Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: heimdall89 »

Witam. To mój 1 post, także proszę o litość.

Moje pytanie jest nieco niecodzienne. Chodzi o Longbeardsów - w najnowszej edycji oddziały Longbeards można tworzyć z oddziałów Hammerersów. Natomiast w pewnym sklepie znalazłem opis że można ich tworzyć z Dwarf Warriors. Czy oni czymś się różnią? Rozumiem że to taki sam oddział? I jeszcze pytanko - czy te stworzone z Warriorsów będą się znacząco różnić od tych stworzonych z Hammersów? Może ktoś ma jakiś link do zdjęcia bym mógł sobie porównać?

Pozdrawiam.

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Wraz z poprzednim podręcznikiem wypuszczono pudło Warriorsów z których teoretycznie można było zrobić też Longbeards, ale nikomu takie rozwiązanie się nie podobało, bo nie było żadnej różnicy między zwykłymi wojami, a elitarnymi dziadkami. Wraz z nową książką GW wypuściło nowe pudło z modelami z których można zrobić Longbeards albo Hammerers. Longbeards wyglądają świetnie, Hammerersi trochę gorzej, ale ujdą. Jeśli masz teraz kupować, to z pudła Warriorsów/Longbeardsów rób tylko Warriorsów, a elitarne modele rób z drugiego pudła - armia będzie wyglądała dużo lepiej i będzie łatwo poznać co jest co.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kup tylko nowe pudełka - czyli Longów/Hamków - figurki jakościowo i pod względem bitsów i detali deklasują poprzednie produkty GW - choć są trochę droższe.... :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Zgadzam sie z powyzszymi opiniami. Pudlo warriorsow uzj do robienia warriorsow (ew konwersji do np rangersow). Samych longbeardow warto z tych nowych zrobic, to jedna z niewielu rzeczy ktore GW wyszla w tej edycji dla kraskow. Z cena poplyneli... ale przeszukaj internet, niektore sklepy sprzedaja troche taniej.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
mog
Wałkarz
Posty: 70

Post autor: mog »

jakbyś chciał kupować to tu jest interesująca opcja :) http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 4#p1204614

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

witam
Czy można obecnie wystawić bohatera do scoutów (rangerów)? albo potem dołączyć?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Potem dołączyć możesz, ale wystawić już nie - nie ma obecnie Rune of Brotherhood, która pozwalała wystwić bohatera w rangerach/górnikach.

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

dzieki
no ale wlasnie. gdzie to jest napisane w rb? bo w scout nie ma nic o zakazie dolanczania bohaterow bez czy tez wystawianiu w ?
i drugie pytanie:
czy master of flight patrzac na ostatnie zdanie w cc dziala tez na zasadzie trafienia na 2+ jak przy rzucaniu?

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Filup pisze:Zgadzam sie z powyzszymi opiniami. Pudlo warriorsow uzj do robienia warriorsow (ew konwersji do np rangersow). Samych longbeardow warto z tych nowych zrobic, to jedna z niewielu rzeczy ktore GW wyszla w tej edycji dla kraskow. Z cena poplyneli... ale przeszukaj internet, niektore sklepy sprzedaja troche taniej.
Z Warriorsów robiłbym tylko Warriorsów. Myślę, że na Rangerów lepiej nadają się Rangerzy z AoW, chociaż najfajniejsze chyba były modele Dwarf Tales Miniatures. Szkoda, że już ich nie ma, bo bym sobie kupił zestaw :(

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

kauczuk pisze:dzieki
no ale wlasnie. gdzie to jest napisane w rb? bo w scout nie ma nic o zakazie dolanczania bohaterow bez czy tez wystawianiu w ?
i drugie pytanie:
czy master of flight patrzac na ostatnie zdanie w cc dziala tez na zasadzie trafienia na 2+ jak przy rzucaniu?
Nie ma jako takiego zakazu, ale pamiętaj, że scoutów wystawiasz już po wystawieniu wszystkich jednostek - bohaterowie bez tej zasady są już wtedy na stole :wink:

Awatar użytkownika
sly
Chuck Norris
Posty: 459

Post autor: sly »

Witam
Jakie powinny być podstawki pod maszyny?
Oya, Oya, Oya !!!

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Poczytaj forum, a się dowiesz https://www.dropbox.com/s/82gbt5z20btzj ... 0chart.pdf link ze strony wcześniejszej
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

czy master of flight patrzac na ostatnie zdanie w cc dziala tez na zasadzie trafienia na 2+ jak przy rzucaniu?

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Nie, nie ma tak dobrze :D

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Hejka!
Czy Runesmith (Ld9) może być generałem w armii, w której jest BSB (Ld10)?
Czy bonus do parry save (shieldwall) przestaje działać jeśli bohater jest w jednostce. która nie używa tarcz?
Czy użycie broni runicznej wyklucza parry save?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak
jesli masz tarcze i zasade shieldwall to zawsze bedzie dzialac. nawet jesli tylko heros ma tarcze (ok [prawie zawsze. patrz odpowiedz na trzecie pytanie ;) )
tak
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Witam. Mam kilka pytań, po dłuższej przerwie będę miał okazję zagrać jakie bitewki. Pytań kilka, chcę się po prostu upewnić kilku rzeczy, nie denerwować się. :D
1. Atak bombera polega łopatologicznie na tym, że ruszam go jak chcę, do 20", a w fazie pozostałych ruchów kładę templatkę nad dowolnym oddziałem nad którym przelatywałem?
2. Bsb może już brać i używać dwuraków? Legalnie? :D
3. Nie mamy żadnych już bazowych kości dispella, tylko +2 do rzutu, tak?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

1) tak, nie moga tylko w czasie szarzy czy ucieczki zrzucac ladunkow.
2) tak
3) kowadlo/kowadla dodaja jedna kosc (nie po jedna za kowadlo tylko jedna przy jednym badz wiekszej ilosci kowadel). tak to nie mamy kostek z bazy. runepriestowie channeluja i runiczne przedmioty daja.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Dzięki! :)
Jeszcze jedna kwestia. Bomber rusza się, robi bombing run w fazie pozostałych ruchów. Ok. A potem w fazie strzelania może strzelać z clattering guna?

ODPOWIEDZ