Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Smh »

Kroon pisze:Długobrodzi pytanie z RB zapewne, ale w tym momencie nie mam jak do niego zajrzeć, jest taka zasada, że na strzale na przykład z katapy na indirect korzystam z BS załogi jeśli chodzi o kostkę ile cali mi zniosło?
Jeśli na kostce trafiłeś HIT, to od wyniku na artyleryjce odejmujesz BS załogi (największy możliwy - np mały inż) i tam trafia kamlot. Kierunek wyznacza mała strzałka na kostce rozrzutu. Jeśli na kostce rozrzutu wypadła duża strzałka rozpatrz strzał normalnie.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Smh pisze:
Kroon pisze:Długobrodzi pytanie z RB zapewne, ale w tym momencie nie mam jak do niego zajrzeć, jest taka zasada, że na strzale na przykład z katapy na indirect korzystam z BS załogi jeśli chodzi o kostkę ile cali mi zniosło?
Jeśli na kostce trafiłeś HIT, to od wyniku na artyleryjce odejmujesz BS załogi (największy możliwy - np mały inż) i tam trafia kamlot. Kierunek wyznacza mała strzałka na kostce rozrzutu. Jeśli na kostce rozrzutu wypadła duża strzałka rozpatrz strzał normalnie.

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź :)
Dwarfs - 3/0/2

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kroon pisze:
Smh pisze:
Kroon pisze:Długobrodzi pytanie z RB zapewne, ale w tym momencie nie mam jak do niego zajrzeć, jest taka zasada, że na strzale na przykład z katapy na indirect korzystam z BS załogi jeśli chodzi o kostkę ile cali mi zniosło?
Jeśli na kostce trafiłeś HIT, to od wyniku na artyleryjce odejmujesz BS załogi (największy możliwy - np mały inż) i tam trafia kamlot. Kierunek wyznacza mała strzałka na kostce rozrzutu. Jeśli na kostce rozrzutu wypadła duża strzałka rozpatrz strzał normalnie.

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź :)

No problemo. W razie nieścisłości zwalaj na tłumaczenie bo całość brałem z PL RB, który mam pod łapą tylko ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Używa ktoś może Oath Stone? Jak to działa? Przydatne to to jest :?:
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Przydatne, jeśli grasz na kowadle, nie grasz na lordzie na tarczy, i chcesz mieć BSB z wardem 3+ na snajperki. To jedyna sytuacja kiedy Oath Stone sie przydaje.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jesli ktos jeszcze nie widzial to wyszla nowa errata.
gra krasnoludami bedzie teraz wygladala zupelnie inaczej niz dotychczas ;)

zastanawiam sie po co oni marnuja czas na pisanie takich glupot.
jak wzmianke o strzelaniu zyrkiem po marszu jeszcze rozumiem (chociaz i tak niepotrzeba. w koncu czemu zyrek mial by byc ponad zasadami z RB) to ten wpis z runa spowolnienia jest zupelnie bez sensu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

aaaa to ironia #-o
a ja studiuje tą errate :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

A co się zmieniło ? I czemu gra ma być inna ? :mrgreen: Jak gra klockami a nie maszynami to nawet fajnie :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Kiedy mówimy że korzystamy, że zdolności master inżyniera, po strzale czy przed , czy dopiero jak nam nie wyjdzie ?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

druga opcja, nawet przy baliście
rzucasz na trafienie 3 i normalnie nie wychodzi, mówisz, że używasz dużego inżyniera i w celu
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Jak wygląda temat kości rozproszenia, czy kowal i mistrz run wnoszą jakieś na stół? Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Duży Kowal daje Ci dodatkowe 2 kości rozproszenia, Mały Kowal 1 kość, Kowadło 1 kość
Obrazek

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

A jeśli w swojej turze magii chciałbym rozproszyć czar pozostający w grze to jak to wygląda (mając albo nie mając kowala/mistrza run)?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W swojej turze żucasz na wiatry kości (2k6) i tyle masz kości do wykorzystania. W swojej fazie magii krasnoludy nie generują zadnych dodatkowych kości, ale nadal mają bonus +2

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Dulix pisze:A jeśli w swojej turze magii chciałbym rozproszyć czar pozostający w grze to jak to wygląda (mając albo nie mając kowala/mistrza run)?
Bez względu na to czy masz Runesmitha/Runelorda to w swojej turze rzucasz na Wichry Magii (2k6) i z wygenerowanych kostek możesz rozpraszać czary typu RiP.

Edit:
Grichalk szybszy.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Witam, mam takie pytacie czy żyrokopter może użyć swojego działa parowego w każdej turze strzelania? czy tylko w jednej?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

W każdej. To zwykłe strzelanie templatką, nie breath weapon.

Awatar użytkownika
Sokół
Mudżahedin
Posty: 307
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Sokół »

Siemanko

Jeżeli Runesmith i Inżynier siedzą w katapulcie to liczą się jako dodatkowe woundy dla katapy? Czyli ma wtedy 5?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Sokół_Waaagh pisze:Siemanko

Jeżeli Runesmith i Inżynier siedzą w katapulcie to liczą się jako dodatkowe woundy dla katapy? Czyli ma wtedy 5?
Runesmitha nie możesz dołączać do katapulty. Tylko inżynier (mały, ale nie mistrz inżynier!) może dołączyć do katapulty.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie gram Krasnoludami, a jedynie przeglądałem Army Book i jest tam zapis o tym, że Longbeardów nie może być więcej w armii niż Warriorów. Widziałem jednak rozpiski gdzie są Longbeardzi, a nie ma w ogóle Warriorów. Czy jest to wałek, czy też jest jakaś zasada o której nie wiem? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ