Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: panterq »

Jeśli nie maszerował.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Pytanie mam o podstawkę lorda na tarczy, jakie musi mieć wymiary a jakie może.
Pytam bo chcę proksować królem na niedźwiedziu od ścibora.

Drugie pytanie tak na szybko, jak wygląda kwestia kowadła. Co musi według zasad być w kowadle - kowadło, lord,jaka podstawka, czy kowadło to może być element podobny do fillera np. na 50mm?

Dziękuję za wyrozumiałość.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Król na tarczy ma podstawkę 40mm/20mm (2xmała piesza)

Kowadło nie ma żadnej podstawki, ale że teraz dostało zasadę warmachine to pewnie trzeba by (turniejowo) wystawiać na 50/50mm. Kowadło ma jeszcze 2 ochroniarzy. ;)
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Gobo pisze:Kowadło nie ma żadnej podstawki, ale że teraz dostało zasadę warmachine to pewnie trzeba by (turniejowo) wystawiać na 50/50mm. Kowadło ma jeszcze 2 ochroniarzy. ;)
To nowe pytanie: jeśli 50mm kowadło to rozumiem że 2 kolesi na swoich? czy całość na 50mm trzeba upchać?
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Hejka!
Czy działo z R. of Forging może przerzucać misfire na obu rzutach podczas strzelania, czy tylko na pierwszym rzucie?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Na obu.
Obrazek

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki.
Czyli podczas jednego strzału można mieć dwa przerzuty?
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

tak bo to sa dwa rozne rzuty.
nie przerzuca sie tutaj przerzutu (co jest zabronie w RB)

ja mam takie inne pytanie, a wlasciwie to chce sie upewnic.

moj oddzial z runa spowolnienia jest w walce. od tylu szarzuje nowa jednostka. magiczny baner dziala i odejmuje przeciwnikowi k6 od szarzy, prawda?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Jasne, nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej ;)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Szybkie pytanie. W bitwie wystawiam jednego żyrosa. Mogę upgrade'ować go do vanguarda? Jest zapis o tym, że maksymalnie połowa, zaokrąglając w górę. Coś naciągam czy da się tak?

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

możesz
połowa zaokrąglając w górę

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Świetnie, dzięki :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Gobo pisze:Król na tarczy ma podstawkę 40mm/20mm (2xmała piesza)

Kowadło nie ma żadnej podstawki, ale że teraz dostało zasadę warmachine to pewnie trzeba by (turniejowo) wystawiać na 50/50mm. Kowadło ma jeszcze 2 ochroniarzy. ;)
Kowadło ma taką podstawkę jak aktualnie wydany model, a "podstawa" aktualnego Kowadła ma 60mm średnicy. Więc podstawka Kowadła powinna mieć wymiary 60mm (średnica dla okrągłego) albo 60x60 (dla kwadratowej). Strażnicy i Kowal umieszczeni są na podstawce Kowadła.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Ale czy to faktycznie jest podstawka..? Moim zdaniem dyskusyjne, bo ktos moze stwierdzić, ze w zestawie nie ma żadnej podstawki :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Bearded Unclean 'Un pisze:Ale czy to faktycznie jest podstawka..? Moim zdaniem dyskusyjne, bo ktos moze stwierdzić, ze w zestawie nie ma żadnej podstawki :)
Maszyny z reguły nie mają podstawki.

Dyskusyjne to by było gdyby większość Polski grała w Warhammera. Ale, że gra się na Euro i inne uściślenia gdzie niezgodnie z RB wymagane są podstawki pod maszyny to pewnie zostanie jak było czyli tak jak napisał Rakso

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Czym różni się dwarf crossbow od zwykłej kuszy?
Czy strzał z runicznej machiny (armaty/katapy/bolca) liczy się jako atak magiczny?
MOLON LAVE

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dwarf Crossbow ma zasadę Dwarf-Crafted czyli brak kar za Stand & Shoot.
Strzał z maszyny która ma runy liczy się jako magiczny.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki.
MOLON LAVE

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Czy jak dam żelaznemu bractwu bombki to mogę z nich korzystać w reakcji na szarże stój i strzelaj??
Jeżeli w połowie drogi pomiędzy moim oddziałem a przeciwnikiem stoi murek to czy daje on osłonę przed strzelaniem, czy trzeba stać przy nim żeby taką osłonę dawał??

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Witam,

proszę o weryfikację bardziej doświadczonych graczy, ale wygląda że nie, bo w opisie stoi "....use stone thrower rules", a katapulty nie mogą przyjmować takiej reakcji na szarże.

Z kolei jak mam pytanie do zasady shieldwall, którą dziś stosowałem, w kontekście oddziałów z wielką bronią.
To, że oddział musi wykupić tarcze w opcji to dla mnie oczywiste. Problemem jest czy dostaje ward sava na 6+ a potem może oddać wielką bronią, czy też chwyta broń ręczną dostaje ward seva 5+, ale już nie wykorzystuje broni wielkiej w pierwszej turze.

Mam nadzieję, że pierwsza opcja działa, bo tak ją stosowałem. Poza tym łatwo sobie wyobrazić naszych zuchów przyjmujących szarże na tarcze, a następnie oddających młotami. Po coś hammerersi dostali shieldwalla :)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ