Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Anadim »

A konkretnie? bo na stronie 37 stoi -nieudane czary zaklęte w przedmiotach powodują zniszczenie przedmiotu. A krasiowe kowadlo i runki są przedmiotami. Chyba że nie przeczytałem jakiejś innej części Rulebooka, albo erraty

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ramka Bound Spells na stronie 37, paragraf Miscasts, drugi podpunkt - "if the bound spell is an 'innate' ability - such as those used by a Warrior Priest, for example, then the model simply cannot cast further bound spells during that phase. Do not roll on the miscast table."
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Ja bym się cieszył gdyby runki nasze krasie miały wytatuowane na tylkach w związku z tym, niestety runki są na przedmiotach, i taki przypadek również jest w tej ramce
Edit: pierwszy punkt
Edit :otwartym angielski Rb i wiem już o co chodzi, czyli wystarczy słówko innate i spell jest traktowany jak przypisany a nie z przedmiotu?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Takie rzeczy to w szwedzkiej 9 edycji ;)
Większym problemem potencjalnie może niszczarka z high magic ;)
A wracając do pytania - tak, innate bound spell to innate bound spell.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

W opisie inżyniera przy Artillery master jest wyraźnie określone, że należy określić która maszyna korzysta z buffa, przed strzelaniem.
W przypadku Grimma Burlokssona nie ma tego zapisu, czy to znaczy że mogę deklarować użycie zdolności w dowolnym momencie, na przykład jak już wyleci missfire?

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Raczej nie. W opisie masz napisane, że na poczatku shooting phase turlasz na 2+ i wybierasz jedna z trzech opcji, którą zboostujesz jeden unit.
Wszystko to robisz na początku tury.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Czy jeżeli do oddziału wejdzie postać z zasadą Stubborn ( np. king Belegar ) to oddział też ma stubborna ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Kruszyna pisze:Czy jeżeli do oddziału wejdzie postać z zasadą Stubborn ( np. king Belegar ) to oddział też ma stubborna ?
Tak, takie zasady jak stubborn, magic resistance przechodzą z postaci na oddział i odwrotnie.
Obrazek

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

Lord Deamonseeker może biegać z normalnymi wojownikami ?

Jest Unbreakable, co jak oddział przegra walkę?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie moze.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Nie może, bo jest unbreakable. Na chwilę obecną to jest jedyne ograniczenie, więc jak komuś wpadnie do głowy dawać unbreakable na inne krasiowe unity, to by mógł do nich dołączyć

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Ktoś się orientuje czy czary z krasnoludzkiego kowadła można dispelowac?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tak, to normalne "bound spells".
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

To ile w takim razie przeciwnik dostaje kostek do dispela? Skoro kowadło ma k6+1 kostek?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Krasie mają 2k6 kości i jak wyjdzie 7 na k6 + 1x ilość Channelujacych w armii, dostajesz jedna kość. Nie ma już na 6 od kilku casterow naraz

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

I rozumiem że to się tyczy małego i dużego kowadła?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Jest tylko jedno kowadło.....

dagnus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131

Post autor: dagnus »

Sorka za tak głupie pytania ale gram górami i koleska mi mówi że nie mogę dispelowac tych czarów i że sztandar który nie pozwala wybrać jako cel czaru jednostki nie działa na to

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

To są normalne zaklęcia, nie zdolności. Bez dodatkowej runki jest +0 do casta. To co dziala na zaklęcia, działa i na runki z kowadła / kowala. Różnica jest przy overwhelming power. No i kowadło nie musi widzieć celu. W podręczniku jest dział "bound spells". Warto zajrzeć.

Edit: nie możesz dispell zrobić tych Runek które mają odpalane zdolności, typu breath weapon na przykład.

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

"Monster Seeker: The model gains Multiple Wounds (2,
Monstrous Infantry, Monstrous Beast, Monstrous Cavalry,
Monster and Ridden Monster)"

czyli nie działa na bohaterów na piechotę MWounds?

ODPOWIEDZ