Plastikowi ironi :shock:

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Plastikowi ironi :shock:

Post autor: Klafuti »

Mam nadzieję, że do tego smutnego wydarzenia dojdzie jak najpóżniej. Górników już skopali. Wolę nie myśleć co będzie potem.

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Jakieś zdjęcia moża zobaczyć ?

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

a skąd ta informacja jeśli można wiedzieć?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

podejrzewam, że jest to bezsensowny temat nie poparty niczym innym oprócz osobistych obaw autora, dlatego też proponuje go zamknąc.

I oby nigdy plastikowych ironów nie było.

Amen.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

plasticbreakers?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

właściwie to miałem na myśli wydawnictwa, którą funduje nam gw. patrząc na to co się dzieje mam chyba prawo mniemać o tym że kiedyś (w bliżej niedookreślonej przyszłości) wyjdzie plastikowe cuś. O ile kolesie będą wyglądali tak jak ci zrysunku w AB to jakoś da się to zdzierżyć.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

tak samo jak mozna mniemac ze niedługo beda wychodzic gumowe figurki do WFB a potem papierowe (cena oczywiscie zostanie nadal ta sama, albo skoczy w góre)... poki co nie wywołujmy wilka z lasu...
Obrazek

Awatar użytkownika
slifek
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: slifek »

Moze to glupie pytanie ale czemu nie lubicie plastikowych figorek?

Nie gram jeszcze zbyt dlugo ale sklejanie i malowanie metali jest dlamnie dosc irytujace (nadal nie udalo mi sie dokleic smigielka do zyrosa :evil: ) :P

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

"Wolimy" masz na mysli kogo...? :wink: Mysle ze wiekszosc graczy dwarfickich na tym forum woli metale... Metale maja ten swoj klimat, trzymajac je w reku wiesz ze trzymasz figurke z dusza a nie plastikowy nocnik... :D Metale byly pierwszymi figsami, dawniej nie bylo plastikow. Metalowe figsy sa cenniejsze, trwalsze, z lepszym odlewem i tak dalej... Prawda trudniej sie je konwertuje i skleja ale to wedlug mnie nie problem... Przewaznie jest tak ze te osoby ktore zaczely zbierac krasie w 7ed wola plastiki a te ktore wczesniej wola metale, poprostu ci ktorzy zaczeli je zbierac teraz nie mieli okazji usiwadczyc duszy i klimatu starych Krasnoludow, jak Grimnir przykazal, ot co! :)
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Moją pierwszą armią jest Imperium, a dwarfy zacząłem zbierać od niedawna , ale moja armia to same archiwalne dwarfickie wzory. Te figurki mają duszę!! Tak samo jestem pełen uznania dla pięknej staro edycyjnej armii Raksa, szacun!:)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

poza tym w wiekszosci przypadków stare metalowe figurki sa znacznie ładniejsze od plastików... a po drugie metalowe są zazwyczaj dokładniejsze.

@maciek_89 - dzieki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Jak przechowujecie plastiki a jak metale?? Ja plastiki trzymam w opakowaniu po margarynie i lodach, natomiast wszystkie metale mają swoją skrzyneczke ze względu na klimat, wartość i ewentualne uszkodzenia. Metale mam wszystkie ładnie pomalowane a plastiki taśmowo machnięte pędzlem. Poza tym jak nasze powiedzenie głosi: "...Stone and Iron have always been true friends of the Dwarfs."

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Dziwne pytanie... :D Ja swoje przechowywuje w walizce a te rzadziej uzywane na polce... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

ja robie całą armię metalową (już koniec bardzo blisko, tylko do pomalowania trochę zostało :)) - te stare figsy naprawdę mają duszę, każdy z nich sam opowiada jakąś historię ;)

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

Generalnie z plastikow o wiele lepiej tworzy sie konwersje i klej jakos lepiej trzyma. Na podstawowe jednostki plastik ist gut, ale specjale i wyzej musza miec to cos. Trzba czuc po"wage" jednostek, dlatego metal.
A co do papieru... moze ktorys szaleniec z GW wpadnie na pomysl wydawania papierowych proxow (za odpowiednią cenę) dla najbiedniejszych, aby zyskac wieksza zesze fanow, ktorzy to delikwenci zaszczepieni beda sobie chcieli kupic plastiki albo metale itd.

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

ale papierowe proxy wydane przez GW już były :) sam mam w domu 2 sztuki do orkosów :) orka na wywernie i chyba jakiegoś warbossa na dziku :) takie dość twarde kartony z ładnym rysunkiem :) to chyba 3 albo 4 edycja

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Ja osobiście wole metalowe figurki. Pamiętam jak w okolicach 94 roku poraz pierwszy zobaczyłem pomalowane krasnale ( dość dobrze) i wtedy zachorowałem. Te figurki mają klimat, duszę i w ogóle :).
Do tej pory uzbierałem około 400 knypków i brakuje mnie jeszcze może z 80 sztuk i będę miał wszystkie wzory :twisted:
Stare krasie są piękne, zreszta więksozść staroedeycyjnych modeli jest bardzo ładna. Plastik niestety pozbawiony jest duszy choć co prawda łatwiej się go konwertuje.

Papierowe figurki to 4 ed :)

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Za dwadzieścia parę lat gdy na stołach będą same plastiki, GW zacznie wprowadzać papierowe ludziki w ramach cięcia kosztów... ("przywilej" odlewu z plastiku rezerwując tylko dla specjal bohaterów) :lol2:

Awatar użytkownika
kotil
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: kotil »

za tyle lat GW wynajdzie jeszcze tanszy od papieru material, tylko zeby zjechac po kosztach. Np. nadmuchiwane zolnierzyki, zolnierzyki na wode az w koncu wyimaginowane zolnierzyki a placic sie bedzie za sam przywilej myslenia o tym <rotfl>

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Wiadomość z Cytadela.pl
Łączymy się w smutku ze wszystkimi krasnoludzkimi graczami z powodu wycofania z oferty dla sklepów:

DWARF IRONBREAKERS
DWARF IRONBREAKERS COMMAND
DWARF LONG BEARDS
DWARF LONG BEARDS COMMAND
DWARF FLAME CANNON
DWARF LORD WITH SHIELD & HAMMER
DWARF LORD WITH PISTOL & AXE
ech, tylko kopa w dupę tej firmie zasunąć, ale takiego żeby im się ta angielska herbatka nosem polała

przerzucam się na mniej bezsensowne systemy jak Infinity i Mordheim chyba, tanie ładne i przyjemne, a jak będę chciał pograć w warhammera to se Battle Marcha odpalę

ODPOWIEDZ