Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Weatherwax »

Dzięki panterq, coś mi się pomieszało od tej ilości świątecznego żarcia na stole.
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie do końca - w siódmej edycji KB na niego nie działał ot tak po prostu.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

No nic. Idzie czekać do lutego na jakiegoś lorda wymiatacza i katapy z templetami 5 cali ;) Pozdr!
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

no i jest odpowiedź, napisałem do człoweka na ARcom (arthain) , tutaj macie co odpisał :

Hi, i have a question about the dwarf army
Problem is, noone can give me an anwsear for this :
1. If i have 3 units of dwarfs able to carry a runic standard up to 50 pts (like hammerers), and all of those units carry a standard with a 25 pts rune that gives +1 to CR and spending other 25 for other runes, so the runic items will be legal (no twice same item), will i get a bonus of +1 from each of those standards?
the point is, every army can just use 1 'warbanner', and i can compose many of them. will they cummulate?
another thing is, this rune is described in the book as: 'the multiplication of this rune has no further effect'
i understand, that 'multiplication' goes to the situation, when i put 2 or more runes on the same item. correct me if im wrong
2. i have a unit of hammerers with my rune +1 to cr. in those hammerers there is a BSB with a runic standard containing : same rune od +1 cr and a 100pts rune that gives +1 cr in 12''. How much static cr will i get counting just the bsb and the regular bannerman from hammerers?
thanks for Your time and Your reply!


This is how I see it after checking Dwarf AB
Please double-check with other FAQ members and local TO/Referees/Gaming group.

Example: You have a Hammerer unit with Banner and Rune of Battle, containing a BSB with also Rune of Battle and MR of Stromni, in a multiple combat where also you have a Longbeard, with Banner and also Rune of Battle (and other Rune to make it legal)

Your total CR for banners would be:
+1 for Regular Unit's banner *
+1 for Hammerer's unit R of Battle **
+1 for Longbeard's unit R of Battle
+1 for BSB's banner
+1 for BSB's Stromni's Rune ***

*(even if you have 2 (or more) unit's banner, you can only get 1, BRB rules, Combat Resolution)
**(R of Battle grants 1CR per unit. Even if you have 2 RoB in the Hammerers (BSB and Hamerer themselves), it is the same unit, so the unit as a whole can only get 1CR)
***(This MR adds 1 to the CR of all friendly units within 12". Though you have 2 units, you only have 1 shared CR, so you'd only get 1 CR point for this combat)

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Wasza popychaczka działa na modele sprzymierzonę nie bedące Dwarfami?
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

Robert.P pisze:Wasza popychaczka działa na modele sprzymierzonę nie bedące Dwarfami?
Z opisu RoO&H wynika, że nie: "A single, friendly Dwarf unit".
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Dzięki za odpowiedź :wink:
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

ile dokładnie cali/cm ma ta duża okrągła podstawka na której teoretycznie powinniśmy wystawiać nasze maszyny ?

przynajmniej tak mi się wydaje że takie podstawki widziałem u niektórych graczy i powoli się łamię i chyba sobie poprzekładam moje armaty, organki, katapy i bolce z 40x40 na te okrągłe żeby mi się nikt nie czepiał że gram nielegalnie.

czy też mogą być legalnie inne podstawki pod te maszyny? np. 50x50 ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

White Lion pisze:ile dokładnie cali/cm ma ta duża okrągła podstawka na której teoretycznie powinniśmy wystawiać nasze maszyny ?

przynajmniej tak mi się wydaje że takie podstawki widziałem u niektórych graczy i powoli się łamię i chyba sobie poprzekładam moje armaty, organki, katapy i bolce z 40x40 na te okrągłe żeby mi się nikt nie czepiał że gram nielegalnie.

czy też mogą być legalnie inne podstawki pod te maszyny? np. 50x50 ?
Wszystkie spisy, które znalazłem, a nazywały się dumnie baze size chart'ami, mówiły o 60 mm okrągłych podstawkach. Kowadło, działo, katapa, bolec i organki - jeśli okrągłe to 60 mm. Flame ma okrągłą w wersji na trzy cale.
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Mam pytanie jaką podstawkę ma krasiowy helikopterek? Jakiś czas temu to widziałem gdzieś na forum ale teraz nie mogę znależć :?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

rusek pisze:Mam pytanie jaką podstawkę ma krasiowy helikopterek? Jakiś czas temu to widziałem gdzieś na forum ale teraz nie mogę znależć :?
Jeszcze jakiś czas 40x40 ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Ok dzieki wielkie :D zaczynam robic swojego zeppelina i nie wiem jaka ma miec podstawke. Jesze raz dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Zaraz wychodzi nowy Army Book, przynajmniej według plotek, więc może się okazać, że za jakiś miesiąc będziesz musiał mieć podstawkę 50x75, albo 50x100 na przykład, więc lepiej nie przyklejaj Żyrka do tej 40x40 na stałe :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
rusek
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków NH

Post autor: rusek »

Nie mam zamiaru bo bo takowej jeszcze nie posisdam musiałbym ja sobie z czegos zrobic albo podkrasc moim nie dokonczonym ogrom chaosu.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Czy jednostka długobrodych mianowana na strażników jest liczona do limitu długobrodych czy przestają się liczyć po mianowaniu ?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Przestaje się liczyć. FAQ GW.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Dzięki ;)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ok - Book wyszedł więc zaczynają się pierwsze wątpliwości ;)

Z opisu "Ancestral Heirlooms" wynika coś takiego: "...These items may be taken in addition to runic items as a character's points allow, but no further runes can be added to any of the Ancestral Heirlooms."


Biorąc Heirlooma "Armor" mogę mieć runę "Weapon/Talisman" ?
Czy to blokuje całkowicie branie run ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Z opisu jasno wynika, ze możesz.

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

1. Czy gyrobomber zadaje d3 rany pod cala 5 calowa templatka?
2. Czy 2xRoPenetrating na katapulcie pozwala przerzucić każda kość w rzutach na zranienie?
3. Czy runsmith daje AP na shooting?

ODPOWIEDZ