Co na początek?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Co na początek?

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Witajcie!

Moja siostra chce zacząć zbierać Dwarfy. CO doradzacie na początek?

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Battalion, albo i 2, wszystko co w nim jest się przydaje, masz 2x16 warriorsów, 16 strzelców i maszynke - lepszego battalionu chyba niema. Z warriorsów kleisz warriorsów, a strzelców niech sklei tylko 10, bo więcej nietrzeba, a reszte strzelców na warriorsów. No i niech klei organki na początek najlepiej, chociaż jak zakupi 2 battalion to może cannona skleić. Następnie> katapulte (albo i 2 :wink: ), minersów, kowadło i już masz armie, można jeszcze zakupić bolce, gyrosa i kilka innych pierdół, ale teraz najlepiej złożyć z 2 battalionów, maszyn i kowadła.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Czcigodny z Gisoreux
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124
Lokalizacja: Gisoreux, Bretonia

Post autor: Czcigodny z Gisoreux »

Tak też myśleliśmy na batalionem. Plus bohater i można pograć :) A organ gun jej się baaardzo podoba :) I jeszcze Longbeards lubi za...długie brody ;)

Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

Post autor: Loki »

Batalion na start jest bardzo dobry!! potem 1-2 maszynki i da się grać


co do Longbeards imho modele ze starej edycji były pelsze!!:D

Awatar użytkownika
Crom
Chuck Norris
Posty: 430
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Crom »

modele LB z VI to miodzio ;) no, ale nowi warriorzy o wiele lepsi niż starzy

rzeczywiscie chyba batalion najlepszy na początek

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Aaa właśnie o bsb zapomniałem i jakimś bohaterze :wink: .

Mnie się starzy warriorsi podobają :wink: . Niestety niemam starych longów dlatego nowych jako longów używam, a starych jako warriorsów :) .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

bsb proponuje z gamezone'a ja taki kupilem i prezentuje sie bardzo fajnie (no i kosztował 28zl nie odliczajac zniżek), batalion jest bardzo dobrym pomysłem (a dwa jeszcze lepszym :D).

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

"This boxed set is a great starting point for a Dwarf army, it includes 24 warriors, 16 Thunderers (can be Quarrellers) and a Cannon. (The cannon can be built as either a Dwarf Cannon or an Organ Gun.)"
Jeden z bardziej beznadziejnych batalionów - w cenie 3 boxow dostajemy 8 dodatkowych warriorow. Ogry w batalionie dostaja calego boxa gratis. Maszyna plastikowa nie wyglada najlepiej. Majac do dyspozycji te 300 zl wolalbym na allegro poszukac metalowych maszyn za 30-40 zl i dokupic boxa warriorow i thundererow. Po za tym jest tez bitwa o skull pass. Figurki sa co prawda bardzo srednie. Ale na start mamy warriorow, thundererow, machine, minerow, zasady itd... goblinki na allegro lekko zejda...

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

TomCio pisze:Battalion, albo i 2, wszystko co w nim jest się przydaje, masz 2x16 warriorsów, 16 strzelców i maszynke - lepszego battalionu chyba niema.
Jak masz gdzies bataliony z 2x16 warriorow to daj znac to chetnie kupie :D

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

Nie ekscytujcie się batalionem Ogrów. Teoretycznie najlepszy (warto porównać ceny w cytadeli - to wygląda naprawde imponująco: batalion 309 a w środku boxy 3 x 123 i 1 x 111) ale w praktyce taki sobie.
Zresztą ilość dobra w środku i późniejsze bataliony dowodzą, iż ten konkretny to był szczyt mozliwości GW, wypadek przy pracy?

Wcześniejsze bataliony np. TK nie były złe - 4 x box 111.
Niestety od czasów Ogrów jesteśmy na równi pochyłej....
Trzeba tez pomyślec o tym, że pudełko takie ma ograniczone rozmiary i nie wszystko w nie wejdzie:)

A dwa bataliony z 80 korpusami to jest niezłe rozwiązanie.
2 x 20 warriors - 410 pts
1 x 10 Warriors - 90 pts
2 x 10 Thunderers - 300 pts

i jeszcze 10 Warriors (90) albo kolekcjonersko Kusznicy (120)
(z założenia shieldy wszyscy a w 20 FCG).

Organki 120
Cannon - 90 plus ewentualne runy.
Od 1100
do 1200, z możliwością domaksowania w postaci Longbeardów z magicznym sztandarem itd.
510 zł za 2 bataliony - ok. 1200 pts.

2 herosów i możemy grać na 1500 pts (580zł)
3 herosów - nawet 1650 pts (610zł).

Przy nieznacznym dodatkowym wkładzie finansowym (1 maszyna z allegro) dojeżdżamy do 2000 pts; zamieniając thana na lorda. A dale sa jeszcze "setki" innych mozliwosci tak dla graczy jak i dla kolekcjonerów:)

Awatar użytkownika
Pamela
Wodzirej
Posty: 719
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Dębno

Post autor: Pamela »

Ja osobiście zaczołem z dwoma batalionami i lordem na 2250pkt. także to powinno wystarczyć na początek

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Bania pisze:Jak masz gdzies bataliony z 2x16 warriorow to daj znac to chetnie kupie
No fakt, myślałem, że jest 32 warriorsów, a jak nie to dupa jasiu, po twojej wypowiedzi zajrzałem i się przekonałem :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

spot pisze:Nie ekscytujcie się batalionem Ogrów. Teoretycznie najlepszy (warto porównać ceny w cytadeli - to wygląda naprawde imponująco: batalion 309 a w środku boxy 3 x 123 i 1 x 111) ale w praktyce taki sobie.
Taki sobie... ?! Jakies argumenty?

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Ten battalion do ogierów jest naprawde fajny. 6 bulli, 4 irongutsów i 4 leadbercherów, do tego 24 gnoblary, wszystko przydatne, jak komuś mało irongutsów to bitsy zostają i z bullom można dokleić dwuraki od irongutsów.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

katapulta- na hordy
organki jako drudzy strzelcy
slayerzy- kiedys odkryjecie, że to jest najlepsza jednostka w batlu :wink:

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

To nie ten temat. ale krótka piłka:

@ Bania. To jest batalion ogrowy. I to jest ten argument. Wiem bo gram.

@TomCio. Ironguci maja oprócz standardowej wypraski ogrowej (no takiej jakby Bullowej) w ilosci 2 (2 x 2 ogry) dodatkową wypraske z great weaponami. I są to tylko 4 sztuki broni. Nie skorzystasz więc z nich do uzbrajania Bulli bo ich juz nie będzie:) Natomiast pomysłem jest wzięcie 1 korpusu z regimentu Bulli i sklejenie go na sztandarowego na potrzeby Irongutów.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

spot pisze: @ Bania. To jest batalion ogrowy. I to jest ten argument. Wiem bo gram.
gram krasiami i ogrami wlasnie... batalionow do ogrow mam 2, do krasi 0... a do krasi mam armie na 4500. Wiem bo gram.
Obrazek

spot
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: spot »

Dear Bania,
Kwestia, która nas poróżniła to ogry, nie Krasie. (I znowu OT - nie to forum:( ). Rozwinę tutaj swoja myśl: batalion jest taki sobie bo to są po prostu Ogry. Finasowo powala na kolana. Taktycznie to tak sobie. Byc może nic lepszego nie mozna było włożyc do batalionowego pudełka?! Albo sie po prostu nie zmieściło. Grając Ogrami jestem świadomy ich słabości, chociaz nie wykluczam, że moje ogry graja tak jak je poprowadzę - czyli ze zmiennym szczęściem. Pierwotnie napisałem słąbo, ale chyba jestem dla siebie zsbyt surowy. Na dzień dzisiejszy zaobserwowałem jeden spektakularny sukces Ogrów - Heat, podajże I tegorocznego GT UK. To też powinno cos powiedzieć o tej armii.

Ale rozumiem, że chcesz sie pochwalić swoją armią - właściwie dwiema - ok.
No cóż, w tym miejscu jestem złośliwy :twisted: ale jesli nie masz nic przeciwko to nie będziemy się licytować na armię/e bo to troche dziecinne, czyż nie?

BTW. Twoje Krasie pamietają w jeszcze czasy 6 edycji, w przypadku Krasnalków to 5. Wówczas batalionów nie było. I choć zauważyłem (popraw mnie jeśli sie mylę), że uruchomiłeś wyprzedaż plastików - pewnie po to by je zastąpic nowymi modelami - nie było potrzeby kupowania batalionu. Stad tez ilośc batalionów u Ciebie wynosi 2 i 0:) Miałem juz przyjemność z Toba grac. Twoje Krasie vs. moje Ogry. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

może w ten sposób....bataliony do krasi 6 ed. wyszły na tyle późno że większość zainteresowanych posiadaniem plastików miała już komplet.
a nowy batalion musi sie zmagać z polskim rynkiem zbytu. problem droższych nowych boksów, battle for skull pass itd.

Z ogierami to jest taki pożadnie złożony batalion.Z dwóch batalionów już masz armie :wink: A ten kto mi powie że gnoblary są do bani to mu przypoimne ze już od dłuższego czasu gobliny kosztują 3 punkty :wink:

Wracając do krasi na początek. Ja zbierałem w kolejności raczej dziwnej
slayeryz tundzi kowadło longi ironi bolce flame hamki organy gyrosy wariorzy minerzy....ogólnie łapucapu, ale kierowałem się moim widzimisie i upodobaniem do konkretnych modeli i ich brodatej urody.

Ale trzeba przyznać,że rozsądne zbieractwo:
a) przyspiesza ew. grę na turniejach
b) szerzy tworzenie schematów :wink:
ale krasnal jaką kombinacją by nie grał musi mieć dwa oddziały:
wariorów i tundererów. Reszta to preferencje graczy :wink:

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

spot pisze: Ale rozumiem, że chcesz sie pochwalić swoją armią - właściwie dwiema - ok.
Zle mnie zrozumiales, napisalem ile mam punktow krasiowych zeby pokazac ze zebralem taka ilosc wogole nie uzywajac batalionow ktore IMHO sa slabe do krasi.

Owszem pozbylem sie troche konwertowanych plastikowych kusznikow jeszcze z 5 edycji ale nie o to mi chodzi.

Ogry sa dosc slaba armia i tak jak piszesz raz uda mi sie masakrowac a raz nie ma mnie w 1 turze ;). Ale jak widze jak Khain nimi cisnąl na challengerze w bydgoszczy to nabralem wiary ze to nie armia jest slaba tylko ja jako general :D

A do Krasnoludow pierwsza moja figurka byl Gotrek :twisted:
Obrazek

ODPOWIEDZ