Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
zegarek96
Plewa
Posty: 5

Co kupic - czyli rozterki krótkobrodych

Post autor: zegarek96 »

Co mam kupić żeby zacząć zbierać krasie?

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

zegarek96 pisze:Co mam kupić żeby zacząć zbierać krasie?
Jakąkolwiek figurkę krasnoluda - w ten sposób właśnie zaczniesz. :twisted:
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Jak zaczynałem zbierać to kupiłem school pasa czy jakoś tak to się piszę i księgę armii,
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Żeby zacząć, rzeczywiście i ponad wszelką wątpliwość wystarczy JEDNA figurka przedstawiająca krasnoluda. Więcej nie potrzeba (i nie można, skoro chcesz tylko ZACZĄĆ) :wink: . No, a tak na poważnie, to mógłbyś kupić batalion i ze dwóch-trzech bohaterów, np. tana(lorda) i runsmitha. AB to również niezbędna rzecz - bez tego ani rusz.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Aż dziw bierze, że jeszcze nikt o tym nie wspomniał... oczywiście, że trzeba kupić księgę armii.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

a po co odrazu kupic?
tylko nie mow ze dlatego ze doceniamy nasze gw co o nas dba ;)

na poczatek jak pewien nie jestes czy jestes krasnoludem to poprobuj z ziomkami na kartkach ;) a jak bedziesz pewien to kupuj :)

Awatar użytkownika
Jacuchna
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 193
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuchna »

No właśnie.
Czy ma jeszcze zastosowanie 10 warriorów, czy pakować do 20?
30 czy 20 longbeardów/ hamców?
Ilu crossbowmanów w oddziale?
I inne spostrzeżenia co do zmiany ilości modeli w oddziałach na 8ed.
Z góry dzięki za Wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ja dopiero zaczynam grać dwarfikami ;)
Ale będę grał na 60 warriorach 60 longach i pewnie ze 20/25 hamerersach ;)
Do tego jakieś drobne wsparcie strzeleckie ;)
Jak narazie zmasakrowałem tym VC i DE więc jestem w dobrej mysli :D
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

na jakie to jest pukty? i co tam jest? bo przy tych ilosciach piechoty to niewiele reszty

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Na 2 K wystawiłem 60 Warriorów 60 longów i 20 hamerersów do tego chyba jakiegoś czadelnika i lorda na tarczy :P
Na wieksze pkt piechote zostawie w takiej ilości a będę inwestował w strzelanie ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

pakerson pisze:school pasa czy jakoś tak to się piszę
okurwa

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Może nie do końca pasuje do tego tematu, ale zapytam ;)

W Batalionie można złożyć albo Kuszników albo Gromowladnych, a Warriorom dać maski i dwuręczne topory?

Na Bitewniaki.pl i Replikator.pl pisze, że jest 24 warriorow, 16 thundererow i Cannon lub Organ Gun (jak se zlozysz tak se masz), a na oficjalnej stronie games workshop, pisze, że jest 32 Warriorow/Longbeardow, 16 Thunderersów/Quarrelersów i Cannon/Organ Gun, teraz może mi ktoś powiedzieć jak jest naprawde ? Poniewaz nie potrzebuje Thundererow, a wojaków potrzebuje z maskami i dwurecznymi tasakami, więc mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest w tym zestawie(Chodzi takze o liczbe warriorsów, najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos, kto sam kupil batalion).
Obrazek

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Slayer Zabójców pisze:Może nie do końca pasuje do tego tematu, ale zapytam ;)

W Batalionie można złożyć albo Kuszników albo Gromowladnych, a Warriorom dać maski i dwuręczne topory?...
Kupując niedawno batalion sam się zdziwiłem dostając 2 dodatkowe wypraski wojowników, tak wiec mogę potwierdzić, że w obecnie sprzedawanym batalionie jest 8 wyprasek wojowników (32 modele). Da się więc złożyć 32 wojowników/długobrodych z maskami i bronią dwuręczną.
Do tego 4 wypraski strzelców/kuszników (16 modeli) i wypraska artylerii (działo/organiki).

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Romendakil pisze:
Slayer Zabójców pisze:Może nie do końca pasuje do tego tematu, ale zapytam ;)

W Batalionie można złożyć albo Kuszników albo Gromowladnych, a Warriorom dać maski i dwuręczne topory?...
Kupując niedawno batalion sam się zdziwiłem dostając 2 dodatkowe wypraski wojowników, tak wiec mogę potwierdzić, że w obecnie sprzedawanym batalionie jest 8 wyprasek wojowników (32 modele). Da się więc złożyć 32 wojowników/długobrodych z maskami i bronią dwuręczną.
Do tego 4 wypraski strzelców/kuszników (16 modeli) i wypraska artylerii (działo/organiki).
czy jestes w stanie pdoac nr katalogowy z pudelka tego batalionu?

wychodzi na to ze sa dwa bataliony, ciekawe czy GW ma to w cennikach
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Romendakil, a mozesz powiedziec gdzie kupiles ten batalion? Poniewaz z checia kupilbym batalion w wersji 32 dlugobrodych i 16 kusznikow, ale nie mam pewnosci czy na bitewniakach i replikatorze nie ma tylko wersji 24 warriorow i 16 thunderersow ( bez mozliwosci zalozenia kusz)>
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Slayer Zabójców pisze:Romendakil, a mozesz powiedziec gdzie kupiles ten batalion? Poniewaz z checia kupilbym batalion w wersji 32 dlugobrodych i 16 kusznikow, ale nie mam pewnosci czy na bitewniakach i replikatorze nie ma tylko wersji 24 warriorow i 16 thunderersow ( bez mozliwosci zalozenia kusz)>

jak poda nr katalogowy bycmoze bede mial dostep do niego ;) tylko potrzebuje nr katalogowy z pudla (nie ze strony GW!)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

@Slayer Zabójców

Kupiłem najzwyczajniej w stacjonarnym Krakowskim Bardzie. Jeśli chodzi o wersję z
24 wojownikami to taka była stara wersja Batalionu, więc jeśli sklep ma stary na stanie to może się tak zdarzyć, że będzie tam 6 wyprasek a nie 8. Najlepiej jest po prostu wysłać maila do sklepu gdzie będziesz zamawiał i zapytać, którą wersje mają.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

zamowilem batalion z nr produktu identycznym jak Romendakil - przyjdzie do mnie w czwartek i potwierdze czy jest wiecej figsow - jesli tak to bez problemu bede mogl zalatwic wiecej tych batalionow do sklepu - dla braci krasnoludzkiej oczywiscie znizki ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

o co wam chodzi? w batalionie zawsze były dwa oddziały po 16 wojów/longów, 16 strzelców i canon/organki. Więc żadnego bonusu nie ma a tylko to co być powinno.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

o co wam chodzi? w batalionie zawsze były dwa oddziały po 16 wojów/longów, 16 strzelców i canon/organki. Więc żadnego bonusu nie ma a tylko to co być powinno.
[podkreślenia moje - TB]

Nie zawsze.

Odczytane z pudła baonu (kupiony jak tylko się pojawił na rynku) Product Code: 99 12 02 05 004 84-09
12 Dwarf Warriors
12 Dwarf Longbeards
16 Dwarf Thunderers
1 Cannon
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

ODPOWIEDZ