Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Re: Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: Kraggo »

Na kuszników też przyjdzie czas ;) Póki co bardziej rozglądam się z metalowymi górnikami, bo nie wiedzieć czemu, ale złapałem straszną zajawkę, by takowych potestować :)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

cena jest w porządku, przecież to nawet nie jest 10zł za sztukę. Problem jest taki że prawie cały oddział jest z jednego wzoru, moim skromnym zdaniem bez sensu mieć klocek klonów, nawet metalowych

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

no tak miałem na myśli, że jeżeli przychodzi kupić 1 -5 modeli za taką cenę, to faktycznie boli portfel ale ma sie to poczuciec, że coś przybywa, jednak wydanie jednorazowo takiej kwoty boli dużo bardziej ale też cieszy niezmiernie :D muszę Ci przynać racje, ja mam tylko 8 takich kuszników (część modeli nawet z harlequina) ale każdy jest inny przez co prezentują się zacniej.

Ps. Czy też macie wrażenie, że w najbliższym czasie doczekamy się plastikowych IB i hammerersów ? jakoś nie wiem dlaczego, coś pod skórą czuje, że hammerersi będą plastikowi i w miarę dynamiczni a nie wojna klonów -.-

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Booxi pisze: Czy też macie wrażenie, że w najbliższym czasie doczekamy się plastikowych IB i hammerersów ? jakoś nie wiem dlaczego, coś pod skórą czuje, że hammerersi będą plastikowi i w miarę dynamiczni a nie wojna klonów -.-
do póki zapasy MO nie będą na wyczerpaniu nie będzie plastików - ot proste, figsy są dostępne, to że są w MO nic nie zmienia - nadal można je kupić
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Smh pisze:
Booxi pisze: Czy też macie wrażenie, że w najbliższym czasie doczekamy się plastikowych IB i hammerersów ? jakoś nie wiem dlaczego, coś pod skórą czuje, że hammerersi będą plastikowi i w miarę dynamiczni a nie wojna klonów -.-
do póki zapasy MO nie będą na wyczerpaniu nie będzie plastików - ot proste, figsy są dostępne, to że są w MO nic nie zmienia - nadal można je kupić
Oczywiście, że zmienia :) Nadal można je kupić, ale dochodzą Ci dodatkowe koszty wysyłki, chyba że są sprzedawcy (upatrywałbym takich za granicą), że zamawiają w Twoim imieniu i posyłają w jednej cenie do Ciebie :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kraggo pisze:Oczywiście, że zmienia :) Nadal można je kupić, ale dochodzą Ci dodatkowe koszty wysyłki, chyba że są sprzedawcy (upatrywałbym takich za granicą), że zamawiają w Twoim imieniu i posyłają w jednej cenie do Ciebie :)

mylisz się, nie zmienia nic... choćby Hellcannon w WoCHu - jedyna jednostka strzelająca od dawna w MO i nikt nie myśli o robieniu tego z plastiku w GW bo jest w MO i kto chce mieć figsa to sobie go kupi...

pamiętaj nie jest ważne czy coś jest dostępne na rynku lokalnym, ważne czy klient jest w stanie kupić figsa w jakikolwiek sposób - jeśli jest chętny na kupno to będzie miał kasę choćby wysyłka miałaby być z księżyca - to nie jest tanie hobby i oni doskonale o tym wiedzą

edit:

ja wiem, że brzmi to brutalnie, ale niestety tak jest
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Brutalnie to brzmią wywody Grazbirda na temat wystawiania oddziału 40 gwardzistów... Ehh, całe szczęście, że nie każdy ciśnie na turniejach, a na spokojne, domowe gry wystarczy połowę z tego ;)

Ja jednak uważam, że klient pragnie dostępu do towaru po jak najniższej cenie. Cofnięcie produktu do MO generuje dodatkowe koszta. GW jako monopolista ma do tego pełne prawo, rozumiem o czym piszesz, ale prędzej czy później odbije się to na nich. Wyższa cena zabija zapał wielu młodych graczy, a uwierz mi, że nie każdego stać na to, by dopłacić 20 czy 30 złotych do wysyłki, bo w Warhammera nie grywa wyłącznie bananowa młodzież i ludzie zarabiający 3 koła na rękę :)

A tak na marginesie takie nisze zostaną wychwycone przez konkurencję. Miejmy nadzieję, iż producenci alternatywnych modeli stworzą coś sensownego w zamian :) Na szczęście są też portale aukcyjne :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kraggo pisze:Brutalnie to brzmią wywody Grazbirda na temat wystawiania oddziału 40 gwardzistów... Ehh, całe szczęście, że nie każdy ciśnie na turniejach, a na spokojne, domowe gry wystarczy połowę z tego ;)
ee tam, normalne :D uwielbiam duże klocki wypłacające 31ataków :D
Kraggo pisze:Ja jednak uważam, że klient pragnie dostępu do towaru po jak najniższej cenie. Cofnięcie produktu do MO generuje dodatkowe koszta. GW jako monopolista ma do tego pełne prawo, rozumiem o czym piszesz, ale prędzej czy później odbije się to na nich. Wyższa cena zabija zapał wielu młodych graczy, a uwierz mi, że nie każdego stać na to, by dopłacić 20 czy 30 złotych do wysyłki, bo w Warhammera nie grywa wyłącznie bananowa młodzież i ludzie zarabiający 3 koła na rękę :)
pracuję w handlu długo i jedna rzecz... Polska jest malutka w porównaniu do innych krajów i jeśli mają brać pod uwagę tylko i wyłącznie graczy Polskich to pewnie będą mieli to gdzieś (mówię o spadku zainteresowania ofertą ze względu na dopłacenie 30pln za wysyłkę)
Kraggo pisze:A tak na marginesie takie nisze zostaną wychwycone przez konkurencję. Miejmy nadzieję, iż producenci alternatywnych modeli stworzą coś sensownego w zamian :) Na szczęście są też portale aukcyjne :)
i bardzo dobrze, że chociaż w tej mierę mamy w jakieś części wolny rynek - ja się cieszę i moje Hamce są made by WestWind przez co płaciłem 65pln za 10szt metali :D (to, że jako Hammerersi mają topory... no cóż, młoty się z czasem dorobi ;P)

edit:

na potwierdzenie moich słów, wypowiedź Szamana z wątku o sklepie GW w Wawie:
Szaman pisze:
Wieszkto pisze:
*wycofujac produkt o marginalnym znaczeniu?! :shock:

Może dla GW, dla graczy to cios w plecy. :(
dla jakich graczy? jesli pisze, ze produkt ma marginalne znaczenie, to takie ma. 80% obrotow firmy to plastikowe boxy.
poza tym te produkty nie zostaly wycofane, ale przeniesione do MO - kazdy moze je kupic.
* - chodzi o produkty wycofane do MO
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
el_rey
Warzywo
Posty: 13

Post autor: el_rey »

Witam, na forum tak jak i w świecie warhammera jestem totalnym laikiem i chciał bym poznać wasze propozycje i podpowiedzi od czego powinienem zacząć budowanie armii porządnych krasnoludów plus do tego jakieś podpowiedzi co do taktyki i strategii. Za wszelaką pomoc z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Po pierwsze - witamy na forum
po drugie - gratulujemy wyboru armii
po trzecie - jest taka zasada, zanim założysz nowy temat rozejrzyj się czy już taki nie istnieje. Jak już to przeczytasz to przeniosę to do odpowiedniego tematu.
po czwarte - regulamin forum zabrania posiadania animowanych sygnaturek. Zmień ją lub usuną Ci ją admini. Stewiego możesz zostawić ;)

Pozdrawiam
Rakso

EDIT: Przeniesione.
Obrazek

Awatar użytkownika
el_rey
Warzywo
Posty: 13

Post autor: el_rey »

wielkie dzieki, a ma ktoś moze tanio kupic najlepiej angielska wersje akutalnną werjse dwarf army book?

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

A o takie rzeczy sie pytamy tu
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=34&t=13221
lub tu
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=55
Na prawde, rozejrzyj sie troche po forum, to nic nie kosztuje :wink:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam sporo demonów i zastanawiam sie czy nie wrócic do krasnoludów
moją 2 armią są wampiry więc tak sie własnie zastanawiam:

Demony:
30 demonetek
keeper
6 psów
5 BC
25 bloodleterów
6 flamerów
herald slanesha i khorna

a dostałbym:
1 x Kataputa (Nowa sklejona nie malowana)
1 x Cannon (metal z obsługą )
1 x Organki (metal z obsługą)
31 x IronBreakers (FCG i posiadam około 21 tarcz)
25 x Hammerers (2 x FCG)
5 x Slayers (Nówki oczyszczeni tylko z nadwyżek)

+

(mam w domu)
kowadło
lord na tarczy
14 warriorów
14 kusz
14 thundów
organy
gyros
cannon
flame cannon
thane
BSB

pytanie brzmi czy sie wymienić demony za krasnoludy??
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wymienić się :!: Krasie górą, olej demony, jak to któryś ma w podpisie: " ...są słabe" :wink: :D .

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

ok spoko ale to post dla żartu czy na serio bo demony są już prawie wszystkie pomalowanie a krasie prawie wogóle
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Finansowo te kraśki co masz dostać warte są coś ok. 800 PLN - jeśli IB i Hamki są metalowi. Nie wiem ile są warte demony, więc trudno mi oszacować. Post był trochę dla żartu, ale tylko trochę, bo IMHO armia demonów jest duużo mniej klimatyczna od kraśków, ale to może być kwestia gustu...
A, co do sprawy malowania to nie wiem, czy sam malujesz figsy. Jeżeli sam, to z pewnością lepiej wymienić, bo z doświadczenia widzę, że nowopomalowane figsy lepiej wyglądają niż stare. Natomiast jeśli musisz płacic za malowanie, to wątpię, czy zamianą będzie opłacalna, przynajmniej finansowo - sporo figsów do pomalowania...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

@JarekK - jak chcesz grać PG to sporo do krasi będziesz musiał dokupić... a na pewno na półce wylądują Ironi + Gyros, może jeszcze Flame też.

Więc odpowiedz sobie na pytanie czy warto, jeśli chcesz inwestować graj krasiami. Tylko nie rób tego bo kudłaty zajmuje ostatnio wysokie miejsca ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

nie kojaże kudłatego... a juz wiem który to. nie robie tego dla tego ze ten czy tamten wygrywa tylko dlatego ze coś jednak ciągnie mnie do krasiów...

to w takim razie mam 1 pytanie czy bez większych przeróbek (tylko dorobiernie brody) Ironbreakersi mogą robić za Longbeardów?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

JarekK pisze:nie kojaże kudłatego... a juz wiem który to. nie robie tego dla tego ze ten czy tamten wygrywa tylko dlatego ze coś jednak ciągnie mnie do krasiów...

to w takim razie mam 1 pytanie czy bez większych przeróbek (tylko dorobiernie brody) Ironbreakersi mogą robić za Longbeardów?
mogą robić, tylko Ironi mają Hand Weapon + Sh a Longów raczej wystawia się z GW, tutaj raczej większy problem, chyba, że nie zależy Tobie na WYSIWYG
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

nie nie zależy mi :D
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ