Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Rakso_The_Slayer »

akurat o inżynierów to się nikt nie czepia (przynajmniej tych zwykłych). Podobnie jeśli oddział lub bohater ma mnóstwo ekwipunku (GW, Tarcza, Handgun i kto wie co jeszcze) a Ty go wystawiasz np. tylko z GW to też mało kto będzie robił problemy. A jak tak to mówisz, że handgun nosi ale prochu nie ma i koleś się może bujać ;)

Gorzej zdecydowanie jest jeśli wystawisz np. warriorów z tarczami i mówisz, że to kolesie GW (lub odwrotnie). Wtedy tracisz punkt za WYSIWIG.
Obrazek

kisio
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: kisio »

A kusznicy? Na części mam tarcze, na części GW, chcąc mieć możliwość wyboru powinienem mieć dwa oddziały - jeden z GW a jeden z tarczami? Z poprzedniej edycji zostały mi przyklejone tarcze, teraz do łask weszły GW, trochę szkoda pruć modele.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Jeżeli masz oddział gdzie połowa modeli ma tarcze a połowa GW to moim zdaniem nie ma problemu. Żeby nie było wątpliwości w pierwszym szeregu stawiasz modele z takim wyposażeniem jak w rozpisce, nikt się nie pomyli i jest ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

wpada oddział koksów.
zabija dwa szeregi slayerów ustawionych w hordzie. z death blowem oddaja dwa szeregi.
teraz według normalnych zasad hordy: oddają 3 szeregi.
prosty sposób na zrobienie ze slayerów koksów do walki wręcz.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Witam, mam problem z Runą Kamienia w Army Builderze- nie mogę jej wybrać 2x u Bohatera :/

chyba dobrze rozumiem że tą runę mogę duplikować oraz powtarzać u innych Bohaterów w tej samej konfiguracji (np. Than 1x RoS, RSmith 1x RoS) ?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Na jednej postaci mozesz mieć jedną rune kamienia.
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

1 Rune of Stone na herosie, możesz powtarzać nawet na każdym, ale trzeba pamiętać, żeby mieli różne zestawy run i max 3 z każdej kategorii.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Wiecie gdzie można znaleźć, zdjęcia kowadła z obsługa z 6 edycji?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

pingu dałeś zdjęcie modelu z 5 ed.
Model 6 ed to ten:

Obrazek

A przy okazji to nie jest pytanie o zasady .
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Czy są jakieś przeciwwskazania aby Runelord na kowadle brał udział w pojedynku?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Remo pisze:Czy są jakieś przeciwwskazania aby Runelord na kowadle brał udział w pojedynku?
8ed, członek załogi nie może przyjmować/rzucać chlng
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

A to nie jest czasem tak, że Runelord jest traktowany jako champion oddziałowy?
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie, Smh dobrze napisał. Runelord razem z kowadłem traktowany jest jako jeden model maszyny. Maszynom nie można rzucać challenga.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

cahir pisze:A to nie jest czasem tak, że Runelord jest traktowany jako champion oddziałowy?
wg FAQ kowadło to "War machine", a w tych nie ma championów, obsługa maszyn to "wound countery", więc Runelord nie jest championem jeśli siedzi w kowadle, dodatkowo jeśli ktoś atakuje kowadło w CC to może atakować max 6 jednostkami

pytanie dodatkowe: ME - może strzelać z handguna i dawać bonusy jednej z maszyn czy "danie bonusa" jest liczone jako jego "działanie" w fazie strzelania i już strzelać nie może?


edit: Arbiter ubiegłeś mnie :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Smh pisze:pytanie dodatkowe: ME - może strzelać z handguna i dawać bonusy jednej z maszyn
może
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

hmm bo ja już się pogubiłem - to inżynier dokupiony do maszynki nie jest już championem ze wszystkimi tego konsekwencjami?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

nie... kupujesz ME i stawiasz go gdzie chcesz ale nie moze dołączyć do maszyny. Jeśli jest 3" od maszyny to moze dać jej bonus np. przerzut altyleryjki w klopie
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, o 11:23 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

a jak z małym inżynierem? bo w sumie to jego miałem na myśli

ODPOWIEDZ