Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Re: Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Post autor: Cormagh »

Morsereg pisze:mowisz o armii slayerow z krasnoludzkiego AB? to raczej bedzie slabe ;)
jesli zas grasz w domu badz ze znajomymi to zapytaj czy mozesz grac na armii slayerow z kampani storm of chaos.
Słabe może według obecnego AB, ale jakby ktoś chciał "po domowemu" zagrać armią slayerów według Storm of Chaos( i oczywiście posiadał taką masę figurek :wink: ), to gorąco polecam. W czasach, kiedy na krótko dopuszczono zasady Storm of Chaos na oficjalnych turniejach, ta armia budziła autentyczny strach u KAŻDEGO gracza. Choć oczyywiście od strzelających armii brali w pierwszych turach w... klatę, to po dojściu do zwarcia robili kompletną masakrę, w szczególności Doom Seekerzy. Naprawdę miło było popatrzeć na taką fajną rzeź... :mrgreen:

Osobiście uważam, że nie wpisanie Doom Seekerów do nowej (czyli obecnej) edycji AB (i oczywiście Mountain Rangerów) jest jednym z żelaznych dowodów na spisek GW przeciwko rasie krasnoludzkiej :evil:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Cormagh pisze: Osobiście uważam, że nie wpisanie Doom Seekerów do nowej (czyli obecnej) edycji AB (i oczywiście Mountain Rangerów) jest jednym z żelaznych dowodów na spisek GW przeciwko rasie krasnoludzkiej :evil:
jak to bywa u lelfów... ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

No ja mam jedną figuraskę doom seekera i czeka ona lepszych czasów ale powoli tracę nadzieję i chyba na allegro powędruje ;/

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

hm na 8ed. kreska Slayersowych Giantów nadal działa??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie, bo jak na razie obowiązuje durne uściślenie, że rany przechodzą na championów. Grichalk się pytał chłopaków z LS czy z racji braku teoretycznych podstaw usuną to, ale na razie wisi. Lidder tylko odpisał że trzeba będzie usunąć ale z nim to nie wiadomo czy mówił serio czy nie ;)

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Kur... jak zwykle nam to zawsze pod górke :(
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Ogólnie mam zamiar grać na slayerach i będę się kłócił na turniejach. Zasada z RB jest nadrzędna wobec uściśleń. (chociaż ciężko to widzę, bo te zgredy z LS wolą robić przegięcia na rzecz własnych armii).
Sam zastanawiałem sie nad 10 Gigantów +jeden trol muzyk, ale za dóżo żeczy boli ten oddział: Lekkie strzelanie, stompy, impakt hity itd. :)
Teraz będę testował 20 troli + 5 gigantów po 5 w szeregów i heros. Plusem tego jest to, że w pierwszej turze ze zwykłych ataków może zabić najwyżej 5 modeli (nawet biorąc pod uwagę to łamiące zasady uściślenie). Przy oddziałach z inicjatywą 3 lub mniejszą może być syto.
W ostateczności kreska z oddziału i trzymam chosenów do końca gry :)

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Grichalk pisze:. (chociaż ciężko to widzę, bo te zgredy z LS wolą robić przegięcia na rzecz własnych armii).
No niestety te zgredy tylko o sobie myślą :evil:
Grichalk pisze:. Sam zastanawiałem sie nad 10 Gigantów +jeden trol muzyk, ale za dóżo żeczy boli ten oddział: Lekkie strzelanie, stompy, impakt hity itd.
powiem ci że fajna sprawa ostatnio piatka nieźle 40 marudersów trzymała :D
choć 10tka też ciekawa kmina, sprawdze na vampirki w piątek :D
a jak dobrze skitrasz to strzelanko odpada(bo wiadomo to nie smierć dla Slayera :mrgreen: ) a na monstery ze stompami czy rydwany to mamy inne opcje :D
ja taką kreche to na jakieś ustrojstwa typu choseni czy jakieś przegiete hordy czyli wszystko to co nie wyplaca jakiś idiotyzmów :) i możemy to trzymać do końca bitwy ew. wyczyścić reszte i walnąć od boku czy tyłu :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Grichalk pisze:Ogólnie mam zamiar grać na slayerach i będę się kłócił na turniejach. Zasada z RB jest nadrzędna wobec uściśleń. (chociaż ciężko to widzę, bo te zgredy z LS wolą robić przegięcia na rzecz własnych armii).
powiem ci, ze jakis czas temu z kumplem rozmawialem natentemat (jeszcze przed twoja wypowiedzia na forum) i doszlismy do takich samych wnioskow co ty. co wiecej, zgodnie z uscisleniem, jesli bylo by dwoch takich samych herosow (czyli bez run) to rany z jednego powinny przechodzic na drugiego :P
wiec po prostu olalismy sprawe i u nas gra sie normalnie, tak jak powinno sie grac, czyt. rany z championow nie przechodza na innych championow.
Sam zastanawiałem sie nad 10 Gigantów +jeden trol muzyk, ale za dóżo żeczy boli ten oddział: Lekkie strzelanie, stompy, impakt hity itd. :)
- po co muzyk?
- tak tylko przypomne, ze gigant slayer juz nie moze byc muzykiem/sztandarowym
- nie tylko lekkie strzelanie, ciezkie strzelanie tez strasznie boli :P cos mam wrazenie, ze upodobnia ich do savage orkow i slayerzy dostana WSv na 5+
Teraz będę testował 20 troli + 5 gigantów po 5 w szeregów i heros. Plusem tego jest to, że w pierwszej turze ze zwykłych ataków może zabić najwyżej 5 modeli (nawet biorąc pod uwagę to łamiące zasady uściślenie). Przy oddziałach z inicjatywą 3 lub mniejszą może być syto.
W ostateczności kreska z oddziału i trzymam chosenów do końca gry :)
wlasnie tez nie do konca :P bardzo czesto w chosenach jest BSB ktory ma wyzsza o jeden inicjatywe niz sami wybrancy. przez to na ture traci sie dwoch zabojcow gigantow, wiec po 3 turach nie ma gigant slayerow + 3 chosenow moze bic po troll slayerach.
pytanie tylko czy to wystarczy by utrzymac chosenow z dala od innych jednostek :D

ja osobiscie, staram sie wbic w chosenow jak najszybciej, lordem tarczownikiem z paroma hammerersami dla stubborna + runa bitwy na sztandarze (oczywiscie w kresce). dzieki temu gdzies w mojej drugiej turze juz w nich siedze i ubijam championa z "faworkiem". jesli zaczynam to przeciwnik ma tylko jedna ture na rzuty na oko bogow a to moze byc za malo by uzyskac dwunastke.
bez faworka tez juz tak przyjemnie nie jest.
minusem tej taktyki jest to, ze cala reszta musze sie ustawiac tak by bronic flanek tarczownika oraz mam straconego generala bo prawdopodobnie on sie w wybrancach zakopie i zadna ze stron drugiej nie przepchnie.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Morsereg pisze: - po co muzyk?
Stawiałbym na swift reformy ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Quaki pisze:
Morsereg pisze: - po co muzyk?
Stawiałbym na swift reformy ;)
ha... sprytne :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Morsereg pisze:- nie tylko lekkie strzelanie, ciezkie strzelanie tez strasznie boli :P cos mam wrazenie, ze upodobnia ich do savage orkow i slayerzy dostana WSv na 5+ .
oby tak było :mrgreen:
Morsereg pisze:- ja osobiscie, staram sie wbic w chosenow jak najszybciej, lordem tarczownikiem z paroma hammerersami dla stubborna + runa bitwy na sztandarze (oczywiscie w kresce). dzieki temu gdzies w mojej drugiej turze juz w nich siedze i ubijam championa z "faworkiem". jesli zaczynam to przeciwnik ma tylko jedna ture na rzuty na oko bogow a to moze byc za malo by uzyskac dwunastke.
bez faworka tez juz tak przyjemnie nie jest.
minusem tej taktyki jest to, ze cala reszta musze sie ustawiac tak by bronic flanek tarczownika oraz mam straconego generala bo prawdopodobnie on sie w wybrancach zakopie i zadna ze stron drugiej nie przepchnie.
tylko tak widzę taktyke na chosenów :( ale to granie na remis, choć ostatnio udało mi sie ich wystrzelać ze wszystkiego co miałem ale brakło czasu na reszte :(
jakby krecha normalnie działała to spokojnie trzymamy taki klocek do konca bitwy :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Jak zabijemy bsbka w chaosie to chosenom zostaje stubborn na 8 max 9 zakładając że lord z hamcami siedzi tam od drugiej tury to w końcu mogą to oblać zdając breaka co turę (do końca gry mają do zdania +/- 8 ) :) a jak się już uda ich złamać i złapać to mamy b. dużo pkt. No i ważne żeby ich olać w strzelaniu i ładować inne rzeczy żeby nasze oddziały mogły se z konserwami w CC poradzić
Ostatnio zmieniony 15 lut 2012, o 22:50 przez Irek_Dwarf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

no w cc chosenami nie jest łatwo przy ich ilosci ataków a jeszcze wardzie na 3+ to powodzenia, a zabicie bsbka czy gienka to nie śniadanko :(
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Bsb akurat nie jest bardzo trudny do ubicia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

aczkolwiek i tak jest ciezko :P
do tego z ich wardem na 3+ ubicie nawet jednego to wyzwanie ;)
jesli powiedzmy jest ich 12 to maja:
szereg, baner, bsb.
ja mam:
baner, runa bitwy.
wiec nadal sie przegrywa.

przy zdjeciu bsbeka wychodzi remis (mniemam, ze obie strony maja muzyka).
przy wklepaniu jednej rany (dwoch jesli sztandarowy zyje) maja przewage w szeregach wiec i tak na swoim zdaja (jesli nie maja juz stubborna z 12 z EotG).
nie jest latwo ich przepchnac ;) do tego nasz tarczownik ma 3x save na 4+ (albo nawet gorsze jesli wypadlo +1S na WotG) wiec dostac rany tez moze :D

jednak jak juz sie ich jakims przypadkiem zlamie :D
to powinnismy gonic na 3 kosciach :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Morsereg: chosenów to przyjmujesz oddziałem wystawionym w kreskę, przy odrobinie szczęścia zganie za niego tylko połowę punktów, bo na turę zabije maks. dwóch chempionów, a później musi sie przebić jeszcze przez 20 modeli, na co może zabraknąć mu czasu :)
Przez 5 slayerów niestety łatwo sie przebić czymś silniejszym, ale jako opcja w defensywie może wystarczyć.
Ja w sobotę będę testował taktykę mocno ofensywną więc się okaże co z tego wyjdzie :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@Grichalk
no wlasnie tak jak pisalem wczesniej - pytanie czy to wystarczy.
przy zalozeniu, ze wszystkie ataki im wchodza (tak wiem, ze to nie statystyka :P )
1) BSB - sciaga championa, choseni - sciagaja championa,
2) BSB - sciaga championa, choseni - sciagaja championa,
3) BSB - sciaga championa, choseni - sciagaja 5xtroll slayerow,
4) BSB - sciaga 4xtroll slayerow, choseni - sciagaja 5xtroll slayerow,
5) BSB - sciaga 4xtroll slayerow, choseni - dobijaja 2xtroll slayerow.

zakladajac, ze to przeciwnik szarzuje w drugiej turze(dlatego policzylem jeden atak wiecej za chempiona wybrancow), bo w koncu slayerow trzeba przygotowac a do tego to jedna tura wiecej bez walki.
to w najgorszym wypadku (tym przedstawionym wyzej) wybija nam wszystkich zabojcow w 4 turze. w takiej sytuacji nie jest za rozowo ale zle tez nie jest :)
co wiecej, czasami preciez nie zaszarzuje w 2 a w 3 turze i do tego wcale nie musi wybijac maksymalnej liczby slayerow. wiec wydaje mi sie, ze 15/5 powinno wystarczyc na samych chosenow.
jednak jest inny problem, linia dwudziestu modeli jest dluuuuuuuga. wiec nie wystarcza jedna tura na rozwiniecie ich (trzeba pamietac, ze nie mozna przekraczac 2xM). do tego flanki ich sa dosc odsloniete, wiec przeciwnik by skrocic meczarnie i wyswobodzic chosenow, wjezdza w nich jak motorem w kury.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

To niestety może się już okazać tylko w testach, ale i tak najczęściej choseni szarżują dopiero w 3 turze. A reszta zależy od kości. :)
Jak jest kowadło po twojej stronie, to szarża następuje jeszcze później, o ile pozostałe oddziały jesteś w stanie rozstrzelać lub zablokować, ale jest to jedna z opcji do blokowania :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

co racja to racja.
po testach daj jakis raport :) najlepiej ze zdjeciami i mapkami na ktorych sa zaznaczone ruchy wojsk :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ