71 »

@zeather niewiem poco dawałeś generałowi shielda jak i tak nie możesz zwiększyć sv. worriorów mogłeś wziąść czternastke bo jak wsadzisz do niego ganerała to czternastka zupełnie ci wystarczy. po co brałeś championa i sztandary do hobgoblinów? i jeszcze bym do bolców dodał jednego death rocketa
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008, o 09:41 przez lord_t71, łącznie zmieniany 1 raz.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

w zasadzie posiadajac calkiem spora armie zielonych potrzeba nowych wyzwan :twisted:

pierwsze proby:

1 * Chaos Dwarf Hero @ 90 Pts
General; Great Weapon; Heavy Armour; Shield
Gauntlets of Bazhrakk the Cruel [20]

1 Bull Centaur Hero @ 175 Pts
Battle Standard
Sword of Might [20]
Armour of Gazrakh [30]

1 Chaos Dwarf Sorcerer Lord @ 285 Pts
Magic Level 4
Black Gem of Gnar [35]
Dispel Scroll [25]

1 Chaos Dwarf Sorcerer @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

15 Chaos Dwarf Blunderbuss @ 190 Pts
Blunderbuss; Heavy Armour; Musician

15 Chaos Dwarf Blunderbuss @ 190 Pts
Blunderbuss; Heavy Armour; Musician

20 Chaos Dwarf Warriors @ 235 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Champion
War Banner [25]

25 Hobgoblins @ 130 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

2x24 Hobgoblins @ 126 Pts
Light Armour; Shield; Standard; Musician; Boss

10 Hobgoblins @ 50 Pts
Normal Bow

10 Hobgoblins @ 50 Pts
Normal Bow

4x1 Hobgoblin Bolt Thrower @ 30 Pts

1 Death Rocket @ 80 Pts

1 Earthshaker @ 110 Pts

6 * Bull Centaurs @ 141 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Musician

Casting Pool: 8
Dispel Pool: 5
Models in Army: 172
Total Army Cost: 2248

rozpiska robiona z mysla o wszelkiej masci obostrzenia CS(sloty/PD/DD/limit pktow na bohaterow)

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

brakuje 3-4x10gołch hobgobbo (tylko 20pts.) działają cudownie. flee, screen a czasem dokonują cudów i coś zabijają.

Tak swoją drogą kto mówił niegdyś, że zbieranie armii która nie ma AB mija się z celem ? :twisted:

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

hehehe
fakt

ale to bardziej fanaberia-> cala armia w zasadzie oparta o GS (modele do zielonych juz mam wiec pozostaje zakup skullpassowych krasnali do pokonwertowania oraz centigorow)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Hej, osobiście uważam, że fcg na dużych klockach hobów , oczywiście takich full wypasik l.a, shield są jak najbardziej opłacalne, no na 10 tkach bez sensu fakt :) pozdro

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jasne ze tak
FCG na oddzialach do przepychania to naprawde mus-> challange czasami ratuje +1CR ktore przy 10ld i przerzucie jest na wage zlota

jakas taka stonowana mi wyszla ta rozpa,cos sie bije,cos czaruje,sporo strzela-potestuje zobaczymy co sie bedzie sprawdzac a co idzie do piachu.

bardzo chetnie wlozylbym BO(tak z 20) ale niestety w OnG podrozeli wiec jak mniemam w ChD tyz (staty championow tez z AB od OnG??);a jakos kolejny oddzial ze 300pkt moze wywolac zawal :wink:

Matis99
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Matis99 »

quas pisze:jasne ze tak
bardzo chetnie wlozylbym BO(tak z 20) ale niestety w OnG podrozeli wiec jak mniemam w ChD tyz (staty championow tez z AB od OnG??)
Też. Przy okazji, chdwarfowi zieloni mają też nową aminozję.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Blorkom akurat te przyjemnosc oszczedzono :lol2:

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

BO grałem, ale zarzuciłem, bardziej sie opłaca wziąć warriorów z war bannerem, taniej, a ld wyższa i slot special wolny :)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Czarne orki są niezłe, 2 ataki z S5, potrafią namieszać, biją lepiej niż warriorsi. Zżerają slot specjal i to jest odstraszające, a i koszt jeszcze, też odstrasza.
A z innej beczki co myślicie o takim lordzie:
Lord Bullcentaur
Zbroja Gazzrakha (1+ AS), 30 pkt.
Rękawice Bazzrakha Złego (Jezu co za nazwa :wink:) +1S, 20 pkt.
Taliman ochronny 6+WS
Wychodzi lord z S8 i 5A, co wy na to?
Fakt, że jak rzuci 1 na trafienie kosi swoich :)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

sam takim czasami gram, niezły jest, puszczaj go samopas, ale uważaj na strzelanie :)

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Hej chciałem się zapytać, jak Wy widzicie armię CHD w starciu z tymi nowymi PG-Armiami czyli DL i VC?
Chodzi mi o to jak można ich ruszyć, nie panikuję, ale zastanawiam się jak roz...ć np. 20 BK, rozwalisz kilku, a i tak się reszta wskrzesi chyba, że na lordzie magu i 3 małych magach, ale i to z małą szansą powstrzyma wskrzeszanie. Jeżeli można jakieś rady. Pozdrawiam graczy CHD :)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

20 BK+ Lord mag+3 małych magów- wiesz ile to pkt kosztuje? Wtedy ta armia nie posiada najmniejszego wsparcia :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Źle opisałem, chodziło mi o to, że aby się nie wskrzeszali tak łatwo to trzeba na nich (z mojego punktu widzenia) wystawić Maga 4 poziom i 3 po 2 poziomie. A i to nie jest w 100% skuteczne....nie jest nawet w 50 :wink:
Sorry, max 15BK moja pomyłka :wink:

ODPOWIEDZ