Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach należących do...

Post autor: Klafuti »

keen pisze:
odpowiedź jest prosta. wszystkie metale w założeniu GW miały być wycofane do mail order żeby GW zasysało więcej kasy.
W sumie tak.. Czytałem, że firma notuje któryś rok z rzędu gorsze wyniki finansowe to jakoś muszą przysiąciąć.. Skoro mail order to ja dziękuję za koszt wysyłki z UK.. :D
A takiego! Możemy sobie pokupować fajne fixy innych firm. Żeby Angole liczący słupki mogli się cmoknąć. Tak na złość. Polityka GW w końcu ich zgubi. Albo nie, bo mają jeszcze 40K, która nie wygląda na tak zdegenerowaną jak WFB (nawet w jakimś WD przeczytałem że 40K jest popularniejsza.) Ale mogę się mylić.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Klafuti pisze:Albo nie, bo mają jeszcze 40K, która nie wygląda na tak zdegenerowaną jak WFB (nawet w jakimś WD przeczytałem że 40K jest popularniejsza.) Ale mogę się mylić.
Może nie popularniejsza (na pewno nie w Polsce), ale GW bardziej przychylnie patrzy na 40K niż WFB. Przyklad: rok temu(może troche więcej) wyszla "Apocalipsa", w tym wychodzi "Planet Strike". A Ostatni dodatek jaki wyszedl do Battla to SoCH pięć lat temu :cry:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Arbiter Elegancji pisze: A Ostatni dodatek jaki wyszedl do Battla to SoCH pięć lat temu :cry:
wcale nie [-X
Był jeszcze Nemesis Crown. no i wypuścili Mighty Empires. Dwa dodatki do WFB ale obie te rzeczy przeszły jakoś bez echa i nie wprowadziły nic nowego praktycznie. Tak więc w porównaniu do SoCH to może i fakt, ze tak jakby ich nie było :^o
Obrazek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zapomniales o Lustrii Rakso

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

faktycznie... a Albion był przed czy po SoC? bo jak po to jeszcze to.

Ale fakt, szkoda, że nie wychodzi nic nowego do dwarfów. Niby pojawił się Grudgelore, bardzo fajna książka, na równi przydatna do WFB jak i WFRP ale jednak do battlowej armii dwarfów nic nie wniosła. I szkoda, że zniknęło Slayer Army of Karak Kadrin. Myślę, że by sobie nieźle radzili w dzisiejszych czasach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Fakt, Slayerami sie nie dalo przegrac :D W kazdym razie bylo o to bardzo trudno, bo sami dostawalismy punkty za nasze martwe jednostki, mniam :D Bardzo chcialbym sobie pograc ta armia, bo gdy byla oficjalna to o zbieraniu krasnoludow nawet nie myslalem.

Albion byl przed SoC, duuuzo przed :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

No ja jak był SoC dopiero zaczynałem. I teraz kiedy mam ponad 40 slayerów, Malakaia, kilku bohaterów i Ungrima, czyli całkiem niezły początek na Karak Kadrin to nie można tym grac :/

Slayer Army w niektórych przypadkach miało przerąbane ale z VC i Demonami by sobie radziło nie najgorzej moim zdaniem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ginnar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Ginnar »

To teraz trzeba zacząć się uśmiechać do organizatorów turniejów to być może będzie możliwość wystawiania Karak Kadrin=)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie ma szans

bo Karak-Kadrin jest bezmózgie...a Demony czy Darki robione na jeden schemat nie są bezmózgie :D

ot takie dziwne nasze myślenie...

z jednej strony robimy Polhammera (uściślenia, BP +R, itp), z drugiej strony Karak Kadrin nie bo jest już nowy kodeks do Krasi....

nie można dawać d...y i być nadal dziewicą...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Grazbird pisze: nie można dawać d...y i być nadal dziewicą...
historia mówi co innego ;)

ale też raczej wątpie żeby KK powróciło. Chyba, że sam zorganizuje turniej z dozwolonymi armiami z SoC i innymi klimatycznymi... hmmm... :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nooo już widzę demoniarza walącego D6 woundów przeciwko grubasom z T:5+, z ASFEm, R.of might, r.of fury i Deathblow...


albo Demoniarza z podowjonymi atakami, siłą 6, ASfem i podwójnymi punktami w combacie :D

taaaa...........

ale byłyby płacze graczy DE i Demonicznych. Bosze, Krasiek mnie bije :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

OK, przekonałes mnie ;) zapraszam w wakacje do Radomia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Ty podły bloodziu !
Zaszrzowałeś, ja walę pierwszy...

a masz 4 woundy !

zabiłeś mnie !
ale ja i tak walę !

a masz 8 woundów !

nie żyjesz ! a mój generał-than siedzi bezpieczny i się śmieje :D

kurcze, z deathblowem to nie byłoby żadnego strachu....

chociaż i teraz demoniarz jest zajebisty na grubasy :D

tomasso
Mudżahedin
Posty: 249

Post autor: tomasso »

Możecie podać jakiś link czy coś gdzie jest opis/budowa/ogólnie na czym polega Karak Kadrin?

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

w 6ed booku, look PW

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ANtY pisze:w 6ed booku, look PW
nie o tej mówimy. Mówimy o armii Karak Kadrin z dodatku Storm of Chaos.
Obrazek

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Oj, to sorry. :oops:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Pijak dobry link zarzucił.

Armia Slayerów fajna ale w sumie nie tak powinno wyglądac Karak Kadrin. Z książek wynika, że to normalna Twierdza Krasnoludzka, która od innych różni się tym, że Król Ungrim jest Zabójcą, jest tam Ołtarz Grimnira i w związku z tym ciągną tam rzesze Zabójców. Ale nie oznacza to, że nie ma tam "normalnych" krasnoludów. Tak więc powinny byc normalne jednostki krasnoludzkie + Slayerzy w Core, Doomseekrzy, Bractwo Grimnira w specialach, Malakai i Long Drongi. Do tego zasada, że Slayer może byc generałem + tatuaże, skille, zasada look snorri odwołująca się tylko do pomaranczowych... I taką armią bym najchętniej grał :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

gdy wychodził nowy kodeks kraśków to myślałem że zrobią wkładkę z zasadami slayerów do zwykłej armii i będzie można używać takich kozaków w normalnej armii

ODPOWIEDZ