Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Re: Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: Mauler »

Czołem
Proszę o odpowiedź doświadczonych graczy - co się bardziej opłaca wystawiać - warriorów z HW & shield czy z dwurakami?
Wiem, że w rozpiskach nie opłaca się wystawiać więcej niż jednego oddziału warriorów, więc zostaje kwestia w co mają być uzbrojeni?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Dwuraki all the way!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Dwuraki jak najbardziej dominują chociaż ja czasem wystawiam też chłopaków z tarczami i nie narzekam. Po prostu mają nieco inne zastosowania od tych z dwurakami.
Obrazek

Unikatowy Koń
Plankton
Posty: 2

Post autor: Unikatowy Koń »

Witam,
Jestem nowy zarówno na forum jak i w WFB. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad wyborem armii. Padło na krasnoludy. Pierwsze pytanie brzmi co kupić na początek ? Jeszcze nie dawno bez zastanowienia wybrał bym batalion, ale nie moge go znaleźć w żadnym sklepie. Od czego zacząć ?
Z jakich jednostek zbudować armię ?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Szczerze? Najprościej będzie szukać na allegro/ebayu. Oficjalne zamknięcie świata WFB oznacza, że przynajmniej niektórzy pozbywają się lub będą pozbywać się swoich kolekcji. W efekcie dostaniesz potrzebne figurki w rozsądnej cenie, zwykle już sklejone i często pomalowane. Masz wtedy mniejszą kontrolę nad wyglądem swojej armii, ale oszczędzasz sobie masę pracy i kosztów związanych z malowaniem.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Potrzebujesz:
-piechoty, bankowo z bronią dwuręczną, byc moze tez z giwerami i tarczami
-runesmitha lub dwóch
-chorążego armii
-maszyn, na poczatek najsensoeniej nabyc armate, katapulte i organy

Po kilku grach wyciągniesz wnioski, i zdecydujesz o kolejnych zakupach.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=54&t=49050
Tu masz sporą armię do kupienia w rozsądnej cenie. Sam ostatnio kupiłem trochę modeli od niego i nie mam żadnych zastrzeżeń.
Co do tego co piszą poprzednicy to tylko bym dodał:
-jak masz zdolności to chorążego możesz sobie sam zrobić
-gyros też się przydaje
-a tak na prawdę to najlepiej pomyśl jaki styl gry, będzie Ci odpowiadał najbardziej i inwestuj w jednostki, które spełniają te wymagania. Oczywiście runiarz to konieczność. A i inżynier się też przyda do maszyn.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Dobra mam
10 szarobrodych
30 warriorsow
5 zabójców
1 Gotrek o tak
30 hamerów
1 kowal
1 than
1 bsb
1 bugman
1 burlkson
20 rangersow
1 gyro
1 organki
I co teraz jakieś dzialo,katapulte,bolca czy może kowadlo lub tron

Bo strzelców to chyba potem
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ja w pierwszej kolejności kupiłbym jeszcze 2 żyrosy, działo, katapultę, kowadło, 20 slayerów i 10-20 górników.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

W tej kolejności a kusznicy nie są tac ważni , jesz dwa żyrosy mam tego jednego i za dużo nie mogę nim zrobić a z trzema to już nie wiem . Kiedy ich używasz w jaka jest na nie taktyka .
eMperem
Fear is the path to the dark side

ODPOWIEDZ