fart/niefart

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Re: fart/niefart

Post autor: pingu »

Ja też, a dmp coraz bliżej:/
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Na świeżo z dzisiejszego turnieju:
Bitwa z O&G, trzeci tura orków. Zapomniałem, że Arachnarok chodzi po budynkach, więc wylądował na moim kowadle. Przebił się pięcioma atakami, w tym specjalem. Na cztery zwykłe zdałem armor. Specjal - armor nie zdany, ward nie zdany, rzut D6 - 1. Moja czwarta tura - katapulta strzela w klocek Savage Orcs stojący jakieś 4 cale od pająka. Scatter - idealnie na pająka, ubiłem drania. Uwolnione kowadło popchnęło 35 warriorów do szarży.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

:) ach to nasze znoszenie katapult :)

mam pytanie czy jak strzelacie katapą to wybieramy punkt na planszy czy konkretny oddział? bo chodzi mi o to czy moge po prostu liczyć na to że zniesie czy nie?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Według rulebooka dowolny punkt na polu bitwy. Jak go widzisz to strzelasz normalnie, jak nie to indirectem.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

wytłumacz mi jak niby możesz strzelac klopą w punkt nie będący oddziałem czyli ot tak gdzies na środku stołu?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Hmm normalnie. W rulebooku jest to dosyć dobrze opisane:

"to fire a stone thrower, take the small round template and place it anywhere completely within the war machine's line of sight, outside of the stone thrower's minimum range and within its maximum range.

The template cannot be placed over freindly models, or enemy models from a unit that is engaged in combat as the crew refuse to deliberately target their allies (although the shot might well go wide and hit friends by mistake as we'll discover later).

If placed over an enemy unit, the hole in the middle of the template must be placed over a single model"

Szczególnie ostatni akapit zwraca uwagę, że jeśli blast znajduje się nad oddziałem, więc nie jest to przymus.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale strzelanie przed oddział którego nie widzimy i licząc iż zniesie nagle w jego stronę powinien być jako worst,,
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Cóż pewnie tak, na worstach się nie znam. Nie ma ich opisanych w podręczniku.

Grając na samym rulebooku takie zagranie jest jak najbardziej możliwe i legalne.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

LOL - położenie templatki przed oddziałem i liczenie na to że zniesie jest wręcz absurdalne (wiecie jak działa katapulta, serio pytam?), to indirect ma większe prawdopodobieństwo trafić w takim przypadku ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Stormtrooper
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189
Lokalizacja: Rawicz/ Leszno / Wrocław

Post autor: Stormtrooper »

Jeśli spojrzeć na kostkę to znaczniki są dwa,daje to więc tylko albo aż 33% procent szansy trafienia. Jest więc 66% szans, że pocisk zniesie. 33>66 ? Nie sądzę :)
podpis był nieregulaminowy

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak, do tego przerzut z runy.
poza tym kto powiedzial, ze zniesie akurat w kierunku oddzialu przed ktorym polozyles templatke? strzalki sa w rozna strone skierowane i do tego kostke trzeba kulnac.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

A jak w ogóle najlepiej celować z katapy? W konkretny model, czy między oddziały tak żeby zawsze w któryś zniosło?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Co za pytania w ogóle? Po pierwsze - nie ten temat, po drugie - trafienie ze "zniesienia" jest tak przypadkowe, że dużo większe szanse mamy na wysadzenie sobie katapulty.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

walisz w sam środek oddziału by zakryło jak najwięcej modeli i ot cała filozofia..
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Kryzys pisze:Jeśli spojrzeć na kostkę to znaczniki są dwa,daje to więc tylko albo aż 33% procent szansy trafienia. Jest więc 66% szans, że pocisk zniesie. 33>66 ? Nie sądzę :)
I policz jeszcze prawdopodobieństwo strzałki w kierunku jaki Cię interesuje (co w ogóle chyba jest nie do policzenia chyba że przerzucisz ten rachunek prawdopodobieństwa dodatkowo na skalę 360") + policz prawdopodobieństwo misfire jak również wyników 2" i 4" bo zakładamy że minimalnie 6" dociera do celu - żeby trafiło nawet z przerzutem trzeba mieć w ch.. farta - zresztą weź kostki i sprawdź sam ;) wesołej zabawy
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

matko i po co ciągnąć ten temat teraz..... i tak nic nie wnosi poza spamem ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

khem khem... proponuje wrócić do tematu. Przypominam : fart/niefart.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Pobawię się w górnictwo. Ostatnia bitwa z Flufflym na turnieju w Gnomie.
Zacząłem nieźle, w drugiej turze odstrzeliłem arachnaroka i przyładowałem z katapulty w orkowego generała. Oddział nie bardzo chciał go zasłonić, więc zginął po oblanym lookout sir. Fluffy przeteleportował jeden z oddział goblinów, tak że rzeczony oddział stanął do mnie tyłem i wypuścił fanatyków. Straciłem w ten sposób żyrokopter i 5ciu hammerersów, a jeden z fanatyków stanął za hammerersami. W ramach zemsty zadeklarowałem szarżę 40tu warriorów na wspomniane wcześniej gobliny. Fluffly stwierdził że ucieka. Z szatańskim uśmiechem podszedłem 10cioma thunderersami na 2 cale od uciekającego oddziału, po czym popchnąłem ich do szarży z kowadła. Niezły rzut na szarżę pozwolił moim Dziesięciu Wspaniałym zadeptać całą tą hordę goblińskiej hołoty :twisted:
Problem zaczął się w czwartej turze. Hammerersi z BSB zaszarżowali na samotnego trolla z zamiarem przejechania przez niego i wpadnięcia w oddział około 15 night goblinów z BSB i Szamanem. Oczywiście oznaczało to wypuszczenie fanatyków przed wejściem w kontakt z trollem. Rzuty spowodowały, że jeden fanol przebiegł przez oddział od razu, a dwóch pozostałych stanęło przed trollem. Łącznie przytuliłem 5k6 hitów, co uśmierciło bodaj 11tu hamków. Test LD - oblany. Przerzut testu - oblany. Oddział rzucił się do ucieczki - dziarsko wbiegając w fanatyka, który chwilę wcześniej przez nich przebiegł, oraz jego kolegę z zadeptanego wcześniej oddziału. Kolejne 4k6 hitów zwarzywiło oddział do czterech modeli (3 hamków i BSB). W ten sposób oddział za troszkę ponad 600 punktów wybiegł sobie za stół zanim zdążył cokolwiek zrobić...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

flufy jest dzieckiem szczęści- to jest po prostu nieprawdopodobne. Moja ostatnie bitwa wyglądała tak:
3 tura - full kontrola z mojej strony - zabite oba pająki i śmieci... na 4 kościach oczywiście ma ifkę na teleport i -2 fanatyków przechodzi mi przez Hurcanium z T5 i 5W - zabijają go ! Co jest po prostu lekko śmieszne - odział kawalerii imperilanej stojący obok z generałem ,bsb i dużym magiem - koszt 1000 pkt - panika 11 i 12 - za stół! - myślałem ,że mnie kurwica potarga jak Flufy zaproponował "przyjmę Twoją kapitulacje!" :mrgreen: ... skończyło się 5-15 - jemu został tylko społowiony oddział savage z generałem...

AAA - i jeszcze jedno! Co zabija Imperialny czołg? Goblińska sperchuka!
Ostatnio zmieniony 6 sie 2012, o 21:09 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

U nas wyszło 10-10 po epickiej wyrzynce. Mi na stole zostało działo, champion warriorów i dwóch thunderersów. Jemu goblin big boss na pająku, goblin big boss na piechotę, champion orków, troll i doom diver.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ