Noobowskie pytanie ...

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Noobowskie pytanie ...

Post autor: Mac »

MAĆKO pisze: co sugerujesz? bo sorry ale sie nie wstrzymam kolejna podwyżka mnie zmasakruje musze teraz cos zamówic:)tz. chce zamówic wszystko:)
Ludzie, czytają chyba tylko to rzeczy takie, które pozwolą im pojęczeć. Nie żeby krasnoludowi od czasu do czasu dobre zrzędzenie się nie przydało, ale bez przesady. Rzeczywiście pojawiła się informacja, że GW robi podwyżkę cen ponad 200 swoich produktów ALE zaraz potem wyszła wiadomość, że ta podwyżka ominie kraje należące do Południowej Europy (do której należą takie państwa jak Polska czy RPA... nie pytajcie mnie gdzie GW uczyło się geografii).

A więc tak jak Gogol i Ginnar zauważyli - 8 edycja przyniesie zmiany i nie wiadomo jak one wpłyną na rozgrywkę i jednostki. Teraz może kupić 20 Hammererów bo się spisują, ale nagle w 8 edycji większość klocków ma możliwość zdobycia stubborn i lepiej byłoby posiadać Ironbreakerów. To oczywiście tylko przykład, no ale wniosek jest taki, że możesz po prostu wydać niepotrzebnie kasę (szczególnie jeśli zaczynasz z krasiami).

Poza tym jest jeszcze jedna kwestia - Hammererów i Slayerów z 7ed. da się kupić w sklepach z figurkami. Jeśli interesują Cię dobrej jakości Longbeardzi (a nie ta "alternatywa" z Warriorów), to będziesz musiał się namęczyć w poszukaniu kogoś kto ich ma i z chęcią sprzeda. To samo dotyczy Ironbreakerów. Oczywiście, możesz też kupić z Mail Ordera prosto od GW, ale z tym związane są dużo większe koszty. No i jeszcze jedno - wiele figurek z tej edycji jest (w porównaniu do modeli z poprzednich) brzydkich i raczej chciałbyś sobie załatwić te starsze modele. Tak jest np. w przypadku katapulty, działa czy organek (oczywiście to wszystko moja subiektywna opinia). To wszystko wymaga trochę większego wysiłku niż pójście do sklepu i zdjęcie towaru z półki i położenie na ladzie. A gdybyś teraz podjął się tego wysiłku i okazało by się, że z przyjściem 8 edycji większość poszło na marne... została by zawsze duża wartość kolekcjonerska, ale chyba nie to najbardziej Cię interesuje?

Oczywiście nie mówię, że wraz z wejściem nowej edycji wszystko w armii krasi osłabnie. Ogólny zarys armii na pewno pozostanie - a więc maszynki wojenne, jednostki strzeleckie i piechota wciąż będą silnymi punktami tworzącymi trzon tej armii. Pytanie jest jednak, które dokładnie z tych jednostek będą tym trzonem.

EDIT: Przepraszam Ginnar... nawet nie wiem jak to się stało, że cytat był MAĆKA, a jednak podało Ciebie jako autora... zaznaczałem odpowiedni cytat i nacisnąłem "Quote", więc to jak to się stało jest poza moim wyobrażeniem :shock:
Ostatnio zmieniony 13 maja 2010, o 21:41 przez Mac, łącznie zmieniany 1 raz.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

No cóż co jak co ale na pewno dokupienie corów nie będzie zła inwestycją ze względu na przynajmniej 25% armii w tych jednostkach ,chyba że w FAQ zrobią jakąś roszadę ale nawet wtedy warriorzy , thunderersi i kusznicy będą nadal w corach i ich możesz dokupić bez strachu . Tak samo bohaterów ... jakkolwiek by się zmieniła edycja to nie będzie sensu grać bez Runsmitha czy bsb , M Eng też się pewnie przyda . A wiec cory i bohow ihmo bez strachu można kupić. potem to wszytko pomaluj , zostały 2 miechy do nowej edycji więc szybko minie.
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a ja mam takie z dżungli wzięte pytanie:

jaką podstawkę ma flame cannon???
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

40x40

poza tym napisałeś dwa takie same posty na pytanie jakie jednostki kupić.
w skrócie poradziłeś żeby kupił całą armię. gratuliren.
ja bym nie kupował nic prócz bohaterów. bez kitu, ta edycja może wywrócić wszystko do góry nogami

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Aron_Banalny pisze:40x40
Albo większą .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

żeby nie było

40x40, 50x50 bądź okrągłą o podobnych wymiarach

Awatar użytkownika
Ginnar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Ginnar »

Mac mógłbyś zmienić osobę cytowaną?bo jednak ja nie zamierzam wszystkiego kupować;)
Tak jak Aron powiedział, bodajże w BP jest o tym zapis a moje wszystkie maszynki stoją na kolkach... :|
Trzeba będzie im sprawić podstawki;)

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Ehh no ok dzieki za odpowiedzi:)
Wartosc kolekcjoner jest dla mnie wazna o ile nie najwazniejsza i nei wykluczam kupna modeli ze starszych edycji:) Padlo na to ze kupie battalion, katapulte, 20hammererów, armate i zastanawiam sie nad 20LongB bo tez mam taka mozliwosc.
A co myslicie o zakupie 2xbattlion?

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

z batalionu to strzelców i piechotę. plastikowej armacie mówimy nie...poszukaj dobrze, to znajdziesz stare meatlowe armaty za bezcen.a doświadczenie wskazuje, że to co kiedyś było niegrywalne, w następnym booku/edycji staje się mega-super-wypasne
mimo tego sam myślę o zakupie batalionu-zawsze to trochę kraśków więcej.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

hmm wezem jeszcze do tego co napisalem górników:) Przydadza sie.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

MAĆKO pisze: i zastanawiam sie nad 20LongB bo tez mam taka mozliwosc.
Ja bym się nie zastanawiał nawet chwili jeśli to metalowe figurki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

to biore:) tylko 16Ł za 5... troche duzo

Awatar użytkownika
Lueviel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lueviel »

Od niedawna jest posiadaczem 25 metalowych Longbeardów. Wyszło mnie to 69 funtów, ale cóż... :|

Figurki są śliczne, zwłaszcza champion z kuflem piwa. Dorównują pięknością Ironbreakersom. Metale to metale :)
WFB: Ogre Kingdoms

ODPOWIEDZ